Vikend tura,Zlatibor

offroad

New member
Posto mi je ostalo jos sedam dana do pocetka faksa Djole i ja uz pivu kontamo gdje bi mogli.A kako smo losi s vremenom odlucujemo Zlatibor!Krecemo u petak oko tri sata posle podne,imamo 240 kilometara relativno dobrog puta.Krecemo iz Lopara(majevicki kraj,BIH) preko Bjeljine,Zvornika,Ljubovije,Uzica i dolazimo na Zlatibor.Djole je vec rezervisao smjestaj tako da nista nismo trazili nego odmah raspremanje i izlazak,hladna piva prelijep ambijent i dosta turista za ovo doba (medju sezone).Subata jutro idemo u obilazak,iznajmljujemo bicikla i krecemo jer za motocikle je zabrana u vecini atraktivnih krajeva zbog pjesackih staza.Sadrzaji su fantasticni,od pjesackih staza,iznajmljivanja kvadova,bagija,bicikala do prelijepih konja za jahanje i fijakera!Opet navece u grad na pivu i spavannje prije 12! U nedjelju ustajanje u 7,kafa,dorucak i krecemo prema Mokroj Gori.Temperatura je 5 stepeni,a vjetar duva kao lud!Dolazmo na mokru Goru i iskreno nisam tako odusevljen kako sam zamisljao to etno selo!(ko ima priliku da dodje u Bjeljinu u etno selo Stanisic,KONBA vidjece da je to nesto posebno)!Krecemo za Visegrad da vidimo i taj cuveni most NA DRINI CUPRIJU.Tu jedem cevape i mislio sam da cu umrijeti od njih al eto prezivih!Od Visegrada do Rogatice put fantastican,blage krivine put dobar prelijepa priroda,vrijeme lijepo ma sve sto nam odgovara.Dolazimo na Sokolac tu upoznajemo Pedju koji nas vodi kuci na pice i s kim provodimo nekih sat vremena,on je bas pravi bajker vozi BMW RS 1200 i bas pravi kilomerte.
 
Krecemo od Pedje i posle 10-tak kilometara radarska kontrola i naravno 15 evra da nas puste inace ode vozacka,kazna i kamaru gluposti koje 15 evra rijesi na brzinu.Prko Ham Pjeska,Vlasenice,Sekovica i Tuzle dolazimo u Lopare, prezadovoljni turom od 600 km koja nam je prosla skroz opustano i neplanirano.Sutra valja na faks a imao bih jos pisati!
 
Nemoj mi samo reći da si propustio odličan Leskovački roštilj u restoranu odmah pored "Na Drini ćuprije" !?
Inače, prekrasna tura. (y)
 
sam ja malo pogubljena ili si ti otvorio dva topica s istom temom??  :misli:
 
Lijepa tura! (y)
Reci mi koliko vas je izasao smjestaj,s obzirom da ste naisli u nedoba?
Ma Pedjone je King!
A niste na Sokocu omlatili jagnjetine?
 
Izaslo nas je po 15 eura,a smjestaj je bio dobar.Nismo imali kada na pecenje ali drugi put necemo to obici!
 
e kad vam se u padu noga uvuce u motor i polomi vam je onda vise nece biti zakon,, jer u stopalu ima XXX malih kostiju i to kad vam se polomi nece ni 20 kirurga složit nazat....



zato odma po prave MX čizme!! (y)
 
mkt said:
e kad vam se u padu noga uvuce u motor i polomi vam je onda vise nece biti zakon,, jer u stopalu ima XXX malih kostiju i to kad vam se polomi nece ni 20 kirurga složit nazat....



zato odma po prave MX čizme!! (y)

Brate mili pa ti i ove ljude udavi sa svojim postovima. :? Pa nek se vozi kako tko hoće. Meni su čizme zakon. :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: