Vožnja bez tablice uskoro znači isključivanje iz prometa

3alfa3

Well-known member
Članak 290, stavak 4:  na snazi od 20.05.2018.

Policijski službenik isključit će iz prometa i vozilo koje nije registrirano ili koje nema propisane registarske pločice ili koje nije u propisanom roku podvrgnuto redovitom ili izvanrednom tehničkom pregledu ili za koje nije produženo važenje prometne dozvole.

https://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama




Obzirom da je i dalje propisana ista kazna, ili zvat slep sluzbu, ili odgurat motor iz vidokruga policajca pa nastavit dalje ako je uopce dozvoljeno po cesti gurat vozilo - na autoputu definitivno nije, al ne znam kak je sa ostalim cestama  :LOL:

Ili imat tablicu sa sobom pa je montirat na licu mjesta - to bu izgleda najbolja opcija pa ju skinut ponovo  :mrgreen:
 
Najbolje je imati značku sa sobom
neke od agencija
sova,poa,sis,suzup,udba,kos itd


Onda tablica na motoru nije potrebna
:jesus:
 
Daj Alfa, oladi malo...
Prvo je radi tebe uvedena homologacija homologiranih auspuha, a sad će se još i isključivat motori bez tablice iz prometa.

Imaj milosti, čoviče!

:moli:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
  • Haha
Reactions: SpoRRi
Shepa said:
Daj Alfa, oladi malo...
Prvo je radi tebe uvedena homologacija homologiranih auspuha, a sad će se još i isključivat motori bez tablice iz prometa.

Imaj milosti, čoviče!

:moli:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

:LOL:

Mene ovo ne dira, nikad nisam vozio bez tablice  :angel:
 
MOONSHIELD said:
jeje :mrgreen:
osim ako me oRRgani nisu godinama bezočno lagali 8)

Ocito jesu, jer, nebi bilo potrebe uvodit tu novinu u ZOSPC ako je vec postojala  :jesus:
 
3alfa3 said:
Ocito jesu, jer, nebi bilo potrebe uvodit tu novinu u ZOSPC ako je vec postojala  :jesus:
mislim da mi je bar 3 puta decidirano od strane oRRgana napomenuto da će me idući puta dok me vide tako isključiti iz prometa jer sam tehnički neispravan 8)
ovak na brzinu se sjećam nemilih događaja iz vtc, preloga i čakovca, znači sve različite PP 8) u čakovcu je osim usmene bukvice pisao i opomenu :mrgreen:
 
Bilo je drugačije formulirano, ali u principu je gotovo ista (odredba/mogućnost) postojala.

U svakom slučaju... Pih! Neš' ti ljute novosti...
 
Prošli put kad me drot zaustavio nabacio je prigovor da bi trebao na okviru tablice imati gore i dole mačje oči, tj. nekkvu traku valjda ...

i sad mi frend neki dan veli da ga tip na tehničkom cimao zbog iste fore ...  :misli: :misli:
šta je to sad , jel u điru nekakav dogovor u stilu ...."kako im oteti mizeriju iz džepova"  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :jesus:
 
baxy said:
šta je to sad , jel u điru nekakav dogovor u stilu ...."kako im oteti mizeriju iz džepova"  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :jesus:

Je.
 
Na tehničkom već neko vrijeme gledaju u to mačje oko.-
 
Pa otkad je već na snazi crveni katodiopter na repu...
Čak sam ga na Frenkija stavija posebno zbog toga, iako ga u originalu nije ima.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
baxy said:
Prošli put kad me drot zaustavio nabacio je prigovor da bi trebao na okviru tablice imati gore i dole mačje oči, tj. nekkvu traku valjda ...

i sad mi frend neki dan veli da ga tip na tehničkom cimao zbog iste fore ...  :misli: :misli:
šta je to sad , jel u điru nekakav dogovor u stilu ...."kako im oteti mizeriju iz džepova"  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :jesus:
s obzirom na to kojim tempom kod vas u rijeci uvode "novosti", za pretpostaviti je da će homologacije auspuha, svijetla i žmigavaca početi provjeravati za 5-10 godina, a koji će to tek biti udar na džepove.. :LOL:
nas na kontinentu već 10ak godina udaraju po džepu zbog takvih stvari 8)
 
Nista vracaj tablicu i polako...  gotovo je s brzom voznjom... cesta nije pista...
 
ne uskoro nego od uvijek.. :mrgreen:

a bez mačjeg oka kod nas sigurno već 15 godina ne moraš ni dolazit na tehnički, zamjenski nosač tablice i žmigavci može, ali mačje oko obavezno..
 
karadolo46 said:
Nista vracaj tablicu i polako...  gotovo je s brzom voznjom... cesta nije pista...
Nju nju
:LOL: :lolcry: