Vespa lx 50-pitanje

Bob Rock

Well-known member
Alo ekipa. Kupija sam nekidan vespicu lx 50 2t,pa me zanima je li tko zna čemu točno služi ona cjev šta ide od auspuha poviše mašine.Je li to stavljeno samo zbog katalizatora(neki dovod friškog zraka,radi boljeg sagorijevanja zaostale smjese :misli:) ili ima još neku funkciju. Da nije nekakva blokada?
 
ako sam dobro shvatio mislis na cijev sto viri iz grane auspuha. to je blokada koja se otpili, a rupa zavari..
 
Ne,nisam mislija na blokadu(takvu sam skinija na staroj et2 vespi),nego na onu drugu cjev šta ide iz kolina auspuha i ide na neku kutiju poviše mašine.Čini mi se da je neka struja spojena tamo,nisam dobro još pogleda tek sam je uzeja.Sutra ču  bolje pogledat po danu i bolje postavit pitanje. (y)Svakako ta cjev nije postojala na starijim modelima piaggiovih 50-ica.
 
Naša sam,naša sam! To je sekundarni dovod zraka iz auspuha.Ide kroz cjev i neki filter u karburator.Valjda iz nekog razloga paše motoru topli zrak.Mislim,uvik se zrak hladi(intercooler kod auta) da ga se više nabije u turbinu ,jer topal zauzima više prostora,pa mi ovo baš i nije jasno.Valjda je to dobro za neka hladnija podneblja.
 
Bob Rock said:
Naša sam,naša sam! To je sekundarni dovod zraka iz auspuha.Ide kroz cjev i neki filter u karburator.Valjda iz nekog razloga paše motoru topli zrak.Mislim,uvik se zrak hladi(intercooler kod auta) da ga se više nabije u turbinu ,jer topal zauzima više prostora,pa mi ovo baš i nije jasno.Valjda je to dobro za neka hladnija podneblja.

LOL! >To ti je usporavanje skutera... Hladni zrak - bogatiji kisikom = pospjesuje izgaranje... Uvijek bilo i bit ce!

Predgrijana smjesa goriva moze imati neki pozitivni ucinak na smanjenje potrosnje ali ovo sa zrakom je samo nedostatak...