Unos motora u Hrvatsku

Šljem

New member
Pozdrav kolege motoristi!

Prije nekoliko dana sam kupio Kawasaki GTR1000 1988. za jako malu cijenu. Motor je na njemačkim papirima i svi papiri su tu i koliko vidim uredni su.

Glavni problem: čovjek koji mi je prodao taj motor ga je kupio u Njemačkoj i dovezao ga tu u Hrvatsku. Kupoprodajni ugovor sam dobio i ovjerili smo ga i sve je prošlo super, ali u njemačkim papirima nema nigdje napisano da ga je kupio taj čovjek koji mi je prodao taj motor, jer koliko sam čuo i okolo priče da u Njemačkoj se ti dokumenti praktički ne gledaju.

Hoću li ja imati problema na carini, tehničkom, itd. radi toga? Za motor sam dao malu lovu pa nije neki gubitak ako je ovo veliki problem.

Hvala unaprijed! :)
 
Na kupoprodajnom ugovoru mora biti potpis osobe koja se vodi kao vlasnik u papirima od motora. Kupoprodajni ugovor ne mora biti ovjeren, ali motor mora biti odjavljen.
Pošto je motor stariji od 30 godina, unosi se kao starodobno vozilo (oldtimer).
 
  • Like
Reactions: Šljem
Na kupoprodajnom ugovoru mora biti potpis osobe koja se vodi kao vlasnik u papirima od motora. Kupoprodajni ugovor ne mora biti ovjeren, ali motor mora biti odjavljen.
Pošto je motor stariji od 30 godina, unosi se kao starodobno vozilo (oldtimer).
U redu, hvala Vam! Ima li nekakva razlika u cijeni trošarine ili nečega drugoga ako se motor unosi kao oldtimer?