Vozacka za motor...?

Davorst89

Member
Zivim u Njemackoj inace sam iz BiH i imam Hrvatsku Putovnicu, BiH vozacku sam ovdje prebacio na Njemacku. Ove godine je napokon dosao red da polazem za motor ovdje to kosta od 1700€ do preko 2000€, a u BiH puno manje ne vise od 500€. Mene zanima zna li netko mogu li sa Njemackom vozackom poloziti u BiH za motor ( A ), vratiti se u Njemacku i sa odgovarajucom dokumentacijom reci im da sam u BiH polozio i za motor ( A ) i da to dopisu u ovu Njemacku vozacku...?


P.S: Moze u Info Pult podforum se prebaciti...?
 
Pogleday Youtube kanal Damira Lenarta gdje čovjek lijepo sve objašnjava. Čak i iz komentara ispod videa se može iščitati da mnogima iz BiH vozačke nije priznato ništa osim B kategorije, ni ljudima s C+E s kodom 95. A kamoli da bi priznali "uvjerenje" o položenom ispitu. Ovo zadnje je moja logika, a ne iskustvo.
 
Znači, prvo ti njemci nece priznati bih vozacku jer imas stalno prebivaliste u istoj.
Drugo, opcija ti je da se odjavis iz njemačke na minimalno 6 mjeseci, mozda i vise traze da bi mogao polagati u bih odnosno da bi ti njemci poslje priznali vozacku.
Trece, mani se corava posla  :jesus:
 
Frend mi je imao par kategorija uključujući i A dok je živio u BiH, i prije cca god dana je otišao za Njemačku, samo su mu priznali B kategoriju i nijednu drugo..  :zid:

Tako da ga čeka polaganje opet!
 
Znam da je bilo jako puno temi u vezi vozačke dozvole. I ispričavam se što ponovo o tome pišem.Imam sličan problem.
Ovako živim u Njemačkoj prije nekih mjesec dana sam položio za motor,ali sam se tjedan dana prije završne vožnje odjavio iz Hrvatske. Dobio sam uvjertenje o položenom vozačkom,ali je ne mogu sada napraviti u Hrvatskoj i sad me zanima ako je netko imao slična iskustva/riješenja da mi pomogne da je napravim tu gore ili bilo kakva pomoć..
 
U prvih 6mjeseci dok si u DE,možeš bez problema napraviti vozački u HR...sve dok ne prođe tih 6 mjeseci,ako si prijavljen u DE duže od tih 6mjeseci,odgovor je bacio si novce...švabe ti neće priznati potvrdu jer si u to vrijeme prijavljen u DE,ne možeš polagati negdje drugdje... A naši ti neće izdati vozačku iz istog razloga...
 
Znači šajze. Probat ću još nešto. Ako uspijem podjelim tu sa vama ako ne onda ništa. Ali hvala puno na odgovoru  (y)
 
Evo ti rjesenja najlakseg [emoji23][emoji23]

528e504920ed78b00c562637f21527f6.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne vrijedi... Jer ne možeš polagati  u drugoj državi dok si u DE prijavljen... To sranje,međunarodnu vozačku je moj buraz napravio prije dosta godina (ne znam više) i švabe mu nisu priznale... bezveze bacio novce. Niti može ju prebaciti na njemačku vozačku,niti mu uopće priznaju A kategoriju
 
stanky069 said:
Ne vrijedi... Jer ne možeš polagati  u drugoj državi dok si u DE prijavljen... To sranje,međunarodnu vozačku je moj buraz napravio prije dosta godina (ne znam više) i švabe mu nisu priznale... bezveze bacio novce. Niti može ju prebaciti na njemačku vozačku,niti mu uopće priznaju A kategoriju

Meni je vrijedila u USA npr


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
stanky069 said:
Javi ako skemijaš što ...i mene zanima kako zeznuti ih da prođem što jeftinije...

Kemijat ste mogli u rvatskoj, u uredjenim zemljama nema kemije po tom pitanju.
 
Getriba said:
Meni je vrijedila u USA npr


Sent from my iPhone using Tapatalk
Njemu uopće nisu priznali...bio je prijavljen u DE i položio u HR,izvadio tu međunarodnu... I na kraju ćorak,dobio odgovor da mu ta dozvola nije valjana u DE,da mu uopće ne priznaju A kategoriju,jer u tom periodu kad ju je napravio,bio je prijavljen na DE adresu,morao je polagati u DE. 
On se uredno vozi s njom u HR,ali ovdje ne smije...čudno i glupo,ali tako je.
 
Nexie said:
Kemijat ste mogli u rvatskoj, u uredjenim zemljama nema kemije po tom pitanju.
A ispada sad da je DE obećana zemlja u odnosu na HR...ako ćemo iskreno i nije toliko uređena,jedina je razlika što ovdje se poslodavci drže zakona,a kod nas nikom ništa...nije zakon bolji, već mentalitet ljudi.

A država ko država nije ništa uređenija nego HR,npr tri godine(da,3) im je trebalo da obrade moj zahtjev za DD...svakih 4-6 mjeseci me se netko sjetio sa pismom fali vam ovaj papir,pa onda onaj...iako sam predao sve tražene papire na početku...

A u svim državama postoje neke rupe u zakonu...i zašto je ne bi iskoristili ako može ... Ja ove godine moram položiti B kategoriju i C+E...samo B mi je 2800€,C+E me izlazi 1800,ostatak plaća firma...i dodaj onda još A na to.  Naravno da gledam da prođem jeftinije ako je moguće... kao što bi svatko...nije mi Sanader tata...pa da se ima love na bacanje.
 
Zakoni su manje vise slicni u svim europskim zemljama ako ne idemo u detalje.
Ali usporedjivati hrvatsku administraciju sa njemackom je blago smijesno.
Pretpostavljam da su tebi djeca u hrvatskoj pa zato traje ta saga oko djecijeg doplataka jer da zive u njemackoj rijesis to za 5 minuta.
Vjerovatno se ceka provjera dokumentacije u hrvatskoj te potvrda od hrvatskih institucija i to moze jako dugo trajati s obzirom da se zna koliko su nasi brzi.
Uglavnom bilo kako bilo dobit ces sve zaostatke.

Ja kada sam zatrazio ispis iz hrvatske kostalo me ravno 500€ a kada sam pitao sluzbenicu koliko ce proces trajati rekla je hladno do 2 godine osim ako imam dobru vezu da onda ide brzo :misli:
Nakon 4 mjeseca cekanja i zivkanja slucaj se nije pokrenuo ni milimetra pa sam na kraju morao potegnuti "vezu" i vidi cuda bilo je gotovo za 10 dana.

E sad odi u njemacku pa reci sluzbeniku na magistratu da imas dobru vezu :LOL:

 
Kolega došao poslije mene,ja mu ispunio papire...,sve isto kao i sebi,on dobio za 5 tjedana...

Znam da ću dobiti zaostatke,dobio sam već dio,sad je tek na redu provjera sa HR pa da dobijem razliku. Meni su slali stalno trebamo još ovaj papir,pa još ovaj,a sve te papire sam im predao u startu.
Ne mislim ja da je naša administracija na razini DE ili slično,ali nije ni ova njihova med i mlijeko kao što ljudi misle,to sam mislio...

A u svakoj državi ima pokoja siva zona,rupa u zakonu.