Vizir - Yamaha X-Max

Pirodi

New member
Dobar dan  :mrgreen:
Od neki dan sam vlasnik X-Maxa 250 (godište 2008., prešao 7000 km).
Smeta me turbulencija i šum vjetra iznad 80 km/h., vjerojatno zato jer imam Jet kacigu.

Da li netko ima (dobra) iskustva sa većim vizirom i kojim (Yamaha, Givi, Kappa)?  :misli:

Pozdrav,
Pirodi



_________
EDIT: Dopunjen naslov.
 
ja sam turbulencije riješio sa manjim vjetrobranom na beverly-u ...
a ljepše je vidjet manji a ne ona prozorska krila ...
nema jet kaciga veze sa turbulencijom, imat ćeš manji šum sa integralkom jedino ...
 
johnny the boy said:
ja sam turbulencije riješio sa manjim vjetrobranom na beverly-u ...
a ljepše je vidjet manji a ne ona prozorska krila ...
nema jet kaciga veze sa turbulencijom, imat ćeš manji šum sa integralkom jedino ...

Problem je sto u pocetku bez nekog iskustva ekipa ne zna sto je zapravo sum cistog vjetra, a
sto je buka zbog turbulencije vjetrobrana.

Naravno, to se rijesi tako da se ustane u voznji i onda bude sve jasno.  :mrgreen:
Potpisujem preporuku za manji vjetrobran.. i to moze upaliti, treba biti ili nikakav/jako mal,
ili ogroman. Vecina ekipe nema srece sa srednjima..
 
Cortez said:
Problem je sto u pocetku bez nekog iskustva ekipa ne zna sto je zapravo sum cistog vjetra, a
sto je buka zbog turbulencije vjetrobrana.
Naravno, to se rijesi tako da se ustane u voznji i onda bude sve jasno.  :mrgreen:
Potpisujem preporuku za manji vjetrobran.. i to moze upaliti, treba biti ili nikakav/jako mal,
ili ogroman. Vecina ekipe nema srece sa srednjima..
serijala vjetrobran je, IMHO, na maxi skuterima dobro rješenje za vozače visine do cca 175 cm,
e tu negdje nastaju problemi sa višim vozačima, spomenute turbulencije  ...
Kako kaže (ko)lega Cortez, većina se ne usreći sa srednjom veličinom,serijskom, a neki se ne sjete ustati  :mrgreen:
 
Imao sličan problem,oriđiđi vizir mi je zrak tukao ravno u čelo,uzeo kratki tamni vizir i sad tuče niže oko ramena ali ne smeta nikako,prije me ubijalo. A za X maxa ima lijepi kratki crni vizir,na bijelu boju stoji odlicno!!
 
Momci, hvala na savjetima.
Tako sam si nekako i mislio.
Na žalost, moj X-MAx nije bijeli, ali svejedno ću pokušat staviti "mali" crni vizir za ljetno doba.
 
Evo mene ponovo vezano uz vizir(e)  :misli:

Tokom ljeta sam isprobavao kako bi izgledalo da stavim manji crni vizir (Original Yamaha). Vjerojatno si ga priuštim iduće proljeće.
Ovih jutra poslije kiša, bilo je hladnjikavo, pa sam se odlučio pripremiti za takvo vrijeme.
Uzeo sam Givi veliki vizir. Dojam je više nego odličan. Što je jednom jedan rekao:"To nije vjetrobran, to je lukobran". Lagane turbulencije se osijete na leđima. Malo sam izgubio na krajnjoj brzini, no to je zanemarivo u usporedbi sa komforom koji je sada dobiven. Priuštio sam si i dekicu (Tucano Urbano) i spreman čekam hladnija jesenja jutra.  :021:
 
Pirodi said:
  Priuštio sam si i dekicu (Tucano Urbano) i spreman čekam hladnija jesenja jutra.  :021:
Kada postane zaista hladno malo će ti se vjetar podvlačiti sa strane leđa i stražnjice ...
Ja sam to riješio tako da sam dao ušiti jedan kraj bubrežnjaka za dekicu, pa kad sjedneš ljiepo
na čičak zaljepiš drugi kraj za dekicu i riješen problem ... imaš dekicu i bubrežnjak 2 u 1  :mrgreen:
Ako nisi već, obazeno napuši one bočne komore za zrak, puno pomažu ...
 
Kresimir_Os said:
Kada postane zaista hladno malo će ti se vjetar podvlačiti sa strane leđa i stražnjice ...
Ja sam to riješio tako da sam dao ušiti jedan kraj bubrežnjaka za dekicu, pa kad sjedneš ljiepo
na čičak zaljepiš drugi kraj za dekicu i riješen problem ... imaš dekicu i bubrežnjak 2 u 1  :mrgreen:
Ako nisi već, obazeno napuši one bočne komore za zrak, puno pomažu ...

Za kompletan ugođaj nedostaje samo kadin s toplom vodom za toćat noge :D
 
Kresimir_Os said:
Kada postane zaista hladno malo će ti se vjetar podvlačiti sa strane leđa i stražnjice ... Ja sam to riješio tako da sam dao ušiti jedan kraj bubrežnjaka za dekicu, pa kad sjedneš ljiepo na čičak zaljepiš drugi kraj za dekicu i riješen problem ... imaš dekicu i bubrežnjak 2 u 1  :mrgreen: Ako nisi već, obazeno napuši one bočne komore za zrak, puno pomažu ...