Vespa LML 150 - registracija bez prometne dozvole

Pavle1984

Member
Pozdrav svima. Ima sličnih tema, ali svaka je specifična na svoj način, pa da i ja pitam.
Kupio bi Vespu LML 150, bila je registrirana, prodavatelj ima knjižicu vozila, ali nema prometnu dozvolu. Motor je inače sa Brača, ali godinama kod čovjeka koji ga sada prodaje. Znam broj registracije koju je imao, vlasnika..Pitanje, mogu li to registrirati, odnosno osim kupoprodajnog ugovora, hoće li mi trebati i prometna koju nemamo? Hvala na pomoći.
 
Ti kao kupac prijaviš da si izgubio prometnu. Npr, pala ti je u šaht dok si kopal po novčaniku.
Dobil buš potvrdu od mupa i sa njom i kupoprodajnim odeš na stp.
 
Pozdrav svima. Ima sličnih tema, ali svaka je specifična na svoj način, pa da i ja pitam.
Kupio bi Vespu LML 150, bila je registrirana, prodavatelj ima knjižicu vozila, ali nema prometnu dozvolu. Motor je inače sa Brača, ali godinama kod čovjeka koji ga sada prodaje. Znam broj registracije koju je imao, vlasnika..Pitanje, mogu li to registrirati, odnosno osim kupoprodajnog ugovora, hoće li mi trebati i prometna koju nemamo? Hvala na pomoći.
Moraš doći do zadnjeg papirnatog vlasnika ako nemaš prometnu jer ne znaš što se s prometnom zaista dogodilo, a mogu te čekati neugodna iznenađenja, ali i ne moraju.
Možda je ovaj čovjek došao u posjed vespe na neki drugačiji način, možda je dana u zalog, možda pod dug, 100 pički materinih može biti.
Pravno gledano, bez imanja prometne dozvole, odnosno dokaza vlasništva (gdje je reg.pločica??) može se reći da dolaziš u posjed imovine bez znanja formalnog vlasnika.
Ako dođeš do njega napišeš ugovor s njim i miran si, a ovom u sredini daš kupoprodajnu cijenu prema dogovoru.
Tu ti sugeriraju da fejkaš gubitak prometne, i što će biti kada jednog dana netko s tom prometnom dođe i pita gdje je moj motor?
I onda se ispostavi lažna izjava o gubitku prometne, kupoprodajni u kojem je netko drugi potpisao stvarnog, zadnjeg vlasnika itd...

Lijepo se potrudi doći do vlasnika u prometnoj, reci mu da ćeš doći do njega, odvest do najbliže STP, tamo će on izvršiti odjavu uz knjižicu vozila i popuniti će izjavu o izgubljenoj prometnoj. Nakon toga ti potpiše kupoprodajni i ti si miran.
To je najispravniji put.
Nema smisla u životu si nakalemiti nešto od čega te može jako boljeti glava, a zbog jedne indijke
 
Hvala svima na odgovorima. Ušao sam u trag zadnjoj registraciji, odnosno aktivnoj polici po tom motoru. Nakon toga motor više nije registriran, nažalost, nisam doznao je li uredno odjavljen. Pokušam to saznati sutra. Ali najveći problem je taj, da je vlasnik sa Brača, koji je zadnji radio registraciju, i koji je u knjižici vozila, umro prije par godina. Tako da otpada prijava nestanka prometne i ostale kombinacije. Jedina opcija mi je da sadašnji prodavatelj nađe prometnu..
 
lijepo si si zakomplicirao život. odjavljen ili ne ne igra nikakvu ulogu

ako je zadnji vlasnik (naveden u prometnoj dozvoli) pokojni, takad kao sto je rekao BB, bez ostavinske rasprave nije moguća registracija.
s tim da nasljednici nisu u obavezi tebi potpisati kupoprodajni ugovor nego ga mogu tražiti nazad jer je sluzbeno njihov
 
Last edited:
  • Like
Reactions: enduro
Ma nije nista zakomplicirao, mi samo glumimo velike legaliste. Da ju uzme i bez papira nece popusit. S druge strane moze falsificirat kupoprodajni i rijesi sve za cas.😄
 
  • Like
Reactions: Pavle1984
Ne kupuj, ti stari precijenjeni drlozi ne vride više od 500e a indijske ne više od 300e i to u urednom stanju.
A ovoj ni papiri nisu u redu, biži ča od toga.🤔
 
Ma nije nista zakomplicirao, mi samo glumimo velike legaliste. Da ju uzme i bez papira nece popusit. S druge strane moze falsificirat kupoprodajni i rijesi sve za cas.😄
nemoze kupoprodajni bez prometne dozvole ili potvrde o gubitku iste
Potvrdu gubitka prometne moze traziti samo vlasnik vozila čiji OIB je naveden u prometnoj, inace bi svatko mogao napraviti lažni kupoprodajni ugovor i prijaviti nestanak prometne dozvole, npr ja od Keruma kupio Maybacha
 
u svakom slučaju, ako nije neka lova u pitanju, ti nju uzmi i pospremi u garažu pa makar jednog dana služila kao donor
 
  • Like
Reactions: roberto
Nažalost indijke od 300 eura su davna prošlost, ako ju nađeš, kupujem 6 komada neovisno o stanju
Sve to stoji ali ne vride više a cijenu možeš nabit koliku god oćeš.🤔😩
 
a da, ali ide se po mašine, otkad se mašina od PX-a počela prlaćati u zlatu, i indijke su profitirale jer se s današnjom ponudom kitova, napravi i od indijkine mašine dobra pila
 
Frend na moru ima Indijku, mislio je prodat pa smo gledali cijene. Bile su dvije oko 1500, za soma odmah nismo trebali izlaziti iz birtije.