uvoz dijelova...

Kupio auspuh za 250$, lik napisao na paketu osiguranje na 300$, i na to su mi htjeli lupnut oko 900kn carine  :shock: jedva se nekako izvukao donjevši "račun" od 100$ i pri tom sam platio čak 440kn raznih troškova dok nisam paket dobio u ruke.

:palacdolje:
 
Oprilike je onako kao što je aurelie napisao, a imaš i dodatne opcije ako se radi o polovnim dijelovima. Postoji čak i verzija ako uvezeš više dijelova da te uvedu na carini u nekakvu evidenciju koja ti ne ide nikako na ruku.
Razmisli dobro što ti treba, dali to ima u RH, a ukolio ima npr. u EU ima dobrih ljudi koji bi ti to mogli donjeti kad dolaze u RH, ukoliko se ne radi o šasiji :mrgreen:
 
joke said:
Oprilike je onako kao što je aurelie napisao, a imaš i dodatne opcije ako se radi o polovnim dijelovima. Postoji čak i verzija ako uvezeš više dijelova da te uvedu na carini u nekakvu evidenciju koja ti ne ide nikako na ruku.
Razmisli dobro što ti treba, dali to ima u RH, a ukolio ima npr. u EU ima dobrih ljudi koji bi ti to mogli donjeti kad dolaze u RH, ukoliko se ne radi o šasiji :mrgreen:
ma tribaju mi neki dijelovi koji bi u USA dosli 1400kn,a ovde 2500,pa ne znam koliko se to isplati :misli:
 
pijevoz + carina povečavaju tu nabavnu cijenu, i još mačak u vreči dok ne otvoriš kutiju.
ja bi rađe tu
 
joke said:
pijevoz + carina povečavaju tu nabavnu cijenu, i još mačak u vreči dok ne otvoriš kutiju.
ja bi rađe tu
ma zanima me koliki je porez i carina,a dijelovi su novi
 
maRRin 06 said:
ma zanima me koliki je porez i carina,a dijelovi su novi

to ti u ovoj nasoj banana republici nemoze nitko tocno rec.
tek kad ti stignu djelovi, znat ces kolko si duzan platit 8)
 
speed attack said:
to ti u ovoj nasoj banana republici nemoze nitko tocno rec.
tek kad ti stignu djelovi, znat ces kolko si duzan platit 8)
ne moze to tako :palacdolje:
 
maRRin 06 said:
ne moze to tako :palacdolje:

...može, može... kod nas je i nemoguće - moguće... sa carinom nikad nisi siguran a i kao što joke reče - kupiš mačka u vreči...
...moj savjet je da kupiš kod nas: vidiš i znaš kaj si kupil i kolko košta - košta... ili se zaletiš u austriju/njemačku/italiju ako je vrijedno truda i vremena da eventualno zašparaš kojih parstotinjak kuna...  8)