VOZILI SU SE MOTORI I RANIJE

DADO+ said:
- ja sam jednom svom starom predložio, da ga provozam - kad sam vidio kako me gleda sa sjetom  :misli:

a on mi je odgovorio:

... nisam ja tebe gledao sa sjetom, nego koja si ti budala i nema teorije da me voziš 


          :LOL:

Neki dan mi stari kaže: "Mislio sam da su motori mladost-ludost,proći če te, a ti što stariji sve gluplji." :012:
 
Zgodna priča i lijepa poruka.  (y)
Samo volio bi pitati tu stariju generaciju dali je njih mučilo pitanje o tome dali je netko pravi biker/motorista ili su im je bilo bitno da uživaju u vožnji svojim motorom a ne tko će im što reći zbog motora? :blank:
 
M900 said:

Au, i ja tek sad vidim, odlican tekst.
Kad smo vec poceli o nasim starima, da dodam i ja ovo:

Moj otac na moju zalost nije vozio motore, zavideo sam drugarima koji su imali tu srecu...
Ali, nisam se stideo, vozio je avione od Aero-2 pa redom ruskog JAK-a, pa Harvarda, Spitfajera, Moskita, Tanderbolta pa prve americke mlazne kod nas F-84G Tanderdžet, F-80 SutingStar i F-86D Sejbr, T-33 i na kraju domace Galeba i Jastreba.

Zasto sam ovo napisao? Prva kaciga koju sam imao kad sam nekako iskukao da mi kupi APN 1973. bila je njegova stara pilotska sa prosirenjima za slusalice na usima pa glava izgleda kao bumbar... posle sam saznao... on video da vozim gologlav, prijavio da je izgubio kacigu, platio nesto za amortizaciju i dobio novu a meni dao sraru... mojoj sreci kraja nije bilo...

Evo na slikama kako je ta kaciga u stvari smesno izgledala. Ali u ono vreme... za mene je bila najbolja. Onaj zatamnjeni vizir kao iz Top-gana sam polomio prilikom jednog pada i tada iskoristio priliku i da je prefarbam da ne bude bela. Slike su iz 1974. tada sam se vec bio docepao petnaestice:







 
  • Like
Reactions: NaMi
merlin68 said:
    ...nažalost neki  od nas nemaju slike  (y)

    ...imaš, imaš, neg ti je neugodnjaka pokazat da si izgledal ko tenkre  :wink:. Daj si mira, nisi se opće promenil  :mrgreen:...
 
merlin68 said:
(y)barem imaš lijepe slike i uspomene na te dane ,nažalost neki  od nas nemaju slike  (y)
jos da ostanes bez tona... (y)
 
OldBoy said:
    ...imaš, imaš, neg ti je neugodnjaka pokazat da si izgledal ko tenkre  :wink:. Daj si mira, nisi se opće promenil  :mrgreen:...
pa ajde imam jednu al buš je ti stavil
 
merlin68 said:
ti si tak i tak prije vozil romobil pa se nemaš kaj slikat  :jesus:
karet  (y)      a ti misli sta je to  :mrgreen:
 
koma1 said:
pa sa Trsata do Pariza,....neprocijenjivo.... (y)
ja sam iz Starog grada,znaci jos ohoho do dole  (y) :mrgreen:
 
motoklasik said:
Au, i ja tek sad vidim, odlican tekst.
Kad smo vec poceli o nasim starima, da dodam i ja ovo:

Moj otac na moju zalost nije vozio motore, zavideo sam drugarima koji su imali tu srecu...
Ali, nisam se stideo, vozio je avione od Aero-2 pa redom ruskog JAK-a, pa Harvarda, Spitfajera, Moskita, Tanderbolta pa prve americke mlazne kod nas F-84G Tanderdžet, F-80 SutingStar i F-86D Sejbr, T-33 i na kraju domace Galeba i Jastreba.

Čovječe ovo kad nabrajaš kosa mi se ježi prva ljubav bili su mi avioni, a moje ambicije slomljene principijelnim protivljenjem upisu u zrakoplovnu gimnaziju u Mostaru od strane roditelja.

a ovo moram posjetiti prvom prilikom kad budem u BG : http://www.mjrv.mod.gov.rs/pages_files/parter_files/parter.html

Pa na prvoj etaži je cijeli njegov vozni park  :mrgreen:
 
Moj se tata uvijek rado provozao i pod stare dane, vjerojatno ga je to vraćalo u mladost kad je vozio vespu i tko zna što još, ali je bio svjestan da nije više u takvoj formi da bi sam sjeo na motor...
 
merlin68 said:
nemam pojma aj nam reci pliz pliz
Tačke,kariola  :mrgreen:

Na moju radost dosta slika od pok.starog sam napokon dobio i odnio ih na reparaciju jer su prebacivane po podrumima desetljećima,žao mi je i što me prije nije zanimalo slikanje ni svojih niti tuđih motora,možda imam sve skupa 15-tak slika i nešto sa Grobnika - sad mi je žao ali su me nekako uz motore tad zanimale cure koje su išle zajedno s tim pa mi opet nije žao  :mrgreen: ali stare fotke volim uvijek pogledati jer imaju svoju draž.
 
merlin68 said:
to ti dođe kao japaner ak znaš kaj je to ,popularno sredstvo za prijevoz za one kaj nisu htjeli učiti. :LOL:
stvarno si tvrd ko panj,lijepo su ti ljudi rekli sta je a ti opet po svom  :no:

papillon said:
Tačke,kariola  :mrgreen:
nece biti  (y)
 
Gato said:
Svaka cast za pricu majstore, skoro si me rasplakao... (y)
           
Tebe skoro rasplakao ,meni suze u očima pa ih sakrivam da mi žena i sin ne vide. Vratio me natrag pedeset godina.Ja sam šezdesetih šarafao po Princu 1000 i 1200.Da ne govorim o mom prvom motoriču marke Ceccatto 50 ccm.I NSU Quickly 50.( koza)