UPOMOOOOĆ - puž

goran bockaj

New member
Hajde stručnjaci pomozite ako znate!

Dakle, nitko mi ne zna reći od kojeg motora imam puž km-sata koji je riknuo i ja bi ga zamijenio :misli:
E sad po mikrofilmu treba biti na struju a ja imam mehanički na sajlu ?

Stavio bi od bilo kojeg motora ali nitko nema tog na lageru da isproba ili izmjeri ili usporedi.....

Kada radite razne prerade i skupljate od raznih vrsta i modela i ko zna čega i to sve fino na kup i stvar dela kak ja da sad spojim nekaj kaj bi klapalo?

Ajde dajte savjete,  ideje,  bilo kaj pametno :wink:


Inače radi se o VF 750 SABRE iz 86. ili 85.
 
Bitno ti je da je puž sa motora koji je imao kotač od 16 incham, da ima rupu kroz koju može proći tvoja osovina ili da se može proširit.
Ostalo se u pravilu da preradit .
 
Super, hvala a pazi sad prvi kotač je 18 cola a fi osovine ne znam, bum izmjerio, samo me muči ulaz za sajlu i zupci unutra kak to ide (da li štima kao univerzalno ili nakj drugo :misli:
 
možda ti je jednostavnije kupiti novi digitalni mjerać kojeg u luisa ima kupiti od 20€ pa do 100€| a pošto je to stariji motor pitanje je koliko se isplati kupovati novo
e-bay ti može biti od velike pomoći jer to kao polovna stvar i nema neku veliku cjenu
 
Nije bed platio bi ja i više samo da bude original, htio bi motor držati tak kak je (bar što se instrumenata tiče) :)

Inače gledao sam na E-bayu samo nisam siguran šta tražim kad na njemu više očito nije original a i mogu lako kupiti takav kakav imam   :?
 
goran bočkaj said:
Super, hvala a pazi sad prvi kotač je 18 cola a fi osovine ne znam, bum izmjerio, samo me muči ulaz za sajlu i zupci unutra kak to ide (da li štima kao univerzalno ili nakj drugo :misli:
Ja sam mislio da imaš felgu od 16 cola,ako je 16 colaonda vidi od starog GSXR 85-87.,mislim da i stara FZ/FZR imaju isto 18 cola,....
Mislim da bi bili pre ljepo da baš sve paše,ali ovi koji rade sajle oni ti mogu napravit svašta !
 
fzr je imao 88 samo zadnju 18" a poslje 17"
Mogao bi biti indetićan od honde boldor jer neki su mjenjali felge od vf i stavljali na cb bez velike muke a sa cb-ovim pužem a ona ima 18"
 
Super samo nemam za usporedit

A jel ima nekog na Forumu ko bi imao volje zezati se s time - nije da nemam volje nego jedostavno nemam prostor za raskopat i ostavit tako dok ......?

Naravno uz odgovarajuću naknadu   (y)
 
goran bočkaj said:
Super samo nemam za usporedit

A jel ima nekog na Forumu ko bi imao volje zezati se s time - nije da nemam volje nego jedostavno nemam prostor za raskopat i ostavit tako dok ......?

Naravno uz odgovarajuću naknadu   (y)

Pitaj zeljara tj COKE!!!!
 
Krasan problem. Evo ovako..e-bay , hm.Ne znam, ono šta vrijedi košta 70-80 do 100 €. Ono manje su u 80 % tahometri za mountain bike, koji se daju pripasat i baždarit OK, ali imaš ih po našim bike-shopovima po 100-150 kn. Kako sam imao isti problem, evo kako sam ga riješio: Imam TW 200, sa original km-satom,ali pužem od aprilie tuareg.Dakle, zaletiš se s tw do ibera, km na 60 i nema dalje. Dakle kupio sam taho za biciklu(100 kn u "svijet bicikla"), pripasao magnet na prednju felgu(baždari se na instrumentu, predviđeno ja za razne colaže kotača). I stvar hoda. TW ide 110, bolje i ne može...plus provjereno sa jednim kadettom i jednom mazdom, točan je. Dakle ako te vizualno zadovoljava mala digit.urica,ok. Ako ne, napravi kao ja: puž je takav kakav je, boljeg nisam našao,znači: nađeš frenda koji je u stanju napravit naljepnicu koja sliči na nešto i onda je lijepo preljepiš na postojeću skalu kmh. "baždarenje" na jeftin način. Ili do prve prilike kad se dokopaš originala..sretno..ja još nisam uspio.
 
ako nisi još to sredio skini  svoj puš i poslikaj ga te izmjeri, to je posao od 15-20min
Ja ću ti po slici i mjeri reći dali je indetican
Za cb nije problem bar djelove naći, meni ih prijatelj ima par rastavljenih tako ako ne nađeš  ja poštom ti ih budem poslao
 
Meni je riknuo puž na boldorki i nabavio sam si ispravan i nisam ga još montirao.
Ako hoćeš mogu ti ga donijeti pa vidi jer sliči uopće na tvoj puž.Ak je to taj bar znaš što trebas nabaviti, a kao što je i STbulj rekao on ti može poslat drugog onda.
 
Svaka čast  (y) super ste sad samo da nekako naqđem gdje ću raskopat pa se javim !!

Probat ću dobiti i na mob 

Ma nešto čemo iskemijat uz ovakvu pomoć nema greške :D
 
Jesi zvao Tona-moto ??- ako on nema pogledat ću ja kod tipa kojem sam prodao boldorku u djelovima  :misli:
 
Ovako, zvao sam COKE ne može ništa pomoći, prostor za raskopat ist na čekanju a TONA MOTO rekli da dovezem pred kraj tjedna pa 90% ima puž i riješi cijelu stvar (y)

E sad ako to upali super ako ne javim se svakom od Vas 


Hvala
 
Ljudi moji jeli to moguće??

Veeeeliko hvala svima na pomoći (iako još će toga trebati) :wink:

Mogu samo reći        TONA MOTO  R U L E S  (y) (y) (y)


SVE SU RIJEŠILI UPOZORILI NA JOŠ PONEŠTO I BILI  JEFTINI :D :

POZDRAV I KAD SE SRETNEMO VRIJEDI  :drunk: :piva: :piva:
 
MAlo off ali tko je Tona MOto?
Nikad cuo za njih/njega
 
U Buzinu na cesti Zg - Vg radiona za prerade popravke rama svih vrsta plastika,mašine kotači.....
Ravnaju , peglaju , pigaju ,farbaju  ma šta zamisliš sve može


Gazda  Željko Ištvanić a br tel: 660 80 93
                                      Mob: 091/544 21 73


Pozdrav