Uvoz motocikla nakon ulaska u eu.

mala honda

New member
Zanimame dali netko zna?  Nakon ulaska u EU dalićese moći kupit motor u EU i legalno registrirati u nas. Naprimjer kupin motor  10-12g star i platim uredno davanja te registriram ili će biti neka ograničenja? :021:
 
nedavno sam pričao sa poljacima oko toga. oni mogu otići bilo gdje u EU, kupiti motor i bez ikakvih davanja ga registrirati u Poljskoj... iskreno se nadam da će tako biti i kod nas, ali sam jaaako skeptičan po tom pitanju...  :?
 
Također se nadam...dugogodišnji sam mi je mazda RX7 FD3S,koje  baš kod nas nema,...osim jedne koja je bila u oglasniku,ali ta je ošla...
 
bilo je nedavno govora o tome po novinama i čini mi se čak i po tv-u ... svi koji su mislili da će pohrlit odma u njemačku i sl, mogu to zaboraviti. Naši će smislit nekakva bezveze davanja i doći će na isto.
 
Bez ikakvog problema. Svaki motor koji se može registrirati u EU. Čim platiš davanja u vidu trošarine, uživaj. Cjenovno će biti isto (u nekim slučajevima i modelima i skuplje, naročito za cjenovno jače modele) ali će izbor biti puno veći u smislu kod nas slabije zastupljenih modela.
 
EU je prvenstveno ekonomska zajednica, ne politička, pa bi ostavljanje nameta u smislu trošarina direktno rušilo smisao unije kao ekonomske zajednice.  :misli:
 
neče biti carine ali če biti našeg pdv-a i davanja u vidu naknade za uvoz koja u principu mjenja carinu i istog je cjenovnog ranga . to su neka naklapanja na našim carinama, a oni još uvijek neznaju prave podatke. to če se znati tek početkom godine. kak je linič krenul linčovat nas građane moglo bi biti svašta
 
Koliko sam pratio,neće se moći uvesti bilo kakvo vozilo,bilo kakve starosti i za cijenu kakvu mislimo da će biti... Uglavnom,namete i trosarine će smisliti raznorazne i u biti doći će na isto kao sada jer svaka država za sebe određuje te interne regule i davanja


Loading 'slanje poruke'...
 
U NL ako uvozis prometalo iz EU moras platiti carinu na prometala do 7 godina starosti i opet se isplati  :wink:
 
Mocippaldi said:
U NL ako uvozis prometalo iz EU moras platiti carinu na prometala do 7 godina starosti i opet se isplati  :wink:

To vjerovatno jer su cijene novih/polovnih motocikala u NL malo veće od cijena u okruženju?  :D
 
AnteK said:
To vjerovatno jer su cijene novih/polovnih motocikala u NL malo veće od cijena u okruženju?  :D

Upravo tako :zid:
 
Merla said:
EU je prvenstveno ekonomska zajednica, ne politička, pa bi ostavljanje nameta u smislu trošarina direktno rušilo smisao unije kao ekonomske zajednice.  :misli:

:LOL: sorry al koliko ti imas godina da vjerujes u bajke?

trosarine ostaju sigurno, samo je pitanje da li ce biti jos vise

moguce je i da dodaju eko davanja, to imaju slovenci

jedino sto bi moglo otpast je homologacija, ali i to je pitanje

Austrija ima trosarine slicne nama, ali malo nize



Srki
 
ako je onako ko što su govorili u onim jadnim reklamama o EU, prije referenduma, onda bi mogli bez problema uvesti auto/motor..

šteta što ćemo, kad i ako budemo uvozili, nakon svih poreza i gluposti koje uvedu, bit u plusu taman da proslavim kupnju uz pivu i ćevape..
 
cisto za usporedbu, onaj motor kaj kod nas kosta 125 necega, u Bosni je 98, u Srbiji 95, a u Sloveniji 105

to su odnosi, pa da coek hebe mater nasim financijasima pametnim

ubili su trziste brodova/camaca + vlastitu proizvodnju malih i srednjih brodica, onda su ubili trziste motocikala, sad su definitivno dokrajcili trziste automobila

ja osobno znam nekoliko ljudi koji su zbog tih odluka lopovske Vlade izgubili posao, a svako ima takvog nekog ko je poslan doma iz istog razloga

i sad da jos neko ocekuje da ce EU promijeniti stvari :LOL:


Srki
 
I opet ludaci u nas k'o ludi kupuju Tmax za 100 hiljada necega!! Pa jebo takvu državu


Loading 'slanje poruke'...
 
Angie said:
Također se nadam...dugogodišnji sam mi je mazda RX7 FD3S,koje  baš kod nas nema,...osim jedne koja je bila u oglasniku,ali ta je ošla...
misliš na 1987 god vankel motor
 
Srki said:
:LOL: sorry al koliko ti imas godina da vjerujes u bajke?


Srki

pa nije valjda da Petar pan i zubić vila ne postoje? mamaaaaaaaaaaaa......  :cry: :cry: :cry:





napisao sam kako bi trebalo, ili bilo dobro da bude... a u šta vjerujem???? da će se EU raspasti prije nego mi uđemo i da nas to možda spasi od još većih sranja...  :wink:
btw, PDV ne bi smio ostati, jer ga već plaćaš u državi gdje je motor kupljen, ali trošarine nažalost...  :x
 
Merla said:
pa nije valjda da Petar pan i zubić vila ne postoje? mamaaaaaaaaaaaa......  :cry: :cry: :cry:





napisao sam kako bi trebalo, ili bilo dobro da bude... a u šta vjerujem???? da će se EU raspasti prije nego mi uđemo i da nas to možda spasi od još većih sranja...  :wink:
btw, PDV ne bi smio ostati, jer ga već plaćaš u državi gdje je motor kupljen, ali trošarine nažalost...  :x
Ukoliko je pdv u toj državi manji nego u hr (a je) u hr će trebati doplatiti razliku pdv-a :palacdolje:
 
Ako se ne varam, kao i kod auta, zabranjen je uvoz starijeg vozila od 7 (?) godina. Mozda ce to bit ukinuto. A sto se cijena tice, vjerojatno ce bit korigirane da se zadrze na sadasnjim. Znaci, jedino ce izbor biti veci