VFR/VTR generalni topic

pa nije tajna,

motor: 1950 €
prijevoz: 230 €, ali obicno je ca 250-350€
ppmv: 263 €
jos homologacija i rega (cekam da budem imao regu polovicom 4. mjeseca)

ps:
- bilo je nekoliko trgovaca koji nisu htjeli prodati na nacin da dode spedicija po motor nego iskljucivo osobno preuzimanje (ja imam gore frenda pa je on to iskomunicirao, ali se inace ne bavi s time)
- isto sam s njim rjesavao i K1300S, prvi sam isao gore osobno pogledati jer je bio blizu frenda pa smo odmah iskoristiti par dana za "sokove", ali nazalost motor na slikama i motor u zivo nije imalo veze s vezom (a prodavac nas je preko tel. uvjeravao da je sve tip-top) i da sam ga uzeo na nevideno grdno bi se zajebo, a ovako sam imao troskove samo za avion (ca 150-200€) sto nije bitno jer smo se dobro podruzili
dok sam cekao na aerodromu prema doma sa listao oglase i nasao ovog kojeg sada imam, a njega sam ipak kupio na nevideno, ali sam bogme dobro ubo

uglavnom, da sada kupujem malo skuplji motor svakako bi ga isao pogledati ili se obratio nekom tko uvozi motore da barem netko pregleda motor uzivo
 
  • Like
Reactions: Gjuro
Ima netko objasnjenje zasto potrosnja goriva na VTRki bas toliko varira?
To nikada ne znas koliko je popila, svaki puta iznenadi. 6-10.5L/100.
Neki dan je bas zivahno raspeljao, potrosila je najmanje do sada sto je bilo oko 6. Kada je vozim kao baba 70-90 u visim brzinama popije 10.

Ide na servis za koja 2tj, ima netko ideju sto bi dao da se pregleda da bi moglo utjecati na potrosnju?
 
pa nije tajna,

motor: 1950 €
prijevoz: 230 €, ali obicno je ca 250-350€
ppmv: 263 €
jos homologacija i rega (cekam da budem imao regu polovicom 4. mjeseca)

ps:
- bilo je nekoliko trgovaca koji nisu htjeli prodati na nacin da dode spedicija po motor nego iskljucivo osobno preuzimanje (ja imam gore frenda pa je on to iskomunicirao, ali se inace ne bavi s time)
- isto sam s njim rjesavao i K1300S, prvi sam isao gore osobno pogledati jer je bio blizu frenda pa smo odmah iskoristiti par dana za "sokove", ali nazalost motor na slikama i motor u zivo nije imalo veze s vezom (a prodavac nas je preko tel. uvjeravao da je sve tip-top) i da sam ga uzeo na nevideno grdno bi se zajebo, a ovako sam imao troskove samo za avion (ca 150-200€) sto nije bitno jer smo se dobro podruzili
dok sam cekao na aerodromu prema doma sa listao oglase i nasao ovog kojeg sada imam, a njega sam ipak kupio na nevideno, ali sam bogme dobro ubo

uglavnom, da sada kupujem malo skuplji motor svakako bi ga isao pogledati ili se obratio nekom tko uvozi motore da barem netko pregleda motor uzivo
Eto, baš si zato nisam ispunio dječački san da vozim VFR-a... imam par frendova gore, ali kad ih pitaš onda je to "ajoj, šta ja znam, a nezgodno, a ne mogu...". A primijetio sam da je komunikacija s privatnim prodavateljima preko mobile de jako mučna i nikakva kad spomeneš da bi iz Hrvatske došao gore po motor.