VESPA GTS 300 Super - General Topic

Kuzim ali kofer moram zbog speze/ posla/ zene... :)
Da nemam te gradsko svakodnevne potrebe nebi gledao Vespu nego Tmax.
Sad, trebam negdje probati Vespu malo jer mi se ne daje 42000kn za novu pa da mi ne legne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lo Juventino said:
Kuzim ali kofer moram zbog speze/ posla/ zene... :)
kofer je uvijek praktična stvar (y)
ali uzmi u obzir da vespa ima jako izdašan prostor ispod sica a i među noge (kao i na dobrom dijelu skutera) stanu stvari + računaj da je origigi koer vjerojatno ultra skup, a da joj zamjenski (osobito vespi) baš i ne stoji
 
Sve mi daje u toj cijeni od 42000kn. Vespa 300 Super ABS, kofer, cerada, kaciga i vjetrobran original od Piaggia.
Makar bi ja radje samo sa koferom i bez tih ostalih dodataka za 2000kn manje ali jbg.
Kakav je servisni interval kod nje? Isto kao na Bev350?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lo Juventino said:
Sve mi daje u toj cijeni od 42000kn. Vespa 300 Super ABS, kofer, cerada, kaciga i vjetrobran original od Piaggia.
Makar bi ja radje samo sa koferom i bez tih ostalih dodataka za 2000kn manje ali jbg.
Kakav je servisni interval kod nje? Isto kao na Bev350?


Sent from my iPhone using Tapatalk

... jel ti to daje cijenu za 2017. ili 2018. godište...
 
2017. I to iskljucivo u bijeloj boji -jer je na lageru.
Iako bi ja radje plavu ili crnu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
liberty said:
kofer je uvijek praktična stvar (y)
ali uzmi u obzir da vespa ima jako izdašan prostor ispod sica a i među noge (kao i na dobrom dijelu skutera) stanu stvari + računaj da je origigi koer vjerojatno ultra skup, a da joj zamjenski (osobito vespi) baš i ne stoji

Pa i nije baš velik prostor ispod sica ako usporediš s bilo kojim Maxijem. Malo koja Jet kaciga stane, integralna nijedna.
 
Lo Juventino said:
2017. I to iskljucivo u bijeloj boji -jer je na lageru.
Iako bi ja radje plavu ili crnu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

... mislim da nema vise one plave u ponudi... ne bi dao te novce za 2017., trazi 5%  na onu gotovinsku cijenu od 45000kn za 2018. godiste...
 
Koje je efektivna razlika 2017 - 2018, osim boja?
Pitao sam sve, na Vespu nitko neda niti lipe popusta. A na Beverly sam uvijek 10% znao dobivati.
Vade se kao jer "caste" sa tom dodatnom opremom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lo Juventino said:
Koje je efektivna razlika 2017 - 2018, osim boja?
Pitao sam sve, na Vespu nitko neda niti lipe popusta. A na Beverly sam uvijek 10% znao dobivati.
Vade se kao jer "caste" sa tom dodatnom opremom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

... nikakva, ali to je premala razlika u cijeni da bi uzea model 2017. ... ako ti nisi uspia užicat popust, onda je stvarno nemoguće... :mrgreen:
... ja je ne bi kupia za 45000kn sa tom opremom jer mi je sve od te opreme nepotrebno i nikad ne bi stavia na vespu... nek ti daju popust na motor pa ti sam sebe počasti sa opremom koju ti želiš...
 
čisto radoznalos ti radi: Lo J., zar nisi ti vozio Tmax-a, tj. kako to da se vračaš na te slabije modele skutera? bojim se da ti ne dosadi prebrzo...jer naime Tmax ili takav nekakav skuter je raketa za piaggio 300 mašinu
 
Zato jer nemam vise vremena. Dvije klinke su tu, privatni posao a vremena sve manje.
Zato i trazim nesto za po gradu, tu i tamo za 50-100km ako zatreba.
Tmax je raketa za Piaggio, slazem se ali trenutno imam druge potrebe pa bi mi Tmax samo stojao u garazi.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lo Juventino said:
Zato jer nemam vise vremena. Dvije klinke su tu, privatni posao a vremena sve manje.
Zato i trazim nesto za po gradu, tu i tamo za 50-100km ako zatreba.
Tmax je raketa za Piaggio, slazem se ali trenutno imam druge potrebe pa bi mi Tmax samo stojao u garazi.



Sent from my iPhone using Tapatalk
u potpunosti te shvaćam (y)
u sličnoj sam poziciji, ali kako 2 kotača ne vozim po gradu moj izbor više nije skuter već motocikl
 
Motocikl meni uopce ne ulazi u izbor. Potrebna mi je prakticnost, udobnost i cesto gradsko kretanje.
Kad sam uzimao Tmax mogao sam prakticki birati motor ali jednostavno sam se nasao u maxi skuterima.
Sad su mi slicne potrebe ali odnos grad - cesta 90/10%....



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lo Juventino said:
Motocikl meni uopce ne ulazi u izbor. Potrebna mi je prakticnost, udobnost i cesto gradsko kretanje.
Kad sam uzimao Tmax mogao sam prakticki birati motor ali jednostavno sam se nasao u maxi skuterima.
Sad su mi slicne potrebe ali odnos grad - cesta 90/10%....



Sent from my iPhone using Tapatalk

Kupi vespu. Gusta ces. Neka si za dubre. Hahaha. Ne mos falit nikako.
 
Vidjeti cemo ako navucem neki malo veci popust jer mi se bijela boja bas ne uzima.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Michelin CITY grip. GT oznaka obavezno. Posebno rađena za Vespu


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Metzeler Feelfree ili Pirelli Diablo Scooter ako možeš nabaviti. S njima će ti mrvicu tresti na volanu, ali drže dosta bolje od City Gripa.
 
Bullet1275 said:
Metzeler Feelfree ili Pirelli Diablo Scooter ako možeš nabaviti. S njima će ti mrvicu tresti na volanu, ali drže dosta bolje od City Gripa.
Slažem se. Ali se i brže troše jer su mekše. Sve je stvar načina vožnje. I ove koje si naveo se trebaju malko zagrijati prije nego prime za asfalt... ja sam skliznuo jednom na prvom rotoru nakon parsto metara kad sam krenuo s posla :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro