....vezano za R.I.P.

Eladio

Active member
mislim se.. citam i citam i tesko mi..

previse mi je tih RIP ,puno previse

nije mi nimalo svejedno

:(
 
teško je kad znaš te ljude. Kupija sam jučer malaguti 50 ccm. Mislio sam uzeti nešto žešće, ali sve mi ovo teško pada. Neznamo koji smo po redu.....,na žalost vječiti sam optimista uvjek sam imao motor u kući ...pa sudbino ti vidi.......... a ja ću za par mjeseci na jaču mašinu.




Vi za mene napišite koju lipu rić sada da ja pročitam i nadopunim , a kad puknem kome obojci kome opan................... :twisted: :p :shock: :cry: :mrgreen: :evil:
 
Previše ih je jednostavno....jedno vrijeme to su bile samo prve teme ovdje u ovom djelu i eto možda bi baš zato trebali otvorit podforum!!!!!! :no:
Strpat to sve negdje umjesto nečeg drugog il nemam pojma kak stoji forum s veličinom.....ali mislim da je vrijedno toga!
 
cim sjednes na motor znas da su sanse da ces nastradati (prema istrazivanjima) 16 puta vece nego u autu. mozes ti biti dobar vozac, opremljen ovo ono ali cinjenica je da nemoras ti pogrijesiti nego ce pogrijesiti netko drugi i tebe, posto si nezasticen na motoru, ugroziti. to je jednostavno rizik ''posla'' koji ili moramo prihvatiti ili jednostavno prodati motor. kada citam sve sto se dogada uzasno se zamislim, pogotovo kada sam neke od ovih ljudi znao iz videnja, ali ovisnost o motorima uvijek prevlada. treba biti optimist, koncentrirati se na cesti i UZIVATI, jer zato i vozimo motore...
 
jemaš prav trebalo bi otvoriti posebnu temu jer evo i jedne dobre oporavio se Marin i Šiljo izašli iz bolnice iako nelogično iz šok sobe pustili ga kući. Ljepa vjest ali ne znam gdje je staviti.
 
Stegne me je oko srca kad čovjek pogine u prometu, al mi je s druge strane opet nekako lakše kad je sam kriv.

Najgora smrt je kad te satare potpuno nedužnog.
Jučer su kako sam već napisao u jednom postu u mom selu dva sumještana živa izgorila u autu kad ih je s druge strane pobral balavi 22-godišnji debil u BMW-u sa 1.77 promila usred dana.
Šta je najgore navodno je kasnije bio drzak u hitnoj, a ubio 2 nedužna čovjeka. To je za mene kao klasično ubojstvo.

Ovi dečki koji su zadnje vrijeme poginuli iako su bili stari bajkeri (pokoj im u duši) skoro svi su vukli vraga za rep po opisu prometnih u novinama
U svakom slučaju laka im zemlja :(
Sve me dođe strah nabavit neki jači motor jer znam da te motor nekad ponese, ali ovoliko smrti je stvarno previše
:(
R.I.P. dečki
 
foggy said:
cim sjednes na motor znas da su sanse da ces nastradati (prema istrazivanjima) 16 puta vece nego u autu. mozes ti biti dobar vozac, opremljen ovo ono ali cinjenica je da nemoras ti pogrijesiti nego ce pogrijesiti netko drugi i tebe, posto si nezasticen na motoru, ugroziti. to je jednostavno rizik ''posla'' koji ili moramo prihvatiti ili jednostavno prodati motor. kada citam sve sto se dogada uzasno se zamislim, pogotovo kada sam neke od ovih ljudi znao iz videnja, ali ovisnost o motorima uvijek prevlada. treba biti optimist, koncentrirati se na cesti i UZIVATI, jer zato i vozimo motore...

Da se odma nadovežem na to tvoje, nekidan sam na tv-u neku emisiju gledao pa su nabrajali tak vozila za zabavu (carting, auti, motori...) i za motore su naglasili da to voze samo najhrabriji jer je rizik uvijek prisutan. Mislim da su 100% u pravu, nažalost... :cry:
 
gledao sam tu emisiju... a gle, neznam, tj znam za sebe, smirio sam se dosta ali to je i dalje preblesavo :D
 
alfred stokes said:
Ovi dečki koji su zadnje vrijeme poginuli iako su bili stari bajkeri (pokoj im u duši) skoro svi su vukli vraga za rep po opisu prometnih u novinama

Nažalost upravo tako
 
foggy said:
cim sjednes na motor znas da su sanse da ces nastradati (prema istrazivanjima) 16 puta vece nego u autu. mozes ti biti dobar vozac, opremljen ovo ono ali cinjenica je da nemoras ti pogrijesiti nego ce pogrijesiti netko drugi i tebe, posto si nezasticen na motoru, ugroziti. to je jednostavno rizik ''posla'' koji ili moramo prihvatiti ili jednostavno prodati motor. kada citam sve sto se dogada uzasno se zamislim, pogotovo kada sam neke od ovih ljudi znao iz videnja, ali ovisnost o motorima uvijek prevlada. treba biti optimist, koncentrirati se na cesti i UZIVATI, jer zato i vozimo motore...

Apsolutno se slažem sa svime! (y) Gledam danas Ghost Ridera i baš sam na početku zamijetila to da su motoristi u 16 puta većoj opasnosti u prometu nego vozači auta i pješaci. I sve me više strah kako čitam te silne R. I. P. postove... Ljubav prema motorima je veća, ali i strah se povećava, a s njim i općenito oprez u prometu. To je pozitivno, ali da na taj način dolazim do toga... Žalosno... :( Pazite na sebe!
 
ja sam odlučio..meni je sasvim nepotrebno imat bijesnu mašinu..i nevjerujem da ću si uzimat ......previše je mrtvih..i nemojte mi reć da su samo oni krivi.....
nema.....fakat kad budem prešao..prelazim na neku mašinu samo da me služi..ovo sve ostalo za kurac!....nisam vjerovo da ću ovo ikad reć...ali radi nekakve ljubavi prem,a dviej rote ili pak kurlčenja..ne isplatzi se umrit! :(
 
Faber said:
ja sam odlučio..meni je sasvim nepotrebno imat bijesnu mašinu..i nevjerujem da ću si uzimat ......previše je mrtvih..i nemojte mi reć da su samo oni krivi.....
nema.....fakat kad budem prešao..prelazim na neku mašinu samo da me služi..ovo sve ostalo za kurac!....nisam vjerovo da ću ovo ikad reć...ali radi nekakve ljubavi prem,a dviej rote ili pak kurlčenja..ne isplatzi se umrit! :(

E to su već velike odluke, svaka čast !!
 
Newmie said:
Faber said:
ja sam odlučio..meni je sasvim nepotrebno imat bijesnu mašinu..i nevjerujem da ću si uzimat ......previše je mrtvih..i nemojte mi reć da su samo oni krivi.....
nema.....fakat kad budem prešao..prelazim na neku mašinu samo da me služi..ovo sve ostalo za kurac!....nisam vjerovo da ću ovo ikad reć...ali radi nekakve ljubavi prem,a dviej rote ili pak kurlčenja..ne isplatzi se umrit! :(

E to su već velike odluke, svaka čast !!
zato što nikad u životu nisam sanjao smrt svoju ankon pada ali nedavno jesam i fakat je bila povezana sa mojim dosadašnjim padovima...
a to je sve vezano uz ove crne kronike pa forumima da sam počeo sanjat to :(

a odluke...a čuj! kupit ću si ja motor..ali više od 50 konja mislim da mi neće trebat....
 
Nekad sam radio u pošti i tako su nam jedno vrijeme zaredale nesreće. Između ostalog, poginuo je frend s kojim sam počeo raditi isti dan.
Dosta dugo sam sam sebi govorio na kraju radnog vremena: još sam jedan dan preživio! :( Toga sam se sjetio kad sam danas vidio novine nakon dolaska s puta.
 
Newmie said:
Ako volis motore stvarno, bit ce i to dovoljno za guštanje!
pa nego što....samo ja mogu poginut i na svom nabrijanom skuterku...mogu poginut bilo kako...
samo opet kažem...smrt je zapečačena svim ljudima! a samo je stavr kako ćeš umrijet...doma ko šupak ili ćeš se vozit ili šta ja znam šta sve ne....
dakle..smrt je oko nas....naši dragi ljudi su bili oko nas....i....to j život to moramo shvatit...to je moje razmišljanje...
motociklizam je rizičan sport..hobby..i sve to....pa zar nije???
nemojte mi sad reć da nije kad je :(
 
I opet prolazimo kroz milijun puta prožvakanu raspravu. Na motoru si na samo dva kotača, čim se jedan odvoji od zemlje više nemaš kontrolu nad njim, a jednom kada se sudariš nisi okružen čeličnim kavezom koji bi ti spasio život. Unatoč tome 99% ljudi sjeda na motor i odvrće gas do kraja a uopće ne razmišljaju da to zapravo nije motor nego raketa često sposobna i za brzine veće od 300kmh. Većini vozača takve egzibicije uspiju proć, jednom ,dvaput, nekima tisuće puta, sve dok ne saznaju da se sa 300kmh ne mogu zaustavit za 50 metara, pa priroda uzima svoje...
 
Ma daj molim te kakvi bakrači nisu samo početnici sada zaglavili, već na našu nesreću iskusni ljudi,,,,,, motor je ko vino il ga voziš ili glumiš !!!Ako voziš onda ginemo. Ko more voziti 1000 50km/h ma voziš ga ali polako 130ali to je za izginut.................... :bicikler: :mrgreen: :wink: :cry:


Radi ovoga sam jučer kupija mlinac za kavu od 50ccm ,,,,,,,ali mislio sam uzeti nešto jače ,ali kako stvari stoje uzet ću poslje lita 150 do 250 ccm i to čoper :oops:
 
corky said:
Radi ovoga sam jučer kupija mlinac za kavu od 50ccm ,,,,,,,ali mislio sam uzeti nešto jače ,ali kako stvari stoje uzet ću poslje lita 150 do 250 ccm i to čoper :oops:

Kupia si zato kaj nemas love ili zato sto nemas godine za veci motor :x