Verona - šoping iskustva

chasingdog

Member
Bilo bi jako lijepo kad biste vi sretnici koji ste bili u Veroni prenijeli što ste i po kojim cijenama kupili.
Zapravo zanima me kakve su cijene tamo. Bilo je čak komentara od prošle ili pretprošle godine da cijene i nisu ludo niske, pa zato pitam.

Jel bilo što drugo po dobrim cijenama osim kaciga?
 
Svega se da naci po snizenim cijenama
Svakako se treba cijenkati s njima jer se uvijek dobije dodatni popust
Vecinom su bili svi standovi kao i proslih godina
Ja nisam bas primjetio da je bilo skuplje, mozda negdje je al nisam primjetio

Evo kolega kupio arlen ness jednodjelni kombinezon za 330€ a pocetna cijena je bila 400€
Rukavice alpinestars gp pro sa 170€ na 120€
Cizme sidi vortice air je sa 350€ spustio na 250€

Sad eto znas okvirno koliko su cijene
 
Odlične dainese ljetn tekstilne jakne su bile po 150 eur . Kožne ako se sjećam do 300 eura i alpinestars isto. Rennsport je 160 gp racer su 270 ako se dobro sjećam. Primjetio jedino da je jako slab izbor hlača i tekstilnih  i kožnih. Jakni ima more.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 
Ja sam kupio gume Metzeler Z8 za 200€ kod nas su preko 300€, kacige budu na akciji, štender za 20€ itd ali najviše se isplati ič radi garderobe kao prvo radi izbora, kod nas ima sve skupa u svim trgovinama 5 vrsta jaka i hlača tamo ima SVE i još je značajno jeftinije, pogotovo koža, prošle godine sam kupio jaknu za 300€ koja kod nas košta 500€.
 
Svake godine mi je ta fama oko Verone sve veca i veca..vidim u temi kacige cijene kaciga, i onda skuzim da kaciga koja je tamo snizena, je kod nas bila isto toliko, cak i nize..odijela po 330e..anaravno kad je to model Arlen Ness od prije 5 godina, mozda i vise..moze mi sad netko reci pa sta me briga od kad je model, a onda mogu odgovoriti da svaki uvoznik mora godisnje naruciti novu robu, te ovakvi restovi ne smiju ostajati..uz to, taj ArlenNess je Padana grupa, pa bi se i o tome dalo na dugo i siroko..

uglavnom, dodes tamo, popijes nesto, pojedes..a bome cijene nisu dzaba..pa onda ako si kupio jednu kacigu, ili doijelo od 350e, kostalo te bar 400..da ne kazem vrijeme..

uvijek je kod susjeda trava zelenija, i sad mogu prihvatiti kritiku kako kod nas nema izbora, ali kada ga je bilo, onda je i 3x vise ljudi islo u veronu..a zasto izbora nema..pitajte one koji su napravili 500 nameta mjesecno, zbog kojih je prodaja motora na teskom dnu itd itd..

slicna mi je fama i oko FC Moto koji 90% stvari koje su snizene on line uopce ne mogu nabaviti, jer eto, nema vise velicina..pa je satro kaciga snizena 50%, a ono ostala samo S, samo XL ili samo M..nije daleko to od Verone...mozes naletiti na dobar deal, ali realno, daleko je to od nekog fantasticnog shoppinga..i da, bio sam, poslovno, 5x tamo..i svaki put mi je izgledalo smijesno u odnosu na EICMA, IMOT itd, koji su pravi moto sajmovi..a bome se i tamo iz godine u godinu vidi recesija i depresija..
 
Ja sam ko čeh, sve za jesti i piti ponesem od doma, ne dam 6€ za sendvič :jesus: :LOL: Gume za te pare ne mogu kupit u hr, samo radi njih se isplati, ok za kacige je istina, uglavnom samo stari modeli su na akciji i takva akcija se nekad može nač u hr ali teže..., glavna stvar je izbor kojega kod nas ima nažalost malo i jasno mi je zašto. Nismo svi isti, nekome se radi 500 kn uštede neda zajebavat sa cjelodnevnim putovanjem u busu i naguravanjima po sajmu a neko baš voli to cijelo iskustvo. Ali ne možeš reči da se sve to da naći u hr po isti cijenama ili malo višim jer to definitivno nije istina osjetio sam na svom novčaniku.
 
... uz već navedeno, evo moj "kratki" rezime;  :mrgreen:

- svake godine sve lošije i lošije, a i manje - kako je nekada bilo  :(
- može se još uvijek naći nešto super povoljno, a ako ti i ne odgovara
cijena bar možeš isprobati, pregledati (taktilno  :mrgreen:) nešto što te zanima
i kasnije naručiti gdje nađeš povoljnije
- ja sam uzeo samo kacigu i ostalo mi je cca 1000kn, karta je bila 250 i
ulaznica 16€ (cca120kn) znači razlika = 630kn
- mogao sam uzeti još i gume, pa bi i više profitirao,
  ali mislim da sam za ovu sezonu još miran  :D

- meni je veliki zamor putovati busom – sve mogu podnijeti,
ali me koljena ubijaju 10h doslovce – valjda ne volim bus i jednostavno
ne kužim kad netko tako ide na godišnji obići Evropu

… tako da vjerojatno više neću ići, ali opet - svakome kažem:
da sam mlađi, prije bi ja sam dao onih 630kn, a nekada i više, da gledam motore
i ostale zanimljivosti  :mrgreen: cijeli dan, nego različite krelce kako se ubijaju u grahu,
pivi etc. prave budale od sebe, fotkaju se u blesavim pozama  :LOL:
a cure nisu ni za motor nasloniti na njih  :LOL:

… a dobro sad; kakve su ove godine bile hostese, polako mi moto susreti
ponovo izgledaju još i super :lolcry:
 
vihor said:
Ja sam ko čeh, sve za jesti i piti ponesem od doma, ne dam 6€ za sendvič :jesus: :LOL: Gume za te pare ne mogu kupit u hr, samo radi njih se isplati, ok za kacige je istina, uglavnom samo stari modeli su na akciji i takva akcija se nekad može nač u hr ali teže..., glavna stvar je izbor kojega kod nas ima nažalost malo i jasno mi je zašto. Nismo svi isti, nekome se radi 500 kn uštede neda zajebavat sa cjelodnevnim putovanjem u busu i naguravanjima po sajmu a neko baš voli to cijelo iskustvo. Ali ne možeš reči da se sve to da naći u hr po isti cijenama ili malo višim jer to definitivno nije istina osjetio sam na svom novčaniku.
Ne kazem da nije izbor robe za kupnju veci,proputujes malo,izlet i tako to al ovo s gumama ti nikako ne stoji jer sam ja u Bimbe doticne kupija za 1580 kn,kao i mnogi drugi forumasi i antiforumasi
 
meni je Verona super, ima hrpa opreme za vidjet, za keš je dobra cijena, čak se može i pojest i popit

hostese su uglavnom dobre, znaju talijanski, neke studiraju

uglavnom, sve 5 (y)



Srki

P.S. još nisam bio, evo planiram svake godine ić, al nikak dobit slobodan vikend i doktora da mi potpiše izlaznicu
 
Barabones said:
Cizme sidi vortice air je sa 350€ spustio na 250€

Iste te (vortice air) sam kod sepica platio 250€ prije tocno 2 godine
 
3alfa3 said:
Iste te (vortice air) sam kod sepica platio 250€ prije tocno 2 godine
Ja lani.
Možda čak i nešto manje.
 
:mrgreen: možda nekome pomogne za iduću godinu

… cijene nisu jednake ujutro i kako dan odmiče, a treba se i pogađati ;)

ako već ideš u Veronu; najviše zbog kupnje, onda si vjerojatno dobro informiran
o cijenama  :misli: ja sam si par stvari koje su mi bile interesantne isprintao i samo
im tutnem popis i kalkulator/mob. pod nos uz pitanje što ima i nek' mi otipka cijenu
… nema previše priče, a i inače me trgovci umaraju  :mrgreen:
 
Slazem se da je Verona, ove godine, podbacila.

Bio sam pred 2-3 godine, bolji izbor, vise toga, vise izlozenih motora...

Mislim ono , ove godine nije bilo ni Aprilije ni Ducatia(!?) ni Kawaskija ni Triumpha itd... :palacdolje:

Gume su se mogle nac za dobru cijenu, al samo određeni modeli. Dunlopa samo u tragovima, i to qualifier, metzeler i pirelija brdo, ali nista od novih modela, itd.

Givi je bio, ali nema nosac za motor koji sam trazio, a cijena kofera je veća nego u HR.  Bike lift nije bio, a kod njih sam za stvarno odlične novce kupio štendere prije 2-3 godine.

Sve u svemu, shvatit to ko izlet, i usput nešto kupit ako se naleti. Smanjit očekivanja  :mrgreen:
 
kiki.o said:
Slazem se da je Verona, ove godine, podbacila.

Bio sam pred 2-3 godine, bolji izbor, vise toga, vise izlozenih motora...

Mislim ono , ove godine nije bilo ni Aprilije ni Ducatia(!?) ni Kawaskija ni Triumpha itd
a i kod prisutnih, mnogi modeli su nedostajali ... :palacdolje:

Gume su se mogle nac za dobru cijenu, al samo određeni modeli. Dunlopa samo u tragovima, i to qualifier, metzeler i pirelija brdo, ali nista od novih modela, itd.

Givi je bio, ali nema nosac za motor koji sam trazio, a cijena kofera je veća nego u HR.  Bike lift nije bio, a kod njih sam za stvarno odlične novce kupio štendere prije 2-3 godine.

Sve u svemu, shvatit to ko izlet, i usput nešto kupit ako se naleti. Smanjit očekivanja  :mrgreen:

(y) tak' je - kupnja je samo; uzgred
 
Ja sam bio prvi put na sajmu u Veroni. Nisam tražio ni gume, ni odijela ni kacige. Neke sitnice sam si mislio kupit, al ih nisam našao ili ako sam našao, cijena nije bila "sajamska".
Na kraju sam si kupio košulju i 2 majice.  :LOL:
Meni bilo OK, za ubit jedan dan u razgledavanju.
 
nisam zadnje dvi godine bio, al prije toga sam bio par puta i u Padovi dok je još tamo bilo i dalo se stvarno nać dobrih i povoljnih stvari, od opreme, guma, ....
 
DADO+ said:
- ja sam uzeo samo kacigu i ostalo mi je cca 1000kn, karta je bila 250 i
ulaznica 16€ (cca120kn) znači razlika = 630kn
- mogao sam uzeti još i gume, pa bi i više profitirao,

a ja bi ti kao trgovac u startu dao 75e nizu cijenu pa me zanima koja je onda poanta...treba se potruditi kod nas malo (pritom uopce ne mislim na tebe, nego opcenito) pa vidjeti da nisu bas stvari tako crne kako puno previse ljudi zeli prikazati..evo, ovo sa bimbom i moto gumama je idealan primjer, a ima jos hrpa..
 
Ivan_ZG said:
a ja bi ti kao trgovac u startu dao 75e nizu cijenu pa me zanima koja je onda poanta...treba se potruditi kod nas malo (pritom uopce ne mislim na tebe, nego opcenito) pa vidjeti da nisu bas stvari tako crne kako puno previse ljudi zeli prikazati..evo, ovo sa bimbom i moto gumama je idealan primjer, a ima jos hrpa..

:misli: zašto?

zaboravi/te na to  (y) online shopping u civiliziranom svijetu vlada i ne treba očekivati nerealne popuste,
svi oni znaju koliko mogu ići dolje s cijenama i čega se žele riješiti ;)

... a ako si mislio na Matka pri tome - čovjek je profesionalac i super se ponaša u uslovima i veličinu tržišta,
kojem se nalazi, da bi ostvario kakvu/takvu zaradu  (y)

ili npr. ja sam dosta stvari uzeo kod Šepića i uvijek dobio popust  8) (mislim; to čovjeka veseli  :D )
ako više stvari uzimaš ili je bio keš, nego su cijene istaknute online, ali sve ima svoje granice