Uvoz prikolice - pomoć

Zna li itko kakva je sad procedura unosa lake prikolice?
 
koss said:
Zna li itko kakva je sad procedura unosa lake prikolice?

Certifikat o gradnji od proizvodjača, specifikacija signalizacije, osovine, kopče, dimenzije i ostalo. S tim i prikolicom u centar za vozila na atest pa iza toga na registraciju.
 
mousezg said:
sorry kaj dizem staru temu ,ali bas ovo mene sad čeka ....  Dobio sam gratis prikolicu za čamca i na njoj, što ? čamac ... besplatno sve..... :D  .. i jos se nalazi u zagrebu... prikolica je regana na austrijske table... čovjek ima papire od nje... koja je procedura da ju prebacim na zg table ?  koliko god me koštalo, u plusu sam svaka... a vidim da je ovaj član imao isto iskustvo.....

hvala

bocojaki said:
Certifikat o gradnji od proizvodjača, specifikacija signalizacije, osovine, kopče, dimenzije i ostalo. S tim i prikolicom u centar za vozila na atest pa iza toga na registraciju.


imam istu situaciju, doma imam trailer na AT papirima ( imam sve papire i policu osiguanja koja je istekla)
uspio sam stupiti u kontakt sa vlasnikom i voljan je prepisati ju na mene pa me zanima šta sada dalje?
Naime lik uskoro dolazi u HR pa me zanima da li mi vrijedi naš kupoprodajni ugovor ili mora biti austrijski?
Što nakon toga? postoji li neki porez na uvoz za prikolicu?

vidim da je boco napisao da trebaju nekakvi certifikati ,specifikacije i slično ali di to nabaviti?
Proizvođać je američki "arrow "
 
Certifikat o gradnji je nešto kao potvrda proizvodjača za motorna vozila, papir koji treba za homologaciju a izdaje ga proizvodjač.
Bez toga nisam siguran kako regat prikolicu.

Prijaviti na atest kao samogradnju  :misli:
I u tom slučaju mislim da trebaš neke tehničke podatke o kopči , rasvjeti i osovini ali to će ti neko drugi bolje reći...
Kažeš američki proizvodjač, kod nas znam da rasvjeta na vozilima iz amerike neprolazi homologaciju.

Kupoprodajni ugovor možeš napisati sa vlasnikom u stanici za tehnički pregled ali to ti ništa neznači kad nemožeš registrirati odmah tako da ako vlasnik dolazi u HR ja bi napravio kupoprodajni kod nas i ovjerio kod bilježnika za svaki slučaj.

Prometnu u džep i pravac najbliži centar za vozila pa vidi šta će reći
 
bocojaki said:
tako da ako vlasnik dolazi u HR ja bi napravio kupoprodajni kod nas i ovjerio kod bilježnika za svaki slučaj.

Prometnu u džep i pravac najbliži centar za vozila pa vidi šta će reći

tako će i biti
inaće evo par slika prikolice
https://postimg.cc/gallery/2k9fi1fes/

rasvjeta je iz nekog razloga već zamjenjena , okvir tablice je od neke naše auto kuće i ima oznaku HR tako da sudeći po tome već je netko pokušavao istu stvar napraviti ali opet sumnjam u to jer prikolica nikada nije ni prodana kroz papire.
u svakom slučaju javim razvoj situacije
 
evo mene da javim o razvoju događaja možda se jednom netko nađe u istoj situaciji pa mu post bude od pomoći .

Dakle ovako, sa prikolicom sam otišao na tehnički pregled, objasnio sam šta trebam i nakon malo listanja nekih skripti tete na šalteru su se snašle u svemu tome i postupak je krenuo.
Prva je na redu bila homologacija pa onda tehnički pregled i registracija. Sve je išlo vrlo glatko i bez ikakvih problema sve do trenutka izdavanja knjižice vozila i tablice.
Naime tada su skužili da imam samo Teil 2 knjižicu (knjižica vozila) ,a nemam Teil 1 knjižicu (prometna dozvola).
Dakle platio sam homologaciju i tehnički pregled a na kraju nisam ništa dobio od dokumenata.
Na sve načine sam pokušavao da mi to završe ali jednostavno nije bilo  drugog rješenja nego izvaditi nove knjižice u austriji te sa njima završiti postupak ovdje u hrvatskoj.
Sve to nebi bio toliki problem da čovjek na kojeg je glasila prikolica ne živi već par godina u Grčkoj...znači katastrofa.
Nakon gotovo mjesec dana raspitivanja sam saznao da je moguće napraviti nove knjižice bez vlasnika vozila ukoliko imam kupoprodajni ugovor. To mi je dalo malo nade i odmah sam kontaktirao kolegu koji živi u A te mu objasnio situaciju. On se je dodatno raspitao o tome i rekao je da moram doći osobno u austriju u osiguranje u kojem je prikolica bila osigurana ili poslati njemu punomoć i papire pa mi on to odradi.
Tako je i bilo...napravio je nove knjižice i poslao ih poštom. (izdavanje knjižica 0kn)
Danas sam napokon završio cijeli proces i dobio tablicu i prometnu dozvolu te je time ova agonija završena.
Cijela stvar (homologacija,registracija i unos prikljucnog vozila) me je koštala 1400 kn + čevapi za kolegu :)
Od papira su mi bile potrebne knjižice teil 1 i teil 2, kupoprodajni ugovor i homologacijski list.