VESPA GTS 300 Super - General Topic

wobble me muči,  ovo na linku ispod
https://www.youtube.com/watch?v=PM7zIteBJCc

 
To sve gt/gts vespe muci. Nakon sto staviš nove gume neko vrijeme je ok. Michelin je napravio posebnu gt gumu za Vespu za prednji kotač i onda malo dulje treba da prestane tresti.
Kad sam osobno pitao Talijane zašto trese prednji kraj kad pustim volan i maknem obje ruke, odgovorili su mi protupitanjem zašto bi itko vozio Vespu ili motor bez ruku?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
amante said:
To sve gt/gts vespe muci. Nakon sto staviš nove gume neko vrijeme je ok. Michelin je napravio posebnu gt gumu za Vespu za prednji kotač i onda malo dulje treba da prestane tresti.
Kad sam osobno pitao Talijane zašto trese prednji kraj kad pustim volan i maknem obje ruke, odgovorili su mi protupitanjem zašto bi itko vozio Vespu ili motor bez ruku?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Meni na GT 200 isto. I sa potpuno novim gumama. Mislio sam da je do šajbe ili kofera a nije mi se dalo skidat.
Na PX 50 ništa.
 
To na starijim modelima, al opet koji k pustat ruke na 60+ km. Ova gt michelin prednja je navodno malo teza, i onda ne trese. Al opet trese samo ako pustis ruke. Na novim modelima ne trese.
 
Ma ako ćeš otkopčati jaketu, bilo šta, samo da dvi sekunde makneš ruke s volana, neugodno je šta trese.

Mislim da samo modeli 2014.-2016. imaju drukčiju vilicu.

zokx said:
Meni na GT 200 isto. I sa potpuno novim gumama. Mislio sam da je do šajbe ili kofera a nije mi se dalo skidat.
Na PX 50 ništa.

Jesi siguran da je City Grip GT guma?

 
City grip ima varijantu GT gume. Pisao sam već o tome par postova iznad. Posebno napravljena guma za Vespu gt/gts



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Bullet1275 said:
Ma ako ćeš otkopčati jaketu, bilo šta, samo da dvi sekunde makneš ruke s volana, neugodno je šta trese.

Mislim da samo modeli 2014.-2016. imaju drukčiju vilicu.

Jesi siguran da je City Grip GT guma?
A sta su za 2017/18/19 vratili staru :mrgreen:
 
Vjerojatno da.
https://sip-scootershop.com/en/products/shock+absorber+carbone+front+_carb0005

Ovdje piše za prihvat amortizera da jedino '14-'16 model ima drukčiji.
 
Nisu. Od 2014 ugrađuju drugačiji prihvat amortizera na donju glavcinu i nosač kočione čeljusti i navodno ne trese vise


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Bullet1275 said:
Ma ako ćeš otkopčati jaketu, bilo šta, samo da dvi sekunde makneš ruke s volana, neugodno je šta trese.

Mislim da samo modeli 2014.-2016. imaju drukčiju vilicu.

Jesi siguran da je City Grip GT guma?
Sada su Metzeler. Prije toga Michelin. Sve isto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jucer san prova , moja je 2019,ili 2018 vise ni ne znam kako to racunaju. Normalne gume,bez gt oznake.

Na 100 km/h ne trese, na 80 ne trese, na 60 ne trese,tj ne trese nikako.

Al moram rec da su Vespe gt/s 200,250,300 slicne izgledom, ali samo slicne i to za nekoga ko ne vidi. Samo guzica je drugacija skroz.

U svakom slucaju, nove od 2014 nemaju problem. Iako ne bih nazva problem, ako ti na 80 ides pustit volan, a on trese. Ocito je Vespa to rijesila.

Evo j lou Dukac non stop tresa sad na kvalama :LOL:, a dida nas, sa 10 mista bum na 3 misto
 
Ženina GTS 300 je imala montiran Polini Maxi Hi Speed variomat (241.719) i tvrđi feder straga u kvačilu..Startala je strašno, išla je u bok ko da ima 40 ks, ali je izgubila malo na konačnoj brzini..Jedva bi navukla 120.
 
Je li se netko igrao na vespi 300 gts s prijenosom, variomatom?
Kakvi setup preporocujete
Pollini rolice, feder kuplunga, imas setove za kupit

ja sam na Govnovalja 200 stavio, skidam skalpove Beverlijima po gradu, kad me stignu na slijedecem semaforu face su im smrkljave u suzama




Srki