valvoline sprej za lanac

Hrco

New member
kupio sam valvoline sprej za lanac. bijeli. e sad, jucer sam našpricao lanac i sprej je bijeli afkors. međutua, koliko dugo će lanac jos biti bijel??  :mrgreen: mislim, glupo pitanje, ali ja to fakat ne kuzim, jel sam ja negdje fulao? jel to tak treba biti da je on bijel i biti ce? zbunjen sam i neznalica.

hvala.
 
jesam. vozio sam se samo do posla i nazad danas, znaci nekih 20-tak km i dalje je beo lanac
 
cekaj, znaci kad si ga naspricao bio je bijel pa kad si se provozal do posla i nazad kakav je onda postal? :misli:
 
cobRRa said:
cekaj, znaci kad si ga naspricao bio je bijel pa kad si se provozal do posla i nazad kakav je onda postal? :misli:

postal i ostal bijeli kao i kad sam ga našpricao.
 
i ja ga koristim.ako ti se ne sviđa bijeli lanac jednostavno promijeni sprej.meni je ok. (y)
 
alenRI said:
i ja ga koristim.ako ti se ne sviđa bijeli lanac jednostavno promijeni sprej.meni je ok. (y)

ma nije stvar u tome, samo me zanima jel to normalno tako da bude bijel non stop.
 
da treba ostat takav dok ga ne opereš.pokušaj sprejati s male udaljenosti i samo sprejaj središnji dio lanca.znači ako neželiš baš bijelinu vanjske dijelove ne sprejaj.
 
je normalno ako motor čuvaš u garaži. Nakon podosta km lanac poprimi sivu boju :mrgreen:
To ti je normalno. Kad prestane biti bjel znaš da si ga već davno morao posprejat. Inaće, s tim sprejem (oko 80 kn) sam bio najzadovoljniji. Cijena ok a dobro drži. Motulov je preskup. Ipone mi je također dobar....btw ipone ti je bezbojni.
 
hvala raja, to se traži!  (y)

da, motul je oko 100 kn, ali mi je Jakopec rekao "ma za KLE ti je dobar i ovaj valvoline od 63 kune"  :mrgreen: nasao sam se duboko uvrijeđen  :mrgreen:

btw, bike ima 8000 km ali veli Jakopec da je lanac vec dosta rastegnut, pa bit ce da prijasnji vlasnik nije bas pazio na to. pa bi ja sad da to bude kak spada.
 
Ja koristim isto valvoline-ov sprej i zadovoljan sam. Platio sam ga 59 kn i meni je odličan. Dobro se drži za lanac i nakon pranja ili vožnje po pljusku (naravno da ga nakon toga treba opet posprejat). A ova bijela boja je baš super, dođe čovjek kod mene i čudi se kakav to bijeli lanac imam  :mrgreen:
 
mislim i da se zove white syntetic chain lube,znači mora biti bijeli,ja i nisam baš bil zadovoljan njime
 
ja sam sad zadnje uzeo silkolne gel , bijeli je skroz , ko šlag je  :?
inace sam oduvijek koristio motul ...
i primjetio sam da se motul jako tesko pere a ovaj gel izrazito lako ... sad sam trebam vidit da li ce trajnost gel-a biti kao i od motula ...
 
markookram said:
ja sam sad zadnje uzeo silkolne gel , bijeli je skroz , ko šlag je  :?
inace sam oduvijek koristio motul ...
i primjetio sam da se motul jako tesko pere a ovaj gel izrazito lako ... sad sam trebam vidit da li ce trajnost gel-a biti kao i od motula ...

a zakaj ga pereš? :misli:
 
tutankamon said:
a zakaj ga pereš? :misli:
pa da bude cist  :inlove:

ali najmanje sam mislio na sam lanac , vise sam mislio na ono sto se zamaze oko lanca ... blatobran , felga , auspuh
 
Ne vidim u cemu je problem sto je bijelo  :LOL:

Sprej je takav kakav je, nece se pokvariti  :mrgreen:
 
live-for-ride said:
je normalno ako motor čuvaš u garaži. Nakon podosta km lanac poprimi sivu boju :mrgreen:
To ti je normalno. Kad prestane biti bjel znaš da si ga već davno morao posprejat. Inaće, s tim sprejem (oko 80 kn) sam bio najzadovoljniji. Cijena ok a dobro drži. Motulov je preskup. Ipone mi je također dobar....btw ipone ti je bezbojni.
  (y)valvoline najmanje "sprica" po felgi (y)

a bijel je, pobogu, zbog silikona