Vespa PX200 - Motor ostane na full gasu

groz7

New member
Pozdrav,

imam problem s vespom, kada stisnem gas do kraja, ručica tako i ostane i kod karburatora isto tako. Znači sajla ostane nategnuta jer se ne vrati natrag, ja sam servisirao karburator i moguće je da je u tome problem jer mi je bio prvi put. Ne znam kako se zove taj dio na Hrvatskom ali throttle slide, onaj dio koji je u karburatoru i omogućava da u klip dolazi gorivo se ne vrati natrag. Ovako kada karburator nije stavljen na motor, on (mislim na taj throttle slide) super radi i vrati se istog trena kada ga napnem tj. onu cijevčicu skroz povučem van (koju bi inače povukla sajla). Kada ga stavim na motor onda kao da klizi da cjevčica po kućištu od karburatora, po podu. Nisam siguran koji je problem, jel sam zašarafio prejako šarafe od karburatora ili tako nešto. Vespa je stajala zadnjih deset godina, sada ju vraćam u prvobitno stanje. Samo to još trebam složiti i još neke estetske sitnice.

Hvala.
 
Opis mi je malo konfuzan.
Jeli se vrača kad je karburator montiran, a sajla gasa još nije zakačena na polugicu? Znači povučeš samo rukom polugicu bez kučanja sajle, da vidiš jeli radi.
Moralo bi "letit". Ono što se reče da ispali s mjesta. Zato imaš tu taj feder (oprugu).
 
Kada nije montiran, vraća, ne leti baš, ali dosta brzo. Kada je montiran ne vrati se samo nakon što stisnem gas do daske.
 
previše si stegnuo karb za blok, pa se klapna ne vraća
ta dva šarafa trebaju biti taman stegnuta toliko da dihtung radi svoj posao, a da se klapna vraća
ako nemaš moment ključ da napraviš by the book onda ćeš se morati malo poigrat
 
Možda i ručica gasa.
 
Kada nije montiran, vraća, ne leti baš, ali dosta brzo. Kada je montiran ne vrati se samo nakon što stisnem gas do daske.
opet isto govoriš.
Pitanje je: Jeli se vrača kad ga montiraš, ALI NE ZAKAČIŠ SAJLU GASA? Nego probaš potegnut rukom polugicu na koju se kuća sajla, dok je karburator montiran.
 
previše si stegnuo karb za blok, pa se klapna ne vraća
ta dva šarafa trebaju biti taman stegnuta toliko da dihtung radi svoj posao, a da se klapna vraća
ako nemaš moment ključ da napraviš by the book onda ćeš se morati malo poigrat
Koliko Nm stegnut ti te vijke?