Visok ler gas

MarioZD86

New member
Postovani forumasi,

Imam pitanje za iskusne. Znaci imam nekih 4 mjeseca malaguti madisona 150ccm( original 125ccm) kupio sam ga za jako malo novaca. Motor nije mogao upalit, rastavio sam i ocistio karburator  vratio sve na mjesto probao upalit, nije tio upalit dok nisam zacepio cjev di se spaja kutija sa filterom (airbox) ako se tako zove. Upalio je normalno radio neko vrime taj isti dan dok nisam napravio 2 đira, uzbrdo kap da je na trenutke gubio snagu i culo se kao da nesto lupa iz motora. Nakon tog ga vise nisam mogao upalit. Receno mi je da je radilici u banani. Nakon nekog vremena sam nasao na njuskalu drugi motor sa zadnjim kotacem ali 150ccm i narucio. Kad je dosao. Izvadio sam stari i ubacio novi sve pospajao i isto upalio tek kad sam zacepio rupu od airboxa ali ovaj put motor kad se upalio 4-5sec radi normalno i odjednom sam pocne pojacavati gas i to nenormalno toliko da me bilo strah pa ga odma iskljucim  i tako vise puta, sajlu gasa sam pregledao cak i lad odspojim sa karba isto gas do neba, čok sam stavio novi, svjecicu nisam pregledao jos, karb sam vise puta rastavio i ocistio te vratio nazad, koliko sam moga pregledat dali vuce di zrak pregledao sam i po meni ne vuce, sa dezodoraznsom jps nosam probao. Dakle dali bi neko mogo znati do cega moze to biti?
Hvala unaprijed