Vozite se sami?

Ma jedno su prijatelji, s njima se zarundam i u bircu iz kojeg ženi nije daleko da me Limexom prebaci do doma. Slijedeći krug su prijatelji koji imaju motor i slični stil vožnje i interese oko motora, tu se krug jako sužava na 2-3. Onda su tu frendovi ili poznanici, tu je još teže naći srodnu dušu za neku grupnu vožnju. Mrzim dogovor za kretanje u 9, skupljanje do 10, tankiranje, kupovanje pljugi i ostalih potrepština usput. Ako idemo na vožnju, onda podrazumijevam da su motori natočeni, piškili i kakili svi, ispušili, popili kave i ostalo i spremni za kretanje. Ispada da je to izvedivo sa svega šačicom ljudi koje poznajem i s njima su mi vožnje ok. Ostale triper kombinacije izbjegavam poučen lošim iskustvima. Srećom žena ima svoje drlo i skužili smo da su nam to najbolje i najopuštenije vožnje, uz to sam odmah i lakši na gasu pa je i manja vjerojatnost nekog sranja na cesti.
 
Mrzim dogovor za kretanje u 9, skupljanje do 10, tankiranje, kupovanje pljugi i ostalih potrepština usput. Ako idemo na vožnju, onda podrazumijevam da su motori natočeni, piškili i kakili svi, ispušili, popili kave i ostalo i spremni za kretanje.

Potpisujem, i sam sam takav, i nabijem na kurac bilo koga tko misli da je faca koja ima pravo zajebavati cijelu ekipu i necijeniti njihov trud, točnost, vrijeme i želje, već misle da se svi iz ekipe moraju prilagoditi njima... takovi mi odmah u startu razjebu i živce i koncepciju, i nemam problema okrenuti se, nabiti ga na nešto Mamićevim načinom i otići doma ili dalje sam, to mi je bolje nego ostatak dana grintati uz kiseliš od smiješka u društvu nekoga tko evidentno ne cijeni tvoj trud oko dogovora i pripreme vožnje... a imam iskustva i sa klupskim vožnjama i sa vožnjama sa frendovima, prijateljima, whatever kako se zovu (tu meni nema razlike, disrespect je disrespect!), gdje ekipa na klupsku vožnju od 30 motora stiže sa zakašnjenjem od 15 minuta, naravno uz napomenu da odmah moramo stati da tankaju, gablecuju, popiju kavu i popljugaju "jer nisu stigli" itd itd... ostaviti takove nije grijeh, to je samopoštovanje.
 
Potpisujem, i sam sam takav, i nabijem na kurac bilo koga tko misli da je faca koja ima pravo zajebavati cijelu ekipu i necijeniti njihov trud, točnost, vrijeme i želje, već misle da se svi iz ekipe moraju prilagoditi njima... takovi mi odmah u startu razjebu i živce i koncepciju, i nemam problema okrenuti se, nabiti ga na nešto Mamićevim načinom i otići doma ili dalje sam, to mi je bolje nego ostatak dana grintati uz kiseliš od smiješka u društvu nekoga tko evidentno ne cijeni tvoj trud oko dogovora i pripreme vožnje... a imam iskustva i sa klupskim vožnjama i sa vožnjama sa frendovima, prijateljima, whatever kako se zovu (tu meni nema razlike, disrespect je disrespect!), gdje ekipa na klupsku vožnju od 30 motora stiže sa zakašnjenjem od 15 minuta, naravno uz napomenu da odmah moramo stati da tankaju, gablecuju, popiju kavu i popljugaju "jer nisu stigli" itd itd... ostaviti takove nije grijeh, to je samopoštovanje.
Stvarno, menzis.....
 
Kakva drama... Ako je dogovor u 10 pusenje tankanje I pokret u 11, a ti ga popusis ranije i natankan te neda ti se cekat, zasto jednostavno ne dodjes u 11?
 
Zato imam ovu drugu ekipu s kojom se zna kad se kreće, gdje se staje, gdje se jede i pije, ovo drugo sam naučil odjebati nakon 10 minuta čekanja, toliko mi je tolerancija. Ako nisi na zbornom mjestu na vrijeme i spreman, nisi ni za vožnju! Parkiraj pred birc i mlati praznu slamu o motorima, bari srednjoškolke i konobaricu :mrgreen: .
 
Kakva drama... Ako je dogovor u 10 pusenje tankanje I pokret u 11, a ti ga popusis ranije i natankan te neda ti se cekat, zasto jednostavno ne dodjes u 11?
Ako je dogovor kretanje u 10 onda nije u 10:30 ili 11:00 👎👎.Ukoliko ekipa reče da je kava na zbornom mistu u 10 onda nije problem da netko "kasni" jer ja evo prvi ne pijen kavu i to mi je gubljenje vrimena pa mogu na miru neke stvari ujutro obaviti prije kritanja...
Uz dvoje manje dice i obiteljske obveze itekako gledan uru vrimena iskoristiti u vožnji nego ka debil čekati nekog.
Masu ekipe je otpalo iz igre baš zbog toga,ukoliko ne idu oni s kojima baš guštan onda iden sam 👍
Na kraju krajeva di god dođen iman s kim sisti na piće 😃
 
Ako je dogovor kretanje u 10 onda nije u 10:30 ili 11:00 👎👎.Ukoliko ekipa reče da je kava na zbornom mistu u 10 onda nije problem da netko "kasni" jer ja evo prvi ne pijen kavu i to mi je gubljenje vrimena pa mogu na miru neke stvari ujutro obaviti prije kritanja...
Uz dvoje manje dice i obiteljske obveze itekako gledan uru vrimena iskoristiti u vožnji nego ka debil čekati nekog.
Masu ekipe je otpalo iz igre baš zbog toga,ukoliko ne idu oni s kojima baš guštan onda iden sam 👍
Na kraju krajeva di god dođen iman s kim sisti na piće 😃
Sve OK, zato kazem cemu drama. Neces doc u 10kad je okupljanje vec u 11 kad imate dogovoren pokret.
Napisah to.
 
  • Like
Reactions: cadjo
a boktemazo... veliš ekipi da je polazak u pol 10, a računaš na 10-1015 i nađete se na bengi, pola problema eliminirano...
a da si svi odgovaramo, nije čudo što ne, a ko očekuje da drugi ispune njegova očekivanja, nek se vozi sam...
rijetko tko pogodi ekipu iz prve, nemojte se bez veze nervirat...
ak vam je tak bitan raspored i sloga, ajd do najbližeg MC-a i stvar riješena...
 
99% uvik sam u điru . da iman, okačija bi i sliku glumatanja sa kave..dotad samo solo.
P8034720.JPG
 
  • Like
Reactions: Luke
Nisi shvatio, ako je dogovor da se kreće u 10, onda se kreće u 10, a ne dolazi se u pol 11 i sjeda na kavu. Ak ti se pije kava dođi u pola 8 i pij i puši do 10.
U 10 se krene, a koga nema može se bez njega. Kome se čeka do 10 i pol, može se i bez njega.
 
  • Like
Reactions: Nino777
U 10 se krene, a koga nema može se bez njega. Kome se čeka do 10 i pol, može se i bez njega.
Osim kad idete u šumu a ne znaju svi cijelu stazu. :mrgreen: Enduro je poseban. Ako je dogovor negdje vani na neutralnom terenu ili se ide u goste onda još i može proći ali ako bi se nalazili kod jednog od par frendova koji žive na rubu šume/staze, to je u pravilu masakr. Dogovor u 10, nitko ne dođe prije 11, onda bar dvojica još moraju napraviti servis na motoru i/ili promijeniti gume. Za to vrijeme kruži rakija i gem. Onda se netko sjeti da bi mogli i neke kobasice skuhat... tako da sam zadnja dva tri puta bio na enduru nakon prodaje motora.:mrgreen::p Osim samog načekivanja, meni je veći problem bio izgubiti cijeli dan. Međutim, postoji i druga strana, isto s nekim uvaženim članovima ovog foruma, dogovor u 7:59, nitko ne kasni, odvozi se cijela staza u oba smjera, stignemo i gemištirat a na ručku si doma na vrijeme s opranim motorom i opremom.😇