VFR/VTR generalni topic

Jel ima neko iskustva sa ovim...pojavilo se par kapi ispod vodene pumpe...kao da je neki odusak,ali kolko sam uspjeo proguglat nebi trebalo to nikaj izlazit...
Ta rupica na pumpi isključivo služi tomu da vidiš kad je semering "kaputt". Vrijeme je za izvadit pumpu i promijenit semering i dihtung, sve kako kaže Sredju jer očito pušta.
Kontroliraj prije vožnje količinu rashladne pa nadotoči koliko fali. Vidjet ćeš dali točiš sve više ili je uvijek isto. Po tome ćeš znati koliko je hitno ili nije.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: črnomerec
Ta rupica na pumpi isključivo služi tomu da vidiš kad je semering "kaputt". Vrijeme je za izvadit pumpu i promijenit semering i dihtung, sve kako kaže Sredju jer očito pušta.
Kontroliraj prije vožnje količinu rashladne pa nadotoči koliko fali. Vidjet ćeš dali točiš sve više ili je uvijek isto. Po tome ćeš znati koliko je hitno ili nije.
A sad sam se malo vozio ...cini mi se po ovome da posta drito po spoju...ne puno,ali lagano slini... 20210727_210045.jpg
 

Attachments

  • 20210727_210050.jpg
    20210727_210050.jpg
    785.6 KB · Views: 0
  • 20210727_210056.jpg
    20210727_210056.jpg
    944.4 KB · Views: 0
Ne treba nova, u većini slučajeva, da se koplet rastaviti. Odmjenit brtve i simmeringe i opet 70 000 km, prepostavljam.
Jel se moze vozit?posto je za vikend neki plan od 500km,a.servisera mi nema u zg do ponedjeljka
 
Nemoj se igrati sa tim mi, da nebi bilo i vise od 2000kn...

Ili stavi u hladnjak kave/paprike 😆
 
Ako ti slini na dihtungu ne bi trebalo bit problema, a bit će puno jeftinije dihtung (8) za promijenit
 
Zašto nova pumpa ako semering ili dihtung curi ?
Zato sto uglavnom procuri zbog simmeringa oko osovine.
Njegova zamjena nije predviđena, ide nova pumpa, honda ne prodaje te dijelove.
Ali treba pogledati, a i ako motor ima dosta predjenih, ne bi bilo loše zamjenit pumpu, ako nema najstora koji restaurira pumpe pouzdano.
 
...zanimljivo,prestalo kapat i slinit,tri dana za redom,nesto po gradu nesto van grada,visoka teperatura,sve radi normalno...sam se izljecio?
 
...jedino sta sam bio na servisu par dana prije nego sta sam primjetio da kapa i slini,znam da je serviser provjeravo tekucine...da nije bilo tog previse unutra?