VESPA GTS 300 Super - General Topic

ZSK

Guest
Otvaram topic za ovaj komad lima koji me stalno podsječa na moju ranu mladost. Padanja, mišanja dvotaktola, minjanja guma...ali uvik na nečijoj tuđoj.
Nikad ko mulac nisam ima para da si je mogu priuštit, i uvik sam sa koze i četvera sa zavisti gleda šminkere koji su je imali.

Vespa GT(S)
Potpuno drugačija, bez ikakve veze sa starim Indijkama i Talijankama ali ipak nosi emocijama nabijeno ime "Vespa".
300-ka, najjača, najljepša i najskuplja "nova" Vespa zaslužila je mjesto u mojoj garaži i bit će mi drago podijelit iskustva sa drugim vlasnicima, a koliko sam vidio s njima se satima da pričat o Vespi čak i na semaforu...

 
http://www.vespaclubcroatia.com/

Evo pa tu pricaj satima  :mrgreen:
 
ajd promini gumu na gts-u....onako kao sto se to moze na px-u....zadnju naravno... :mrgreen:


ovaj gts ima samo zajednicko ime sa bivsom vespom.... 8)
 
hajde hajde,  ipak je udobnija i ima više snage..  (y)



p.s. Vicko,  sredio sam sve sa PX. thx
 
dannyghost said:
hajde hajde,  ipak je udobnija i ima više snage..  (y)



p.s. Vicko,  sredio sam sve sa PX. thx

Nadam se da ces je sad napokon i voziti  ;)
 
fora skuter!  (y)


kad je bio bikerski susret u biogradu, bio je jedan lik sa mat cnom, prepreprejebeno je izgledala, ka da je izasla iz starih filmova  :)
 
Meni je draža GTV jer ima svitlo na prednjem blatobranu i to ona lipa kremasta boja s kafenim sicem i kuferom :slinavac: :cool: , ali cijena me udrila u glavu oko 46000 kn. :palacdolje: :? :x :shock: :censored:
 
Ajde da i ja podignem jednu staru temu ;) Kako ste zadovoljni sa GTS 300? Razmisljam mozda za sezonu uzeti pa da vidimo sta i kako...Ako uopce ima na forumu vlasnika...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod Vespe će uvik bit problem malo kolo! :wink:
Mate to nije skuter za brzinu, već za guštanje po gradu i okolici. :wink:
 
Lo Juventino said:
Ajde da i ja podignem jednu staru temu ;) Kako ste zadovoljni sa GTS 300? Razmisljam mozda za sezonu uzeti pa da vidimo sta i kako...Ako uopce ima na forumu vlasnika...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije GTS 300 nego 250, ali u principu jednaki skuteri, prezadovoljan sam s njom, skuter je idealan za gradske uvjete. Čudo okretan, lijepo se vozi, najbolje ubrzava od svih skutera do 300 ccm, ali na magistrali ne bi škodilo još snage. Moja tuče 45 000, kupljena je sa 25 i nikakvih problema nisam imao.

Ima par mana na koje treba pripaziti kad kupuješ polovnu, sagni se i pogledaj podnicu, dosta je loše zaštićena pa zna izbit ruzina, ako je neadekvatna guma dosta trese na volanu. 300 i zadnji modeli 250 su imali problematične pumpe gorive koje nije baš jednostavno promjeniti, i par vlasnika 300 se žalilo na gašenje motora prilikom stajanja.

Moja je peri-deri, definitivno najkvalitetniji skuter koji sam ikad imao. (y)

 
Sinna said:
Kod Vespe će uvik bit problem malo kolo! :wink:
Mate to nije skuter za brzinu, već za guštanje po gradu i okolici. :wink:

330 ccm je najbolji agregat u svijetu skutera u toj klasi, ima force di 250 i 300 najviše fali, za pretjecanja na 90+ km/h.
 
Desetak ljudi sam uvjerio da trebaju samo probati 300 i 350. Niti jedan nije zavrsio sa 300 a nisu svi trkaci. Dizajnom je Vespa top ali moraju ostalo staviti od Beva, do tada cekam.
 
Na katalogu pise GTS 300 Sport pa sam se drzao toga.
Frend je imao istu 2014. koja je bila Euro 3 i isla je zadovoljavajuce, 140kmh cca.
Na talijanskim forumima citam da ova nova, Euro 4 ne ide preko 115/120kmh jer su stavili limitator na 6000rpm u odnosu na 9000rpm od Euro 3.
Znam da Vespa nije za jurnjavu ali da bez neke brige drzis stotku pa kad zatreba malo gasa.
Nemam vise vremena za Tmax pa bi Vespu uzimao novu.
Speza, posao, more...
Kakav je sic, jel udoban za 60-70km?

mate said:
Desetak ljudi sam uvjerio da trebaju samo probati 300 i 350. Niti jedan nije zavrsio sa 300 a nisu svi trkaci. Dizajnom je Vespa top ali moraju ostalo staviti od Beva, do tada cekam.

Imao sam Bev350, nikad losiji skuter u zivotu nisam imao.
Kvarova non stop, plastike i vide ocajne, sic tvrd i neudoban, plivajuce vilice. Imao sam SP180, Beverly 500, Bev 350, Tmax 2013, Tmax 2017 i definitivno je Bev350 MENI bio najgora zivotna kupnja, sto se dvokotaca tice.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jbg, ne pase svima sve. Meni je ovo mislim cetvrti i nema sanse da bi ga mjenjao za bilo sto drugo.
 
Nije stvar pasati. Skuter lijepo izgleda, odlicno ide ali niti jednoj osobi ne mogu odgovarati kvarovi, nestabilnost, jeftina izrada...Sve za "socijalnu" cijenu 6000€...Tmax je precjenjen ali iskreno, draze mi je dati duplu cijenu za sigurnost i support nego za taj Bev350. Zato i vazem za Vespu jer zadnji Piaggio me totalno razocarao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A ja nikad nisam imao ni najmanjeg problema. Oko nestabilnosti bolje da ne ulazimo u raspravu.
 
Vespa GT/GTS ( 200 je Leader ) su odlični skuteri. Posebno dobar je 200 ali je već jako zastario i nema na na kraju krajeva ni u prodaji kao novog.

Zašto je 200 "bolji" od 250/300? Pa, zato što jednostavniji a i zato što nema tu famoznu pumpu goriva/elektroniku koja zbilja zna zajebavati kod 300 modela. Možda je čak 250 i najbolji odabir ali je 300 GTS puno lijepša, bar meni.

No, ako ste visoki ne znam koliko će vam Vespa pasati. Ja sam 190cm i nije bi nikad sjela kao Bev. Sic mi jednostavno ne paše a i živcira me prevelika kultiviranost. Nekome to paše, meni ne.

Još zna zajebavati i amortizer prednji a on je solidno skup i rijetko ga tko mijenja. Ako je u paru sa neadekvatnom prednjom gumom eto ti belaja. Trese volan.

Uglavnom, odličan skuter ali ima svoje mane. Najveća prednost je izgled i zadržavanje vrijednosti. Jedna GT 200 je minimum 10 000 kn ( to su lošije i starije ) dok Bev i X9 sa istim agregatom se daju naći par tisuća kn jeftinije ( ako govorimo o godištu ).
 
mate said:
A ja nikad nisam imao ni najmanjeg problema. Oko nestabilnosti bolje da ne ulazimo u raspravu.
Da si napisao da se ne kvari svima onda nebi isli u raspravu. Napisao si da ne odgovara svima, to je potpuno druga tvrdnja.
Sto se (ne)stabilnosti tice, svi seru pa tome. Talijani su najglasniji, zato i kupuju BiTubo...

Sunseeker said:
No, ako ste visoki ne znam koliko će vam Vespa pasati. Ja sam 190cm i nije bi nikad sjela kao Bev. Sic mi jednostavno ne paše a i živcira me prevelika kultiviranost. Nekome to paše, meni ne.
Isti sam, 190cm x 106kg...


Sent from my iPhone using Tapatalk