volan

sven54

New member
usljed pada volan mi se malo spigao. ljeva rucka mi je oko 5 cm vislja od desne i komplet je pomaknuta ''prema unutra'' znaci prema meni za nekoliko cm.

kako to ispreviti? kod koga bi se moglo to odnjeti da slozi kako je bilo? moze li se uopce to napraviti?
 
Pa u biti, moze ali postoji mogucnost da ako se to nestrucno radi da volan prejako oslabi. Mislim, pazi da ti rucka ne ostane u ruci. U svakom slucaju, javi se u neku bravariju da sve to isprave grijanjem.
 
pokusat cu tako sa duzom cijevi ako ce ic. samo neznam da li ce moj skripac bit dovoljno velik i cvrst za takav '' zahvat'' :?
 
Ako govoriš o svom runneru, novi dio košta 280 kn.
Ako češ ga ispravljati, i to radiš na motoru, možeš oslabiti var na osovini. Pošto si spomenuo škripac, to je dobar put, ali uhvati ga u svakom slučaju između iskrivljenja i vara na osovini prije što počmeš ispravljat.

p.s. napiši u topicu o kojem je motoru rijeć da ljudi ne trebaju mozgat prviše
 
ma da radi se o runeru. skinuo sam volan ali koliko god ga jako stegnem u skripac on se okrene. pokusao sam sa jednom cjevi dugom oko metar i stavio rucku unutra ali mi volan brzo iskoci iz skripca tako da je to mali problem. pod rukom se tocno osjeti da je spigan. moze se i tako voziti, ali dvoumim se da li da vozim ovako ili da kupim novi

evo slikao sam volan od naprijed. na drugoj slici sam povukao crte da se vidi razlika u kutevima kod ljeve i desne rucke





Nakon pada je doslo do nekih problema kod prednje kočnice.
filmic govori sve. da ne objasnjavam. (4mb)

http://rapidshare.de/files/7623814/kocnica_sere.MPG.html

nadam se da netko ima ideju kako da rijesim problem sa kocnicom :?