Uvoz motocikla nakon ulaska u eu.

shegyman

Member
Jul 11, 2012
622
0
16
33
Kaštela
Kako se prolazi homologacija prilikom unosa motora ako motor ima aftermarket auspuhe?
Ako su auspusi atestirani u npr Njemackoj i upisani u njemacku prometnu, kako nasi to tretiraju?
Moram li ih skidat i stavljat originale? Prijatelj mi je uveza motor iz Slovenije i zafrkavali su ga na tehnickom jer je ima neki mali nosac tablice koji nije bija tvornicki.

enduro

Active member
Oct 19, 2009
1,388
22
38
Zagreb
Kako se prolazi homologacija prilikom unosa motora ako motor ima aftermarket auspuhe?
Ako su auspusi atestirani u npr Njemackoj i upisani u njemacku prometnu, kako nasi to tretiraju?
Moram li ih skidat i stavljat originale? Prijatelj mi je uveza motor iz Slovenije i zafrkavali su ga na tehnickom jer je ima neki mali nosac tablice koji nije bija tvornicki.
Sve ono sto je upisano u prometnu je legalno, nasi samo to prepisu u novu prometnu. Ne moras skidati auspuh, gume sa drugom dimenzijom, itd.. ako je to upisano u prometnu.

pikacu79

Well-known member
Aug 17, 2005
1,587
45
48
40
Na stp-u kad odes po termin za homologaciju oni ti je rijese

• Like
Reactions: gvo

Gato

Active member
Dec 3, 2007
9,080
2
38
55
Slavonija neravna
Zna li tko kakva je trenutno situacija oko tranzita putnika kroz Sloveniju u slučaju odlaska po motor u Italiju, a vezano za covid 19?
Hvala!

jolly the roger

Active member
Mar 18, 2004
13,866
1
38
Pozdrav svima
Možda ću uvesti 2 motora u dijelovima i jednu ramu bez papira (sve iz 90ih), iz UK.
Je li to uopće moguće? Koja je procedura, ako je...razlikuje li se od uvoza motocikla u voznom stanju?

Srki

Well-known member
Dec 1, 2002
6,086
49
48
Pozdrav svima
Možda ću uvesti 2 motora u dijelovima i jednu ramu bez papira (sve iz 90ih), iz UK.
Je li to uopće moguće? Koja je procedura, ako je...razlikuje li se od uvoza motocikla u voznom stanju?
piše ti sve nepismeni

uvoziš to kao “krama”, kaj i je

Srki

Lemmy

Member
Jun 24, 2004
422
0
16
1016
Zg
Pozdrav,
imam pitanje glede prijevoza.
Naime, otišao bih u Njemačku po motor i kupio ga od privatnog prodavača blizu Stuttgarda.

Pošto je to relativno blizu otišao bih busom po njega i dovazao ga sam.

Koliko čujem nema više onih zoll tabli nego 5dnevnih tablica za prijevoz.

Ima li tko kakvih iskustava s time?

Koliko koštaju, gdje se vade itd.

Hvala

hondimir

Active member
Nov 24, 2006
2,074
8
38
Slano,Dubrovacko primorje
Ako si njemački pismen, čini mi se da ti pišu uputstva na mobile.de .

Lemmy

Member
Jun 24, 2004
422
0
16
1016
Zg
Hvala na odgovoru...

Malo sam progooglao... Tablice nisu posebno skupe, ali je stvar osiguranja koje može dosta varirati... Kao i kod nas uostalom...

mario #8

Active member
Jan 7, 2009
3,624
0
36
Zagreb
Pitanje za Italiju molim vas. Nekolicina je stvarno u detalje upućena, a vidim da se detaljno zadnje pisalo o unosu iz Italije iza 1.1.2020.

Dali je tko upoznat u detalje koliko se promjenila situacija sa ovim njihovim glupostima da vozilo za izvoz mora imati važeći tehnički i što sve ne?

Dali tko zna 100% razlike do tada ili kako bi sada išlo u slučaju kupovine od fizičke i pravne osobe.

Hvala. :)

mate

Administrator
May 22, 2002
1,035
315
83
Zvao sam za frenda pa su mi rekli te novosti, kao i to su ukljucili u cijenu sto bi znacilo da se svodi na to da poskupljuje pricu za nekih 100-150 eur.

mario #8

Active member
Jan 7, 2009
3,624
0
36
Zagreb
Ma da, u biti se sve svodilo na borbu njihovih otkupljivača otpada koji su godinama forsirali veći dio kolača sa pričom kak im kao tisuće tona sirovine za otpad završava van Italije. I naravno ogrebali su se za to.

Sada kao kukaju dealeri jer njima to poskupljuje priču i prodaju.

Cigo na cigu. :mrgreen: