Velebit 2

(y)

Bravo Baks, dobar đir.
 
Lijepi đir (y) samo ča niste išli pogledat botanički vrt. :misli:
 
fredi said:
Lijepi đir (y) samo ča niste išli pogledat botanički vrt. :misli:
jednog dana kad bude lipo vrime,2 dana slobode i zena dobre volje... :mrgreen:
 
Jel kasno za otići tamo u narednih 10-tak dana,ako bude neko normalno vrijeme ???
 
GIXER said:
Jel kasno za otići tamo u narednih 10-tak dana,ako bude neko normalno vrijeme ???
Nije, ja sam lani bio nekad sredinom 10 mjeseca. Otočac- Krasno. Štirovača- Kugina kuća- Ravni dabar- Karlobag.
E onda je bilo već lagano hladno, ali tek kada padne sunce. Iako bi bilo zbog duljine dana uputno otići što prije.
 
GIXER said:
Jel kasno za otići tamo u narednih 10-tak dana,ako bude neko normalno vrijeme ???
zovu lipo vrime za vikend pa nebi tribalo bit problema
 
Krasna ruta!  (y)
Prošao prije dva tjedna al prema Pagu!
Super!
A za one strahiće "šta ako mi krepa motor" ti vjerujem.  :mrgreen:
 
evo mala nadopuna.ruta vise-manje ista, samo sto smo se popeli na v. alan tako da bi stigli do repetitora celavac.
cesta po velebitu suha i prasnjava,puno planinara i onih koji se tako osjecaju pa se moralo oprezno vozit.
na v. alanu brdo djece i cca 20 terenaca euroline teama.nastavak do kugine kuce gdje je planirani "rucak" omeo tico koji je sletio direkt u prostor predvidjen za paljenje vatre.2 starcica i decko cca 16 god nas uvjeravaju da ga mozemo dignut "na ruke" :misli: :misli:
kratko razuvjeravanje,nudimo im pomoc pozivanja "pauka" cim dobijemo signal i nastavljamo prema tunelima.
slikanje,dizanje kle-a (nema stete) i rucak na jednom divnom mjestascu 1-2 km od tunela (prostor za paljenje vatre,klupice...preporucam).
nastavak prema trnovcu-ovaj put honda na podu:pukla rucka na volanu i dio nogare za mijenjanje brzina.manji kirurski zahvat i picimo na celavac.

ovdje moram napomenut da mi je ipak juzni velebit puno atraktivniji za voznju i razgledavanje(sorry hrvoje :mrgreen:).
pronalazimo asfaltiranu cestu koja se penje direktno na repetitor.slikanje predivnog pejzaza i bjezanje od ljutitog strazara koj nas upozorava da smo na zabranjenom podrucju.uz nasu ispriku raspitujemo se za put prema m.alanu.
strazar nas upucuje na cestu koju su napravili cetnici za polozaje prema m.alanu po kojoj je vjerojatno onda prosao bager i niko vise.velika kamenja,kanali od vode,grmlje sipka koje para i bode sve sto dohvati...
dolazimo do kraja puta :misli: :misli: gdje iz kamenja izranjaju clanovi obitelji marusic(mislim) i objasnjavaju di smo falili skretanje...
ljubazni ljudi,zauzeli cetnicki bunker i tamo cuvaju ovce.nude nas pivom,rakijom i ako hocemo da nam ispeku janje :shock: :shock:(ali,da bi morali nesto malo platit :mrgreen:).uvrscujemo ih na popis "svakako posjetiti" i obecavamo dolazak kad bude vise vrimena.jos malo gubljenja po okolnim cestama,ulet na ranc "mala mila" (jebote,opet kraj ceste :mrgreen:) i izlazak na cestu preko m. alana opet po mraku i opet nemam slika.

sljedeci put idemo samo na juzni velebit(imaju pive,rakije i janjetine za razliku od sjevernog) i nadamo se da nece snijeg tako brzo.



veliki alan
 
nesudjeni rucak kod kugine kuce

skretanje za dabar
 
lijepote prirode i kle u neprirodnom polozaju :LOL: :LOL:
 
pauza za rucak :mrgreen: i honda u neprirodnom polozaju :LOL:
 
gore je predivno-steta sto je bila sumaglica

zadnja slika-pogled na celavac nakon spusta kroz vrlo tezak makadam
 
uspon prema malom alanu-dok smo stigli na drugu stranu sunce je zaslo
 
bit ce jos par slikica samo da se kolega probudi.
321 km puta od 08 30 do 22 00,bole sve kosti i spava san ko mala beba. :mrgreen:
 
BAKS said:
bit ce jos par slikica samo da se kolega probudi.
321 km puta od 08 30 do 22 00,bole sve kosti i spava san ko mala beba. :mrgreen:
Sličnu turu sam odvozio jučer:
Otočac - Gospić - Vrebac - Mogorić - Lovinac - Sv. Rok - M. Alan - Maslenica - Starigrad - Karlobag - Senj - Otočac
325km
Učesnici: Yamaha XTX 660, KLR 650, Yamaha XT 600, BMW 1100 GS
Možda bude i koja slika večeras.
 
evo jos par...

tip i zenska su iz austrije-on na tenerki, ona na kle preko v alana idu za plitvice :misli: