Vijetnam (Hanoi - Saigon) 2018.

AntonRo

Member
Pozdrav svima, nadam se da ste svi dobro i da se lagano priprema za nadolazeću sezonu.

U ovoj temi ću opisati putovanje motorom kroz Vijetnam. Putovanje je trajalo 30 dana, te se odradila ruta od glavnog grada Hanoi-ja, sve do ekonomskog centra na jugu HCMC (iliti Saigon).

Za početak, kako baš Vijetnam? Da skratim priču, 2018. nakon faksa nisam znao što kako, pa rekoh idem u Vijetnam volontirat i učit djecu Engleski. Nakon par mjeseci boravka, svidjela mi se ideja proputovati Hanoi - Saigon (izrazito popularna ruta u Aziji), nazvo brata i prijatelja i pitao oćemo li i mi. Koji mjesec poslije i eto nas trojica u Hanoi-ju, tražimo neke polovne motore/skutere za 300-njak dolara koji bi nas odvezli preko 3,000 km u narednih 30 dana.

U putopisu ću ići po danima, te stavljati neke anegdote koje su mi ostale u sjećanju i svakako prikazati slikama kako izgleda sve to tamo.

Evo za početak pokoja slika s puta, pa ću onda kako stignem stavljati zasebne dane i događaje.

ps. ako vas što zanima oko Vijetnama i okolice, slobodno pitajte. :mrgreen:

 
U Saigonu je prva liga...
 

Attachments

  • Screenshot_20210212_074856_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210212_074856_com.android.gallery3d.jpg
    110 KB · Views: 62
  • Like
Reactions: AntonRo
Ajde veselim se putopisu. Necak i ja smo bili 2019. 25 dana u Vijetnamu. Kako on nije motorist nismo se na zalost vozili motorom. Ali jedan dan je i njega ulovili i bacili se u dir od Da Nang-a prema Hue-u i natrag. Super voznja, definitivno drugacije od voznje u Europi.
Sveukupno mi se Vijetnam izrazito dobro svidijo. Morati cu u nekom trenutku ponoviti.