Upis dodatne dimenzije gume

catevs

Member
Zanima me da li je moguće na tehničkom samo zatražiti upis dodatne dimenzije gume ili se mora ići na atest.
Trenutno u prometnoj piše 180/55/17 i 190/55/17. Želio bi da se upiše još i 190/55/17, da ne bi imao problema kad idem van lijepe naše.
Znam da naši policijoti to nebi previše zagledali, ali kako ide vrijeme i fali love u proračunu mogli bi i oni zaje.....i
 
catevs said:
Zanima me da li je moguće na tehničkom samo zatražiti upis dodatne dimenzije gume ili se mora ići na atest.
Trenutno u prometnoj piše 180/55/17 i 190/55/17. Želio bi da se upiše još i 190/55/17, da ne bi imao problema kad idem van lijepe naše.
Znam da naši policijoti to nebi previše zagledali, ali kako ide vrijeme i fali love u proračunu mogli bi i oni zaje.....i
:misli:
Ja šta god sam tražio da upišu nije bilo problema a pišu mi 4 različite dimenzije.
 
Valjda 50 pa bi 55  :misli:
 
koliko sam ja shvatio ... ako u bazi podataka postoji podatak da na to vozilo može ići ta dimenzija, onda nije nikakav problem oko upisa ... ako nema u bazi podatataka, onda mora na atest ...  :misli:
 
Pantagana said:
Valjda 50 pa bi 55  :misli:
Da, brzopleto sam pisao, u prometnoj je 190/50/17.

strasilo said:
koliko sam ja shvatio ... ako u bazi podataka postoji podatak da na to vozilo može ići ta dimenzija, onda nije nikakav problem oko upisa ... ako nema u bazi podatataka, onda mora na atest ...  :misli:
Da li ima negdje online ta baza podataka za pogledati?


Budem onda otišao na tehnički i pravio se blesav, pa neka upišu novu dimenziju  :mrgreen:
 
pozz.
o kojem je motoru rijec, mislim, ne bi bilo lose napisati, jer neko ga ovdje mozda ima?
Edit: I da, o kojoj je gumi rijec?
 
Da, radi se o Tuonu iz 2004. g.
 
KING RR said:
Juce napravio prijenos vlasnistva i kao i na svaki svoj motor tako sam i na ovaj trazio upis dodatnih guma, orginal su 190/50-17 a upisao sam 190/55 i 200/55 jer samo te dimenzije koristim, niko nista nije pito ko sto nikad ni nepita, plati kolko trazi i teraj  (y)

Nisam znao da se to može, i to "samo tako". (y)

Dobro za znati.

Naime, sječam se koji cirkus su mi priredili kada sam htio upisati dimenzije ljetnjih alu-felgi i guma u knjižicu (na autu su bile zimske gume na čeličani), a radilo se o tvorničkim dimenzijama, i to niti ne najvećim za tadašnji auto (195-50-15 sam htio upisati).

Naša posla. :?
 
strasilo said:
koliko sam ja shvatio ... ako u bazi podataka postoji podatak da na to vozilo može ići ta dimenzija, onda nije nikakav problem oko upisa ... ako nema u bazi podatataka, onda mora na atest ...  :misli:

U principu, gledaju se dimenzije koje proizvodjac propisuje za to vozilo i sa takvim dimenzijama nebi smjelo bit problema. Sve ostalo je siva zona
 
ronny said:
više se nemože...

meni 16.04.2013 kod rege nije htio upisati, kao da može samo dimenzija koja je prvi puta upisana
nisam se dalje zamarao jer mi je kolega policijot rekao da jedna dimenzija (širina ili visina) smije biti veća/manja za jedan broj
 
pozz.
Svi proizvodjaci guma testiraju novokoncipirane gume i oni onda daju dozvolu koristenja.
Ja sam gore dao stranicu od pirellija kao primjer. Kod mene ovdje za moju VTR SP1 mogu upisati 190/55 pirelli diablo roso 2. Ta guma nije postojala u vrijeme izlaska VTR, kako ni tipa, tako ni dimenzija.
Mogu je upisati, ali necu, prvo upis me kosta 59 evro, drugo sama guma je skuplja.
Edit: Za primjer Fireblade SC59 nema dozvolu ni na jednu pirelli sa dimenzijom od 190/55.
 
swand said:
meni 16.04.2013 kod rege nije htio upisati, kao da može samo dimenzija koja je prvi puta upisana
nisam se dalje zamarao jer mi je kolega policijot rekao da jedna dimenzija (širina ili visina) smije biti veća/manja za jedan broj

... za motor nisam, ali za auto imam uže zbog zimskih i sjećam se da nisam ništa platio
 
catevs said:
Zanima me da li je moguće na tehničkom samo zatražiti upis dodatne dimenzije gume ili se mora ići na atest.
Trenutno u prometnoj piše 180/55/17 i 190/55/17. Želio bi da se upiše još i 190/55/17, da ne bi imao problema kad idem van lijepe naše.
Znam da naši policijoti to nebi previše zagledali, ali kako ide vrijeme i fali love u proračunu mogli bi i oni zaje.....i

Ni čuo, ni vidio da je to netko provjeravao preko grane.

Ako dopisuješ samo zbog toga, mislim da nije vrijedno truda :wink:
 
Danas bio u STP Euroduhan Bjelovar i njihov nadzornik kaže:
citat:
1. Ako donesem potvrdu proizvođača da mogu i te gume ići, da se bez problema upiše u prometnu
2. A šta mi to treba, kao da će mi netko kontrolirati gume.

Pitanje: Da li netko ima potvrdu proizvođača za Tuono 2004 da vidim koje sve gume su upisane?
 
catevs said:
Pitanje: Da li netko ima potvrdu proizvođača za Tuono 2004 da vidim koje sve gume su upisane?

Dok je kod automobila to cesta pojava, moram priznat da ne znam da bi kod motocikala to bio slucaj. Ne kazem da ne postoji, ali to su iznimke (ako uopce postoje)
Mogu rec sa sigurnoscu samo za svoj motor - niti u user niti service manualu se ne spominje nista osim jedne dimenzije
 
pozz.
ostavio sam gore linkove.
dozvole za gume daju sami proizvodjaci guma. pogledaj moje linkove. link sa michelinom je za sve tipe motora koje se prodaju u evropi.
ova druga dva su samo za tuono V2 fajter.
uzmimo na primjer, odlucis se za pilot power 2ct 190/55 ZR 17, odes u ducan, kupis i od prodavca trazis potvrdu za gumu. prodavci vjerovatno imaju kontakt sa proizvodjacem preko interneta ili imaju pristup podatcima koji nisu za kupce dostupni, tako da on istiska potvrdu na kojoj stoji da je michelin testirao gume na tvojoj tipi motora.
tako je ovdje kod mene u austriji.
samo mene upis kosta 59 euro, plus sto je ta guma 20 evro skuplja.
Slika 190/55-ica za Tuono



Edit: Due cilindri, e basta.