Velika potrosnja ulja??

Sturm

Member
Dakle ovako, u ljeti krajem 7 mj. Natocio mi je serviser ulje u motor i to do maximuma, sad neki dan mi je pocelo svjetliti, neznam dal je to on brzo potrosio al nekako mi se cini da je prije puno duze izdrzao bez da sam morao doljevati.. I da, usput da napomenem podvalio mi je valvoline 2t.. :/. Radi se o skuteru peugeot vivacity 50ccm, 6500 km,bez blokada.
Pa me zanima dal je to normalno il mi se cini da mnogo zdere??  :misli:
 
Hoces reci da ti je nalio u 2t skuter ulje ovo ljeto i da ti se sad upalila lampica  :misli: :misli: :misli:
 
Pa da negdje krajem 7 i pocetkom 8 mjeseca, prosao sam oko 300,400 km od onda.. Ak se ne varam prije mi je ulje drzalo barem 7 mjeseci bez doljevanja..
 
Ako si presao 300 -400 km onda nesto nije OK Sad kada nalijes zapisi kilometrazu a nemoj nagadati koliko si presao  :wink:
 
Ocu definitivno.. Daj mi reci jel ti znas di mogu nabavit castrol tts ulje? Di se prodaje u kojim ducanima,prodavaonicama....
 
Nezahvalno je gledat po mjesecima, gledaj po kilometraži. Meni litru ulja potroši na nekih 900-1000 km. Tvoj bi trebo i manje trošit ... ak se ne varam.
 
nemoj tociti vise to smece od valvoline-a u peugeot skuter....mozes ocekivati prijevremeno trosenje cilindra i klipa a nerijetko znaju i zaribati.....peugeot ne podnosi losa ulja.....a sto se tice potrosnje istoga...pitanje jeli ti serviser ulio bas cijelu litru.....te koliko si kilometara napravio.....oko 700 km je neki prosijek..... :wink:
 
Trebal bi manje trositi po meni, budem pocel sad km mjerit pa bumo vidili. ;)
Stvar je bila u tome sto sam mu ja ostavio motor kod njega i ja otisao posto sam morao u gradu nesto obavit, kad sam se vratio kasnije videl sam pokraj motora valvoline 2t ulje koje mi je stavil jer nije imal drugo..gad!
A kakva su ona motorex kaj su za peugeot preporucena il ih peugeot preporucuje nemam pojima? Imam ispod sica naljepnicu motorex. Vredi to ulje?