Uvoz motocikla nakon ulaska u eu.

shegyman

Member
Jul 11, 2012
619
0
16
32
Kaštela
Kako se prolazi homologacija prilikom unosa motora ako motor ima aftermarket auspuhe?
Ako su auspusi atestirani u npr Njemackoj i upisani u njemacku prometnu, kako nasi to tretiraju?
Moram li ih skidat i stavljat originale? Prijatelj mi je uveza motor iz Slovenije i zafrkavali su ga na tehnickom jer je ima neki mali nosac tablice koji nije bija tvornicki.

enduro

Active member
Oct 19, 2009
1,367
3
38
Zagreb
Kako se prolazi homologacija prilikom unosa motora ako motor ima aftermarket auspuhe?
Ako su auspusi atestirani u npr Njemackoj i upisani u njemacku prometnu, kako nasi to tretiraju?
Moram li ih skidat i stavljat originale? Prijatelj mi je uveza motor iz Slovenije i zafrkavali su ga na tehnickom jer je ima neki mali nosac tablice koji nije bija tvornicki.
Sve ono sto je upisano u prometnu je legalno, nasi samo to prepisu u novu prometnu. Ne moras skidati auspuh, gume sa drugom dimenzijom, itd.. ako je to upisano u prometnu.

pikacu79

Active member
Aug 17, 2005
1,535
22
38
40
Na stp-u kad odes po termin za homologaciju oni ti je rijese

• Like
Reactions: gvo

Gato

Active member
Dec 3, 2007
9,080
2
38
55
Slavonija neravna
Zna li tko kakva je trenutno situacija oko tranzita putnika kroz Sloveniju u slučaju odlaska po motor u Italiju, a vezano za covid 19?
Hvala!

jolly the roger

Active member
Mar 18, 2004
13,861
1
38
Pozdrav svima
Možda ću uvesti 2 motora u dijelovima i jednu ramu bez papira (sve iz 90ih), iz UK.
Je li to uopće moguće? Koja je procedura, ako je...razlikuje li se od uvoza motocikla u voznom stanju?

Srki

Active member
Dec 1, 2002
6,028
15
38
Pozdrav svima
Možda ću uvesti 2 motora u dijelovima i jednu ramu bez papira (sve iz 90ih), iz UK.
Je li to uopće moguće? Koja je procedura, ako je...razlikuje li se od uvoza motocikla u voznom stanju?
piše ti sve nepismeni

uvoziš to kao “krama”, kaj i je

Srki

Lemmy

Member
Jun 24, 2004
422
0
16
1016
Zg
Pozdrav,
imam pitanje glede prijevoza.
Naime, otišao bih u Njemačku po motor i kupio ga od privatnog prodavača blizu Stuttgarda.

Pošto je to relativno blizu otišao bih busom po njega i dovazao ga sam.

Koliko čujem nema više onih zoll tabli nego 5dnevnih tablica za prijevoz.

Ima li tko kakvih iskustava s time?

Koliko koštaju, gdje se vade itd.

Hvala

Lemmy

Member
Jun 24, 2004
422
0
16
1016
Zg
Hvala na odgovoru...

Malo sam progooglao... Tablice nisu posebno skupe, ali je stvar osiguranja koje može dosta varirati... Kao i kod nas uostalom...