Virus i email Pending

Kad si zadnji put update-ao antivirusni program?

  • Ovaj tjedan

    Votes: 0 0.0%
  • U zadnjih mjesec dana

    Votes: 0 0.0%
  • Ove godine

    Votes: 0 0.0%
  • Nikada

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    0
  • Poll closed .
Status
Not open for further replies.

Ibiza

Administrator
Zbog poprilično primljenih virusa evo jedna zamolba za sve novije članove forma:
Pri registraciji dobivate email od webmaster/\motori.hr, pa lijepo molim da ako već ne koristite antivirusni software potpuno izbrišete taj email sa računala!
E, to pomaže kod večine virusa, ali ne i kod ovoga šta se trenutno širi, jer on zaraženima prekopa cijelo računalo u potrazi za email adresama i naravno nađe ih i u cache-u od Internet Explorera. Tako, tko god je gledao forum i profile u njemu, u svom cache-u ima email adrese koje će virus iskoristiti.
Zaraženi mailovi se šalju po principu svak svakome i to sa jednog računala, dakle onaj od koga ste primili email ne mora biti zaražen, ali netko na ovome forumu sigurno je!
Ako primite email sa attachmentom bez pouzdanog objašnjenja na hrvatskom samo ga obrišite!

Trenutno je riječ o širenju: W32/Netsky.B@mm
Ovdje možete skinuti alat za uklanjanje:
http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/[email protected]

I malo pojašnjenje virusa:
Taj virus radi na nacin da kod zarazenog racunala preskenira sve datoteke koje sadrze e-mail adrese, kreira zarazenu poruku te se posalje na neku adresu ali u FROM polje stavi e-mail adresu koju je nasao na korisnickom racunalu. U slucaju da adresa na koju se virus nije htio poslati ne postoji, e-mail server odbija takvu poruku i obavjestava posiljatelja (njega procita iz FROM polja) da poruku nije bilo moguce isporuciti.
Dakle, ako ste dobili jednu takvu poruku to znaci da Vase racunalo nije zarazeno virusomp, vec netko od osoba s kojima ste u proteklom vremenu razmjenjivali e-mailove.


I za skoro sve korisnike emaila na motori.hr jer su inbox-i zatrpani spamom, a vrijedi i općenito: Nemojte nikad odgovarati na spam poruke niti klikati na linkove da vas maknu sa liste osim ako ste se ranije ručno prijavili. Na taj način spameru samo dajete do znanja da je ta adresa aktivna i nastaviti će slati poruke.
Pazite gdje ostavljate svoje email adrese, ako je pišete u javnosti na stranicama ili forumima ne pišite je ispravno već npr. ime(AT)motori.com ili kako god vam mašta dopušta, a da drugi čovjek može prepoznati. Važno je da je programi(roboti) koji surfaju netom u potrazi za adresama ne prepoznaju! (to se ne odnosi na registraciju - tu mora biti ispravna)

8)
 
Zanimljivo, svi vele da su dobili dosta virusa od ljudi s foruma. Ja sam stalno na forumu a niti jedan jedini od dnevnih 30-tak u zadnjih par tjedana mi nije došao od nekog od vas niti od nekog poznatog. Jedno 85% ih je iz Italije.
 
E vidiš, a prvi mail s att. virusom koji sam ja dobio bio je baš od tebe!
Naravno, tada nisam znao da ti s tim nemaš veze, pa sam ti poslao SMS da te upozorim. Bilo je to kad si skijao po Italijama!

Ja sam odmah prihvatio Alenovo uopzorenje i promjenio e-mail adresu u svom profilu. Na znanje i ravnanje svima koji će mi pisati, a nadam se da će to zbuniti robota. Naravno, svi vi znate u kojem su obliku prave yahoo-ove adrese.
 
Sjećam se da tog sms-a...izmamio mi je smiješak, kao, evo da i ja nekog sjebem :mrgreen: :mrgreen:
 
e, pa kad smo kod toga......upravo sam dobio mail od [email protected] sa subjectom Re:Thanks i attachmentom...ma nisam ga ni citao nego odmah obrisao.....cim vidim da mi netko salje neki mail, a da ne znam tko je....ili neki nenajavljeni attachment od poznatog,samo obrisem....ja sam si najbolji antivirus!! :mrgreen:
 
Slavek Francuz said:
A kaj Vam je to : attachmentom :?:
hvala na odgovoru
Od engleske rijeci attach - zakciti,priloziti.
Dakle ono sta je prilozeno uz email neki fajl (datoteka)
:p
 
Slavek Francuz said:
A kaj Vam je to : attachmentom :?:
hvala na odgovoru

To ti je kao da nekom saljes pismo postom i na kuvertu zakacis kamion, il sliku neke gole tete npr.
Znaci kad taj lik primi pismo prima i attachment (kamion) :mrgreen:
 
Ne koristim nijedan antivirusni program, a attachmente koji imaju ekstenziju EXE ili SCR ili šta ja znam koje sve... samo izbrišem i bog
 
Od kad sam skinuo ovaj topic sa vrha dolazi mi 300% više virusa, pa ga evo nazad :D

2 Nike: Više nije dovoljno brisati attachmente da bi bio siguran. Najbolji je dokaz Blaster koji je prije par mjeseci poharao sve windowswe XP i 2000.
Ako koristiš neki od ta dva vjerojatno imaš zakrpu, ali je samo pitanje vremena kad će se netko dosjetiti nove rupe.
Trenutno, ako instaliraš čisti XP ili 2000 dobit ćeš Blaster (iako je u prolazu) nakon par minuta provedenih na internetu!
 
Bez obzira na antivirusne programe,
držite FIREWALL uključen na dialup konekciji.
To naravno vrijedi za one koji koji ga imaju. ( XP, 2003 ... )
pa će BLASTER i NACHI i vaši ovako izgledati :roll:
 
nabavite zonealarm pro i kasperski antivirus. zasad najbolje brane vaš kompić. ili kompletno pređite na linux. LP :wink:
 
Imam računalo 5-6godina i samo sam jednom skupio virus (neki)... Hvala na upozorenju, ali ako skužim da imam ili šaljem nekom virus... Tada će moj OS doživjeti FORMAT C:undo... stvar riješena :) Reeinstal i idemo ponovo dalje :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.