Uvoz oldtimer motocikla

Rudar

Member
Mar 26, 2015
325
5
18
41
Bjelovar
Pozdrav svima, ispričavam se ako negdje postoji odgovor/objašnjenje procedure ali ja ga nisam našao,koji bi mi sve razjasnio.
Znači, našao sam motor koji me zanima u Njemačkoj, stupio u kontakt s prodavateljem(dogovor oko cijene).
E sad me zanima koje su mi opcije ili koje su najbolje procesura uvoza. Prijevoz mogu riješiti(imam kolegu gore koji bi mogao dovesti motor).
Mene zanimaju detalji , procedure poslje.
Svaki savjet,zlata vrijedi.
Hvala unaprijed

enduro

Well-known member
Oct 19, 2009
1,406
33
48
Zagreb
Iz D unosiš motor (unutar EU), pošto je motor stariji od trideset godina unosiš ga kao oldtimera. Na Carini platiš PPMV 2000 kn paušalno, i imaš ako se ne varam dvije ili tri godine da Carini dostaviš potvrdu o razvrstavanju motora od Hrvatskog oldtimer saveza, tada ti vrate tih 2000 kn.

• Like
Reactions: Dale

Rudar

Member
Mar 26, 2015
325
5
18
41
Bjelovar
Iz D unosiš motor (unutar EU), pošto je motor stariji od trideset godina unosiš ga kao oldtimera. Na Carini platiš PPMV 2000 kn paušalno, i imaš ako se ne varam dvije ili tri godine da Carini dostaviš potvrdu o razvrstavanju motora od Hrvatskog oldtimer saveza, tada ti vrate tih 2000 kn.
Hvala za informaciju,
Ijako ne vjerujem da bi država nešto vratila ,Al ajde nije ni 2000kn puno previše taman da i ne vrate.

enduro

Well-known member
Oct 19, 2009
1,406
33
48
Zagreb
Hvala za informaciju,
Ijako ne vjerujem da bi država nešto vratila ,Al ajde nije ni 2000kn puno previše taman da i ne vrate.
U konačnici bi to koštalo isto, ishodovanje potvrde od HROS-a nije besplatno. Jedina prednost je da bi sa tom potvrdom imao pravo na PV tablicu (povijesno vozilo), znalo bi se koliko taj motor kao takav vrijedi, pa u slučaju da doživiš sa tim motorom prometnu nezgodu, osiguranje ne bi isplatilo mizernu odštetu, već utvrđenu vrijednost motora po HROS-u.

Rudar

Member
Mar 26, 2015
325
5
18
41
Bjelovar
Ma nisu neki novci,a motor je rijedak,i u relativno dobrom stanju. Tako da nisam,a iskreno i ne znam spuštati cijenu. Da mi ne odgovara,nebih mu se ni javljao.
Tako da, koliko je tražio,bude dobio

Rudar

Member
Mar 26, 2015
325
5
18
41
Bjelovar
Bitnije mi je bilo s ajde motor korektan ,i da je kao i što je na slikama, tražio sam neke novije, pa snimku upaljenih(to mi se čini dosta bitno kod starih motora) bar znaš da radi,ili je radio.

Rudar

Member
Mar 26, 2015
325
5
18
41
Bjelovar
Aaaaa to je frka/problem hahaha.
Evo ovako, nedavno sam si kupio R60/7, i oduševljen sam s oldtimerom (malo za promjenu od mog K1300R),
znači radi se o motoru za moju suprugu , za 20 godišnjicu braka(veljača nagodinu), supruga je vozila motore prije,sad je više suvozač,ali pokazuje" znakove" da bi i samostalno vozila.
Tako da sam tražio motor za nju i odluka je konačno pala na...
Hondu CB200
I to sam baš tražio 1977.godinu, da im se poklapaju god. proizvodnje

Attachments