Veliki skok potrošnje goriva MT09 2013

kileER6N

New member
Pozdrav svima,

Kupio MT09 u 5.mj ove godine i sve do sada bio vrlo zadovoljan sa potrošnjom od 5,5 - 6 L /100km. Prije 2 tjedna je napravljen servis nakon prijeđenih 3000km - filter ulja, ulje, filter zraka i benzina, zatezanje lanca i pregled cijelog motora. Sljedeći problem je taj da sada motor pokazuje potrošnju od 9L/100km i to sa vrlo ekonomskom vožnjom na niskim okretajima u većim brzinama dok potrošnja se penje iznad 10l čim mu se doda malo više gasa...uglavnom tank od 15l benzina je prazan nakon prijeđenih jedva 200km putovanja. kako nisam baš stručnjak oko servisiranja da li je možda netko imao isti problem ili možda zna o čemu je riječ prije nego opet idem u servis?
 
Ako tank od 15l (dok motor ne stane) napravi 200km, to je onda 7,5l/100km. Samo kazem.
 
  • Like
Reactions: Dene
Da nije hiflo filter zraka koji je dosta rjeđi, ali opet ne može povuć toliko više goriva... Ali frend ima isto to godište i pređe znatno manje nego ja na gsxsu, kaže da je možda manji tank ali nije , jednostavno više pije (i do 3L)
 
Pozdrav svima,

Kupio MT09 u 5.mj ove godine i sve do sada bio vrlo zadovoljan sa potrošnjom od 5,5 - 6 L /100km. Prije 2 tjedna je napravljen servis nakon prijeđenih 3000km - filter ulja, ulje, filter zraka i benzina, zatezanje lanca i pregled cijelog motora. Sljedeći problem je taj da sada motor pokazuje potrošnju od 9L/100km i to sa vrlo ekonomskom vožnjom na niskim okretajima u većim brzinama dok potrošnja se penje iznad 10l čim mu se doda malo više gasa...uglavnom tank od 15l benzina je prazan nakon prijeđenih jedva 200km putovanja. kako nisam baš stručnjak oko servisiranja da li je možda netko imao isti problem ili možda zna o čemu je riječ prije nego opet idem u servis?
Izračunaj ponovno,kao što ti je rekao Igor,ako sa tankom od 15l napraviš 200km onda je to 7,5l,nije malo ali daleko od 10l
 
200 km nije nimalo losa kilometraza...meni i prosjeku 150-170 km :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: diesel power
Ne znam jel to uopce moguce na MT09, ali provjeri da li ti display uopce pokazuje l/100km ili su ga mozda u servisu nekako prebacili da pokazuje koliko predje milja po galonu ili sta vec
 
Meni ak se žešće vozim (za koji si kurac kupio MT09) se rezerva pali na 150km. Uglavnom kombinirano 160km do rezerve. Najviše kad sam ga ganjao sam oko 100km do rezerve. Uglavnom 200km umjereno divlje vožnje s rezervom ima. Jednom kad sam išao s prijateljima u sloveniju na prvi moto party poslije korone pa se zbog drugih morao vozit polako, i vraćao se doma mrtav pijan (pregazio i mačku usput oko 3 ujutro), vozio po autocesti 60 (pijan) da vidim koliko može izdržat. Uspio sam napravit 300km.

Uglavnom, prodaj to, nije to za tebe
 
Pravu potrošnju dobiješ vrlo jednostavno, i onda ne otvaraš ovakve glupe threadove. I vrijedi za sve.

Kod tankanja resetiraš parcijalni brojač km, i onda kod novog tankanja pogleaš koliko je stalo.

I onda izračunaš integral od S1 do S2 f(s) ds. i dobiješ potrošnju prosječnu za tu vožnju.

I dvijehiljadetrinaeste nije bilo tog motora, pa si i to omašio.
 
Moraš pit više nego motor pije.🤔
 
Nije to tako jednostavno,ali ako može Grdović više od ferraria onda drugi imaju šansu protiv motora 😁
 
Pravu potrošnju dobiješ vrlo jednostavno, i onda ne otvaraš ovakve glupe threadove. I vrijedi za sve.

Kod tankanja resetiraš parcijalni brojač km, i onda kod novog tankanja pogleaš koliko je stalo.

I onda izračunaš integral od S1 do S2 f(s) ds. i dobiješ potrošnju prosječnu za tu vožnju.

I dvijehiljadetrinaeste nije bilo tog motora, pa si i to omašio.
Puno ti hvala, jako si pomogao meni i mnogima ovdje 👍
 
  • Haha
Reactions: tww0811