Uvoz oldtimera iz Italije

Dules

New member
Zanima me da li netko zna detalje oko ovog problema.
Našao sam neispravan motor (oldtimer) u Italiji. Isti model motora posjedujem i potrebni su mi neki dijelovi, a i da imam u rezervi ostatak za svaki slucaj posto je do rezervnih dijelova gotovo nemoguce doci.
Sad me zanima koja je procedura ako uvozim cijeli motor u HR (i da li je to uopce moguce s obzirom da je to 1985. godina) ili mi se više isplati rastaviti cijeli motor tamo pa dovesti samo dijelove bez šasije?
 
Čini mi se po prijašnjim postocima,rastavljanje.Malo prelistao unatrag (y)
 
A da li na te dijelove moram placati nesto na carini, imati neku potvrdu o kupnji ili slicno?
To bi inace kupovao od privatne osobe.
 
Ne bi trebao niš plaćati,neki papir o kupnji bi trebao imati,bude već netko tu se javio koji točno zna (y)
 
znam da kada na primjer iz srbije ili Bih na primjer vozis dijelove motora u autu,na granici prijavis da imas dijelove od motora,mislim da mozes imati do vrijednosti 300E i samo poneses od svog motora prometnu,da dokazes da za svoj motor si te kao dijelove kupio i to je to. sad za italiju ne znam,ali tako je za srb i bih
 
ovo u prilogu i "točka haer..."  :wink:
 

Attachments

  • uvoz1.jpg
    uvoz1.jpg
    53.9 KB · Views: 356
  • uvoz2.jpg
    uvoz2.jpg
    22.6 KB · Views: 260
rocky6 said:
ovo u prilogu i "točka haer..."  :wink:

Cek ... ako sam dobro shvatio ovo ... mogu cijeli motor uvesti iz Italije bez ikakvih davanja na carini???
I recimo da ga popravim mogu i registrirati?

to mi nekako zvuci predobro da bi bilo istinito ... ili sam krivo shvatio  :misli:
 
Koliko sam shvatio platis 2000 kn pausalno, a kada dobijes od oldtimer saveza potvrdu o razvrstavanju vozila u neku skupinu zatrazis povrat uplacenog novca.
 
Cek ... ako sam dobro shvatio ovo ... mogu cijeli motor uvesti iz Italije bez ikakvih davanja na carini???
I recimo da ga popravim mogu i registrirati?

to mi nekako zvuci predobro da bi bilo istinito ... ili sam krivo shvatio :misli:
Da li si sto uspio? Ja planiram isto jedan Moto Guzzi iz 84e uvesti. Ako si vec prosao proceduru molim te par savijeta kako papire rijesiti.
 
Zanima me da li netko zna detalje oko ovog problema.
Našao sam neispravan motor (oldtimer) u Italiji. Isti model motora posjedujem i potrebni su mi neki dijelovi, a i da imam u rezervi ostatak za svaki slucaj posto je do rezervnih dijelova gotovo nemoguce doci.
Sad me zanima koja je procedura ako uvozim cijeli motor u HR (i da li je to uopce moguce s obzirom da je to 1985. godina) ili mi se više isplati rastaviti cijeli motor tamo pa dovesti samo dijelove bez šasije?
 
Teško pitanje, moj kolega se namučio u sličnoj situaciji dok je sve rastavio, nekad bilo ...