USD na fjr 1300 !!

rhythm

New member
Frend želi na novu FJR 1300 stavit USD vilice.
Kaj staviti ?
Ohlins? ide to bez preinaka gore ili?
Kakvi ga problemi tu očekuju?


Hvala
Rhythm
 
jel tako nešto moguće??
zašto uopče na touring motor stavljati tako nešto?? šta mu ne bi bilo jednostavnije i jeftinije samo unutrašnjost stavit
 
nemam pojma.
čovjek mi je klijent u teretani i rekal je da pitam.
pa ja pitam  :mrgreen:
Dal je potrebno? Nemam pojma, javim kad mi da đir  :LOL:
 
Tesko da ce pasati bez preinaka, ali u svakom slucaju moguce.
Buduci da se radi o Yamahi, po mom bi misljenju bilo najbolje staviti i Yamahinu USD vilicu.
Treba malo premjeriti duzinu vilice, vidjeti prednji kotac tj osovinu, duzinu i debljinu trna ..... itd
 
Pogledaj kako sam ja to rjesio

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,124087.msg2095124.html#msg2095124
 
a niš, budem ja Vas spojio, pa mu ti objasni kaj mu je činiti (ili ne činiti).

:mrgreen:
 
zašto usd? da se to riješit stave se druge opruge ulje i šibaj :mrgreen: hyperpro,ohlins,matris..treba vidjet ko ima u svojoj ponudi opruge za xjr..mislim da je netko stavljao od r1 al se trebaju produživat..
 
IgorZ said:
zašto usd? da se to riješit stave se druge opruge ulje i šibaj :mrgreen: hyperpro,ohlins,matris..treba vidjet ko ima u svojoj ponudi opruge za xjr..mislim da je netko stavljao od r1 al se trebaju produživat..


tak nekaj sam i sa Grigićem pričal. Veli da je ova vilica prilčno dobra i da nema potrebe za time.
Druge opruge i ulje u vilicu. jedino kaj je on rekal da bi mjenjal, je stražnji amortizer .  :misli:
 
stavljanje USD na xjr je posao od 600 eurića na gore, ovisno za koliko nađeš vilice.
a treba trokuti, produžavanje vilica i još dorada oko felge ukoliko nije xjr iz 2008 jer prije 2008 km/h ide preko sajle.
a onda su tu klješta ...
ako ide s USD od FZR ti ima nešto manje posla, ali opet druge opruge i ulje su definitivno jeftinija opcije a USD su ljepša
 
Pa Grigić je to i rekal.
Može se , naravno, ali ta priča kod njega košta malo više od ovoga kaj si ti rekal . :mrgreen:
a ulje i opruge oko 1000 kn.
A da je ljepše USD vidjet, je  (y)
 
Tobi izgledalo ovak.
xjr2001_500.jpg


A evo i linkac od cijele prepravke.
http://www.mario-haupt.de/motorrad/xjr1200_usd_gabelumbau.htm
Klikni na prevod i eto ti.

I jos jedna.
yama%20xjr%201300cc.jpg