Vintage Vespa 180 Super Sport 1967

Rene(Raptor)

Active member
Evo, pošto je Raptor složen do kraja (dobro, razmišljam o zadnjoj vilici sa RSV Mille R i još nekim karbonskim dijelovima  :wink:), kupio sam konačno novi auto pa na njemu ne smijem ništa dirati (kupio samo K&N panel filter, LED xenon white osvjetljenje interijera, DVD player i momentalno skupljam za nove 18") jedan dan mi je palo na pamet da se pridružim Hrvoju i ostalim metRRoseksualcima diljem Lijepe Naše i odlučio se kupiti Vespu 180 Super Sport od čovjeka koji je od starog kupio Audi.

Vespa ima oko 7900km, boja je Grubinić bijela (dakle, "totalno sam IN"), godina proizvodnje je 1967, mašina ima obujam 180 ccm i u (po mojim pojmovima) stvarno lošem stanju (OK, pali i vozi, ali izuzev toga, skroz je bila hrđava).

Prvo smo hrdžu riješili sa tekućinom za rastvaranje hrđe, promijenili ulje i svjećicu, stavili novu sajlu zadnje kočnice i kompletno oprali cijeli motor.
 
Moja blaga procjena trajanja kompletne restauracije vozila u originalno stanje je oko godinu dana +/- 3 mjeseca zato jer nam se nigdje ne žuri, a želimo napraviti vrhunski posao.

Cijeli motor se lakira u bijelu originalnu boju, mijenja se 99% dijelova sa novim originalnim dijelovima iz Vintage kataloga, stavljaju se gume sa whitewalls-ima, sic ili ide novi ili se ponovo obnavlja i tapecira u pravu kožu, radi se generalka na mašini, sređuju se kočnice (za potrebe registracije privremeno smo "sklepali" motor i registrali ga prije par dana ZG 0180 SS), kompletno nove električne instalacije,...

Uglavnom, bit će veselo...

P.S. Vraća me malo u djetinjstvo...dobio sam prvu Vespu sa 12 god, imao je 4 godine.
 
Bravo Rene, samo naprijed. Te stare vespe stvarno vraćaju film u neke lijepe dane djetinjstva.

Ovog sam ljeta na Lošinju vidio doista zanimljivu preradu vespe. Evo par fotki:

 
Već sada je u dobrom stanju, još kad napraviš planirano bit će  (y) . Jako mi se sviđaju stare vespe. Koliko si je cca. platio? BTW svaka čast na smještanju voznog parka u garažu.  :D Za izać sa autom moraš biti umjetnik.
 
Rene(Raptor) said:
Istina, mogu ti reći da mi je momentalno Vespa veća fora od Raptora.


Fora Vespica  (y), ali meni je cilj restaurirati motor u originalno stanje, jedino što neće biti originalno su gume s bijelim rubovima.
probaj izbjeć te gume s bijelim rubovima jer ti to dobro zgleda prvih par dana, a onda požuti i ukenja se i zgleda koma. Jedino ak ne misliš koristit vespu, osim nedjeljom za u crkvu otić. Inače je i meni vespa zakon i isto tak naguravam u garažu, samo kaj ja uz vespu i dukca moram još i multiplu nagurat koja je "sto metara" široka. Vespa ti je mrak. Stavljaj po malo slikice kak delaš, baš me zanima. (y)
 
zokx said:
Već sada je u dobrom stanju, još kad napraviš planirano bit će  (y) . Jako mi se sviđaju stare vespe. Koliko si je cca. platio? BTW svaka čast na smještanju voznog parka u garažu.  :D Za izać sa autom moraš biti umjetnik.

Vespa je plaćena 3000kn.

Donedavno sam parkirao Audi 100 2.5 TDI AVANT (karavan) unutra, tako da mi je sada "pljuga" parkirat auto, prvenstveno zato jer je kraći, uži nije i to je problem zato jer moram još i bicikl staviti iza Raptora, a desni retrovizor od Clija ne smije biti dalje od 0.5cm od zida inače ne mogu vrata otvorit da bi izašao van iz auta...show je kada se vraćam umoran doma  :mrgreen:

klanc said:
probaj izbjeć te gume s bijelim rubovima jer ti to dobro zgleda prvih par dana, a onda požuti i ukenja se i zgleda koma. Jedino ak ne misliš koristit vespu, osim nedjeljom za u crkvu otić. Inače je i meni vespa zakon i isto tak naguravam u garažu, samo kaj ja uz vespu i dukca moram još i multiplu nagurat koja je "sto metara" široka. Vespa ti je mrak. Stavljaj po malo slikice kak delaš, baš me zanima. (y)

Znam sve, imao sam ih na Vespi, doduše, sa reflektirajućim rubom koji je bio uži (kada smo već kod guma, baš danas sam ih kupio 200kn obje  :shock: :shock: (y), Sava, kompletno bijeli rub), a to da će motor biti za špiciranje, definitivno - žao mi ga je razvaljivati svaki dan.

Stavit ću slike kada se nešto konkretno napravi, BTW imam već oko 50 slika motora, ali nije još ništa konkretno. Nadam se da će iduće slike biti poslije lakiranja i stavljanja bar nekih novih dijelova...vjerojatno na jesen sada kada počnu kiše.
 
da bi ti moj stari sigurno 1500e za taj model...
to mu je bila prva od 5-6 vespi u zivotu i najviše mu se svidila...
 
ja sam imao Vespu rally 180 iz 68....sad bas kopam po kompu da ti posaljem sliku kako sam ja svoju restaurirao ali nemogu naci...pogledat cu sutra na laptopu...inace ja sam svoju ofarbao u boju bjele kave i stavio gume sa bijelim rubom...prodao sam je susjedu za 1200 eura...bijah budala :palacdolje: