Uvoz motocikla nakon ulaska u eu.

Meni su prepisali spuh u knjizicu kad sam unosio jer je bio upisan u sloveniji pretpostavljam da je isto sa drugim stvarima kad su upisane jel..
 
  • Like
Reactions: Nero
51338661491_3b742c73c6_b.jpg
 
Evo jedan slučaj od frenda pa da se nebi još ko zahebo.....

Frend kupio rabljenog Ktm Exca 2017 iz Austrije sa više od 6000 km ali nikad registriran....

I unatoč tome kaj se raspitivao na nekoliko STPa i samoj carini i svi su tvrdili da neće biti problema kod unosa kao rabljeno vozilo....

Nakon što je motor kupio, obavio homologaciju, sad mu na carini ne priznaju da je motor rabljeni nego žele naplatiti PDV i trošarinu na novo vozilo što frend ne želi.....

I još mu izgleda prijeti kazna zato jer nije nakon homologacije obavio unos do kraja.....
 
  • Sad
Reactions: pikacu79
Bok, decki ovak trebam pomoc.... imam jedan motor za kupiti iz vana koji je vec prebacen u RH... dakle motor je jos 2019. napravljeni papiri za export iz IT i dovezen je vamo, e sad kad je tu dovezen niko ga nije rego nego su se vozali bez rege sta li vec.... mene sad zanima posto motor ima sve te papire za export i kupljen je od privatne osobe pa ne treba CMR.... Zanima me sad htio bih ga uvest, papire imam , kupoprodajni imam... mene zanima kolka ce sad biti kazna za to sta je motor prek 15 dana u RH, a nitko ga nije ocarinio i dali se to moze? Ili mogu reci na carini da je kupljen u IT prije 4 god bio kod rodbine u garazi stajo do prije 2 dana kad sam ga skupio konacno i dovezao u RH? hvala unaprijed na odgovorima braco bajkeri :cool:
 
Bok, decki ovak trebam pomoc.... imam jedan motor za kupiti iz vana koji je vec prebacen u RH... dakle motor je jos 2019. napravljeni papiri za export iz IT i dovezen je vamo, e sad kad je tu dovezen niko ga nije rego nego su se vozali bez rege sta li vec.... mene sad zanima posto motor ima sve te papire za export i kupljen je od privatne osobe pa ne treba CMR.... Zanima me sad htio bih ga uvest, papire imam , kupoprodajni imam... mene zanima kolka ce sad biti kazna za to sta je motor prek 15 dana u RH, a nitko ga nije ocarinio i dali se to moze? Ili mogu reci na carini da je kupljen u IT prije 4 god bio kod rodbine u garazi stajo do prije 2 dana kad sam ga skupio konacno i dovezao u RH? hvala unaprijed na odgovorima braco bajkeri :cool:
Ja bih išao na policiju pitati i uopće ne bih spominjao da ja imam taj motor nego čisto informativno pitao pa ako bude sve u redu onda krenuo sa daljnjim postupkom prema carini itd. da ne bi bilo prije neke sankcije jer si takoreći u carinskom prekršaju.
 
Bok, decki ovak trebam pomoc.... imam jedan motor za kupiti iz vana koji je vec prebacen u RH... dakle motor je jos 2019. napravljeni papiri za export iz IT i dovezen je vamo, e sad kad je tu dovezen niko ga nije rego nego su se vozali bez rege sta li vec.... mene sad zanima posto motor ima sve te papire za export i kupljen je od privatne osobe pa ne treba CMR.... Zanima me sad htio bih ga uvest, papire imam , kupoprodajni imam... mene zanima kolka ce sad biti kazna za to sta je motor prek 15 dana u RH, a nitko ga nije ocarinio i dali se to moze? Ili mogu reci na carini da je kupljen u IT prije 4 god bio kod rodbine u garazi stajo do prije 2 dana kad sam ga skupio konacno i dovezao u RH? hvala unaprijed na odgovorima braco bajkeri :cool:
Možda da napravite novi kupoprodajni ugovor sa svježim datumom, ili da ga ti "prodaš" mami, tati, bratu, sestri, ženi.
Bilo bi najbolje da se raspitaš u Carinarnici, na način da si motor kupio davno, da je još u inozemstvu, da bi ga dovezao u RH i platio davanja, ali da te je strah da ne pomisle da si u carinskom prekršaju, neka ti daju savjet kako da to napraviš, a da ne budeš u problemu. Pretpostavljam da trebaš dati neku pismenu izjavu.
 
Tako je, neka pita u Carinskoj upravi, jer policija nema ništa sa time, osobito ako taj motor, dok je bio ilegala, nije sudjelovao u nekom sranju...
 
Bok, decki ovak trebam pomoc.... imam jedan motor za kupiti iz vana koji je vec prebacen u RH... dakle motor je jos 2019. napravljeni papiri za export iz IT i dovezen je vamo, e sad kad je tu dovezen niko ga nije rego nego su se vozali bez rege sta li vec.... mene sad zanima posto motor ima sve te papire za export i kupljen je od privatne osobe pa ne treba CMR.... Zanima me sad htio bih ga uvest, papire imam , kupoprodajni imam... mene zanima kolka ce sad biti kazna za to sta je motor prek 15 dana u RH, a nitko ga nije ocarinio i dali se to moze? Ili mogu reci na carini da je kupljen u IT prije 4 god bio kod rodbine u garazi stajo do prije 2 dana kad sam ga skupio konacno i dovezao u RH? hvala unaprijed na odgovorima braco bajkeri :cool:
Mislim da je najbolje napraviti novi kupoprodajni ugovor, kako će carina znat kad je motor doveden u Hrvatsku. Tako bi barem ja napravio.