Velebit

Nije put sa motorima ali nadam se da nece nitko zamjeriti.
Nisam mogao natjerati RSV - a na Velebit pa sam krenuo defenderom. :mrgreen:

U subotu ujutro krenuli smo iz Starog Grada, Paklenica.




Kanjon Zrmanje





I nastavljamo penjanje


















Slijedi mali predah














Krecemo dalje na vožnju










Dolazimo do mjesta gdje nastavljamo pješice uspon do jedine spilje na svijetu u koju je čovjek skocio sa podobranom.












Spilja, na slici ne izgleda duboko i veliko ali vjerujte da je  :shock:






I dok smo se mi penjali neki su se brinuli da ne ostanemo gladni





Povratak






 
Loki said:
Nije put sa motorima ali nadam se da nece nitko zamjeriti.
Nisam mogao natjerati RSV - a na Velebit pa sam krenuo defenderom. :mrgreen:

U subotu ujutro krenuli smo iz Starog Grada, Paklenica.

Shefe, slike su predivne... imas li mozda kakav GPS track ili kartu kuda ste to isli?
 
kakva je cesta,kuda se islo...

(y) (y)
 
Rupa se zove Mamet i ima nekih 120 metara dubine... Cijeli kraj tamo je prekrasan, davno ima tome da sam tamo bio....

(y)
 
vlucic said:
Rupa se zove Mamet i ima nekih 120 metara dubine... Cijeli kraj tamo je prekrasan, davno ima tome da sam tamo bio....

(y)
jeli pakleni izgurao do gore?

p.s. imas kakvih novosti o posedarju?? (niko se ne javlja...)
 
Loki,
fotke su za 5!
ali da si još prošo na dva kotača,...reko sam ti da je super
tko zna,možda uskladimo termin pa nam se potrefi zajednički đir

vidimo se
 
SixDays02 said:
Shefe, slike su predivne... imas li mozda kakav GPS track ili kartu kuda ste to isli?

Budem pokušao nabaviti od lika koji nas je vodio pa ako nabavim pošaljem ti  :wink:
 
Pošalji i meni.
 
Postaj rutu TU na forumu, ima nekih od nas koji bi to prošli motorinom.

Super slike i super izlet  (y)

Kolko vam je trajao put  ?
 
To je bio jednodnevni izlet,krenuli smo ujutro a vratili se navecer, turu cu postaviti cim je tocno dobijem.
A sa motorom bi bila još veca uzivancija, tak sam bio zažalio sto sam prodao elefanticu da sam skoro zaplakao, nisam bas mogao RSV-a gore natjerivati.
 
BAKS said:
p.s. imas kakvih novosti o posedarju?? (niko se ne javlja...)

Da ti budem iskren, nemam pojma - trebalo bi nazvati Maria Simurinu (GSM +385916151920), ako itko zna - on zna...

 
Deliriano said:
Postaj rutu TU na forumu, ima nekih od nas koji bi to prošli motorinom.

Super slike i super izlet  (y)

Kolko vam je trajao put  ?
Nema tu neke velike znanosti. Kreneš od masleničkog mosta prema Zg, kod tvornice glinice Obrovac imaš križanje za Sv. Rok. Prvih 5-6 km je asfalt (sve dok ne prođeš neposredno iznad tunela) dalje je makadam. Do Tulovih greda, tj. prijevoja Mali Alan ima nekih 7-8km od kraja asfalta, a od prijevoja do asfalta u Lici još kojih 13-14.
Sa autom se prođe od Sv. Roka do Maslenice za kojih sat vremena.
 
Hrvoje je jako dobro objasnio ali pokusat cu nabavit kartu zbog jos vise manjih puteva
 
Loki said:
Hrvoje je jako dobro objasnio ali pokusat cu nabavit kartu zbog jos vise manjih puteva
Moj naklon.

Planinarska karta južnog Velebita u izdanju "smand" je apsoštrumfno neloša. A ima je u knjižarama.