Versys kočenje problem

CrniZG

New member
Pozdrav svima , imam problem sa kočenjem prednjom kočnicom na Versysu 650 2007 g.Kada stisnem polugu kočnice osjeća se ko da je nekako čudna ide ona normalno ali ko da zastaje na trenutak i onda pri malim brzinama motor jako cukne prema naprijed . Kod kočenja pri većim brzinama nema tog problema samo kod kočenja pri manjoj brzini.

Unaprijed hvala na pomoći, Lp
 
Kad je zadnji put rađen servis kočnica? Jel ima ABS ili nema?
Simptomi su kao da je staro kočiono ulje, za početak sve rastepsti i ponovno složiti. Ako je koja od gumica cilindra loša, zamijeniti (najbolje odmah sve 4 kad se već raskopava).
 
Hvala na odgovoru , tako sam i mislio. Kupio sam ga nedavno pa ne znam kad je rađeno. Vlasnik je navodno napravio sve ,ali budem morao sve to promjenit i raskopat.
 
Je je, svi bivši vlasnici su uvjek napravili sve. Al ak nije kod ovlaštenog ili provjerenog servisera odrađeno..čitaj "serem da prodam". Za svoj mir odvezi ga na servis da mu izmjene sve fluide i dobro ga pregledaju. Ili se sam bavi s njim, ak imaš volje, vremena..
 
  • Like
Reactions: bricksrheavy
Zapinje ti klip negdje vjerovatno. Rastavi klijesta i sve dobro ocisti, po potrebi zamijeni sta je potroseno od gumica, zamijeni kocionu tekucinu i odzraci dobro i bit ce to u redu. Taman jedno popodne da se zabavis dok pada kisa :)
 
Nitko nikad nije tvrdio da kawasaki dobro koči, niti da dobro skreće. To je sve dio šarma kawasaki iskustva, sirovi motociklizam kakav je nekad bio.
S druge strane, za razliku od aprilje iz 2007, skoro svaki kawasaki vozi i dan danas. :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Modesty40
Versys 1000 je i predobro kocio i predobro skretao. Zato sam ga i prodao. Ne volim dosadne motore gdje se nista ne dogadja i gdje nisi u neizvjesnosti kad vozis. Mislim da mi je lagano vrijeme za neku Apriliju ili Dukca :mrgreen:
 
Nitko nikad nije tvrdio da kawasaki dobro koči, niti da dobro skreće. To je sve dio šarma kawasaki iskustva, sirovi motociklizam kakav je nekad bio.
S druge strane, za razliku od aprilje iz 2007, skoro svaki kawasaki vozi i dan danas. :mrgreen:

Prije bih rekao da sliči na vožnju autobusa, nego li motociklizam. :D
 
  • Haha
Reactions: ODST