Varenje aluminijskog nosaca

Chile

Member
Kao što naslova kaže trebam nekoga jaaaaaako predciznoga za varenje aluminija.....radi se o prednjem košu tako da ne smije inati odstpanja jer onda cijeli oklopi zijevaju...
 
Loki said:
Kao što naslova kaže trebam nekoga jaaaaaako predciznoga za varenje aluminija.....radi se o prednjem košu tako da ne smije inati odstpanja jer onda cijeli oklopi zijevaju...
Hočeš li ti napraviti jaaaaaako preciznu zavarivačku šablonu? Inače aluminij je jako miran pri zavarivanju tako da nemaš problema ukoliko ti je priprema ok.
 
U tome i je stvar, trebam nekoga tko moze napraviti i pripremu i varenje....
 
:misli: u zg ?
jelinic kod cibone (neznam sad kak se ulica zove )
 
Ima i specijalno zavarivanje u blizini Zaboka. Meni su varili nekaj na jednoj kuplung-korpi i ispalo ko bog.
 
loki, odakle si, jer i pokraj broda ima odlicna firma za to.. inace mi ju drzi rodjak, al i unatoc tome je preporucam

http://www.sigmat.hr/
 
strasilo said:
ako si blizu Požege, mogu te uputiti...  (y)

I nisam bas blizu Požege iz Siska sam ali moram do Borisa u MMS po neke dijelove pa ako do tad ne riješim javim ti se na pp.
Bas sam bio prije mjesec dana bio u Požegi sa Kikijem sto radi kod Borisa tako da sam znao mogao sa tad ponesti, a jebiga....
 
Loki said:
Kao što naslova kaže trebam nekoga jaaaaaako predciznoga za varenje aluminija.....radi se o prednjem košu tako da ne smije inati odstpanja jer onda cijeli oklopi zijevaju...

Ovaj je provjereno dobar:
http://www.specijalna-zavarivanja.net/hrv/index.aspx
 
Loki said:
I nisam bas blizu Požege iz Siska sam ali moram do Borisa u MMS po neke dijelove pa ako do tad ne riješim javim ti se na pp.
Bas sam bio prije mjesec dana bio u Požegi sa Kikijem sto radi kod Borisa tako da sam znao mogao sa tad ponesti, a jebiga....
Zna i Čmeki za tog lika, ali ako nešta ne bide jasno, slobodno mi se javite, ima Boris moj broj...  (y)
 
2 Ante: Zvao i kazu da mogu sve i ravnanje i varenje, kompjutersku obradu itd. tako da budem otišao tamo pa javim dojmove!

2 Strasilo i Demza: Ako ovo i rijesim ovdje na znaci da ne mozemo popit nesto u Požegi kad dodjem kod Borisa  (y) nije ni vasa runda za baciti  :mrgreen:

Hvala svima na pomoci!!!!
 
Koš???  :shock: Svaka čast onome ko to narihta u 0!  (y)
 
dr.chala said:
Koš???  :shock: Svaka čast onome ko to narihta u 0!  (y)
Napravit ču ja ali ako je u pitanju količina koja če mi opravdat izradu zavarivačke šablone !
 
zvonko situm said:
Napravit ču ja ali ako je u pitanju količina koja če mi opravdat izradu zavarivačke šablone !

A to znaš da je!  :LOL: Uglavnom se uvijek radi o različitom modelu , npr. meni je od pada strado koš i nakon par savjetovanja majstora , bilo mi je rečeno da je to najpametnije kupiti novo(što sam i učinio)!Probal sam to ravnat jedno par dana , ali rezultat koji sam htio postići je ostao nedostižan!  :?
 
dr.chala said:
A to znaš da je!  :LOL: Uglavnom se uvijek radi o različitom modelu , npr. meni je od pada strado koš i nakon par savjetovanja majstora , bilo mi je rečeno da je to najpametnije kupiti novo(što sam i učinio)!Probal sam to ravnat jedno par dana , ali rezultat koji sam htio postići je ostao nedostižan!  :?
         
To jednostavno nije moguče poravnati tj.dovesti u prvobitno stanje....materijal se pri padu-udarcu deformira i pri tome isteže tj.nastaje višak materijala pa pri nekakvim ispravljanjima nikako nemožeš uskladiti mjere i raspone rupa za npr.vijke itd.itd.
  Taj nosač je najpametnije kupiti novi pa kolko kašta da košta !
 
nije fora ako je sve baš ravno i kako treba...
 
toni d said:
škver u splitu sve radi i popravlja :jesus:
Vidjao sam škversko-velemajstorske rukotvorine i čudotvorine !!! Ok.-priznajem da svi mi imamo drugačije kriterije ali oni koji su po škverovima odskakali znanjem a pogotovo pedantnošču....odavno su u SVOJIM radionicama !!!
 
Samo ti to odnesi tamo gdje ti je Ante rekao. Ja sam i sam zavarivao sve i svasta, ali kad dodjem kod pravaog majstora samo se sramim. Sve je jasno i tehnologija i nacin i preciznost, ali ima nesto u covjeku. Tako kad sa istim strojem varimo, sa istom amperazom sve isto, njegov zavar bude lijepsi i bolji  :(
 
Da ne otvaram novu temu.

Oštečen je dio trokuta gdje se šarafi hebla (tj. ručka)
Slika je u prilogu, pa me zanima da li se to može kak popravit, zavarit pa istokarit a da drži i o kojoj cifri je riječ?

Hvala