Venecija i pripreme za Siciliju!!!

vlais ng

Active member
VENECIJA I PRIPREMA ZA SICILIJU

Iako mislim da rijetko tko od nas nije bio u Veneciji,napisati ću putopis pa ga bar pokazite ljepšim polovicama,ženama,curama,ljubavnicama…….
Mozda ih nagovorite na ne tako daleko, a predivno mjesto.
Ne moram napominjati da ce nama,istinskim bikerima,najljepše biti na samom putovanju do tamo i nazad.

Putovanje u Veneciju bila je priprema za veće putovanje na Siciliju.
Kupio  sam novi motor o kojem nikad nisam razmišljao niti je u bilo kojoj varijanti dolazio u obzir.

Novi motor sam kupio jer sam svog drag stara 1100 s kojim sam presao (4 godine) 57 000 km prodao.

 
E tu onda počinju problemi……sta kupiti???
Nakon danonoćnog razmišljanja,surfanja,čitanja….odluka je definitvno pala F800 GS.

Nisam imao puno vremena ,bliži se moto susret u biogradu(smjestaj sam rezervirao prije prodavanja motora) i nisam želio gubiti vrijeme.

Odlazak kod jednog prodavača BMW-a,odlazak kod drugog prodavača BMW-a(pohvale na izuzetnoj gostoljubivosti,popustu,kavi,informacijama) ali ljudi pa to moram probati….ipak ne kupujem žvake već nešto što vrijedi 93 000 kn….

Probnu vožnju ne zalost ne mogu dobiti………..i tu mi padaju lađe u vodu.
Odlazak kod drugog prodavača BMW-a…… dajte nazovite nekoga tko je kupio spomenuti motor da sjednem na njega da napravim 400 m ne 400 km………..opet nista…….
Dajte mi broj od nekoga tko je kupio spomenuti motor,ja ću ga nazvati popiti kavu s covjekom pa dat će mi valjda đir…………opet nista……….
 
Daj piši dalje šta si stao, baš me zanima šta si napravio. Da sam kupio novog BMW-a nisam siguran dali bih dao đir tebi ili bilo kome drugome. Ali kad sam u Austriji samo došao malo pogledati motore odmah su mi ponudili probnu vožnju. U Yamahi su mi rekli da mi mogu dogovoriti probnu vožnju u Sloveniji.
 
snajper said:
I ti umjesto BMW-a kupio usisavač od 800ccm  :mrgreen:
839 cekaj cijeli putopis pa onda komentiraj.
Oprostite mislio sam cijeli putopis odjednom napisati ali....guzva...
Nastavak sto prije...
 
Vedran 38 said:
Daj piši dalje šta si stao, baš me zanima šta si napravio. Da sam kupio novog BMW-a nisam siguran dali bih dao đir tebi ili bilo kome drugome. Ali kad sam u Austriji samo došao malo pogledati motore odmah su mi ponudili probnu vožnju. U Yamahi su mi rekli da mi mogu dogovoriti probnu vožnju u Sloveniji.
P&B u Splitu imaju Yamahe za probat  (y), ne trebaš ići u Sloveniju.
 
21.6.2011 ponedjeljak, prvi vikend nakon 16 godina da nemam  motor u garaži.
Susret se blizi,a i 7 mjesec(odlazak na Sililiju) nije tako daleko i lud sam.

Odlazak kod Moto Vranića u Slavonski Brod nakon pregleda salona pitam :
Moze li GP 800 bijeli ovaj tjedan doći kod vas sastavljen,servisiran i naravno registriran.
Imenjak me pogleda i kaze može.stisak ruke i vidimo se u srijedu.

Sjedoh u auto i ne mogu doći sebi naručio sam skuter.
Sta ću reći svojim bikerima,mami tati curi bratu……….
Boli me briga idem u Biograd,na Siciliju i prodajem ga…….bitno da se imam s čim voziti :021: :021: :021: :021: :021:
 
Petak pokret za Biograd.
Preuzimam motor,sjedam na njega idem po djevojku i kreće vožnja do Bigrada  i PRIPREMA ZA SICILIJU.

Na pola puta sam se želio okrenuti i vratiti ga ….nije to to……. gas ne smijem okrenuti jer je nov,nema šaltanja,ne grmi……….

Curi je naravno predivan jer je bijeli a i sic mu je 4 puta veći ostalih motora.



Put traje polako uzivamo i razmišljanje da se više ne mozemo voziti u koznim jaknama,skrece nas u Zagreb i kod Sepića kupujemo jakne i hlače.

Smjestaj na Murteru,prekrsan mali kamp....

 
na moto susretu klasična" parada pijanstva i kiča"
nije kao u Faker see u Austriji(bio prosle godine bilo oko 100 000 motora)ali dobro ima se sta vidjeti.

sam osječaj vožnje do dole pokraj Plitvica,Udbine,Gračaca uz brundanje stotine i stotine motora koji putuiju na najveći susret HD-a u Hrvatskoj je odličan.
na susretu upoznajem se s Rakelom i mogu samo reći R E S P E C T !!!
 
VENECIJA

Dosao je i taj dan krećemo za  Venice.
Vruće vrijeme,jeftin smjestaj (bookig.com) i naravno volja ono je sto se tražilo.
U međuvremenu naručio sam si arrow ,veći vizir,bočne kofere i zadnji kofer,sve od givija.

Na putu me zove kum i pita di sam,ja onako iz glave u Rimu.
On će: ti nisi normalan pa di sve nećeš s tim motorom,ajd u romingu si, pa se čujemo kad se vratiš.
Ne mogu odoljeti da mu ne pošaljem sliku iz Rima ,jer on i danas misli da smo isli motorom  u Rim (naravno bio je to Rim u Gorskom kotaru).


Kako ne stati na grobnik i  ne pojesti onaj ogromni hamburger.
 
Nakon grobnika spustamo se obalom posjetiti svoje u N Vinodolski.
mislim di ipak imamo najljepšu obalu na svijetu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Iako je 33 stupnja odlučujemo starom cestom preko Kopra i  Trsta do Venecije.

U Kopru posjećujem prijatelja Azija,naseg bikera i s njim pijem ugodnu kavicu.

Izlazimo iz Slo i stara cesta do Venice….

 
Stranci se ludiraju na cestama hr,bas me zanima smiju li se ovako voziti u Italiji i Njemačkoj.
ceste se popravljavu na svakom koraku....cekati semafor u kompletnoj opremi na 33 nije ugodno :misli:


 
dolazak u Kopar i malo Slovenije....
 
I napokon Italy.....
Nema gužve u Trstu i vozimo se starom cestom prema Venice...
 
Iako pročitah sve putopise na ovom forumu zaboravih da talijani zatvaraju restorane između 3 i 6 .uzaludno tražimo nesto za pojesti ….svi restorani su zatvoreni i ne preostaje nam nista drugo nego stati u nekoj cafeteriji i pojesti sendvić.

Lijepo oni to slože…nema sta……
 
Dolazak u u hotel nakon 1000 rotora, 605km, dosta prolivenog  znoja.
Otvaram prozor kad ono pogled na KURUZE….ne može slavonac bez kuruza pa to je strašno.
Curi sam naravno rekao da sam tražio takav pogled je sam želio da se osjećam kao kod kuće.

Ostavljanje stvari i ajmo odmah izvidjeti gdje cemo sutra,kako ćemo do tamo koliko je parking,hoćemo li vlakom i sl.
Sestična koja radi u turističkoj agenciji preporučila da motor ostavimo i idemo nekim javnim prijevozom do Venecije,ali ne zna ona kako je nama bikerima jednostavno parkirati,pretjecati,gurati se u gradski gužvama i sl.
Prelaskom velikog mosta koji povezuje kopno s Venice vidjeh stotine motora parkiranih na mjestima gdje se naravno ne plaća parking..
Parkiramo ključamo i šetnja…….