Ventil na prednjoj felgi

zokx

Well-known member
Koliko znam dosta modela K i R serije i novi i stariji imaju na prednjoj felgi ventil za zrak ušarafljen u jednu od "prečki" felge koja je šuplja i kroz nju (i ventil) se pumpa zrak.
Pitanje je da li netko zna, kod promjene toga ventila, sa kolikim se momentom steže ventil, a da zrak ne curi i da se ne sjebe felga? Imam razne manuale, tražim po netu, ali nigdje ne nalazim podatak.
 
zokx said:
Koliko znam dosta modela K i R serije i novi i stariji imaju na prednjoj felgi ventil za zrak ušarafljen u jednu od "prečki" felge koja je šuplja i kroz nju (i ventil) se pumpa zrak.
Pitanje je da li netko zna, kod promjene toga ventila, sa kolikim se momentom steže ventil, a da zrak ne curi i da se ne sjebe felga? Imam razne manuale, tražim po netu, ali nigdje ne nalazim podatak.
pitaj bimbu...upravo je on line...ako on nezna...nezna nitko... (y)
 
bmw m 5 said:
pitaj bimbu...upravo je on line...ako on nezna...nezna nitko... (y)

Hoću, iako je ovaj ventil zašarafljen u prečku felge. Nije klasični gumeni ventil na obodu felge ili kakosevećzove
 
Ako je to ovo onda:
Metal valve in rim
Replace metal valve, 1/8" (pipe thread)
Micro-encapsulated
12 Nm

 
jbudimir said:
Ako je to ovo onda:
Metal valve in rim
Replace metal valve, 1/8" (pipe thread)
Micro-encapsulated
12 Nm

To je to Care. Svaka čast. Najljepša ti dala.  :mrgreen:
Pretpostavljam da je iz nekog engleskog Manuala. Pretpostavljam Haynes kojeg ja nemam  :x. U mom njemačkom "Reparatureinleitung" toga podatka nema.