Vožnja bez tablice uskoro znači isključivanje iz prometa

Zbilja ne znam što je pisac htio reći, ali živim u gradu, nedaleko od tebe. Tamo gdje su moji živjeli unazad barem 300g.
Učini što misliš da treba.
Nemam što ja učinit. Ti si se prvi nakučao na mene i moje postove.
Ja sam logiran sa svojom imenom i slikom, ispred svoje kuće i sa svojim motorom (jedini bijeli S10 u DBK). I moji su od vjeka vjekova u DBK, tj iz Župe došli u Gruž.
Znači svi iz DBK, znaju ko sam i da sam na motoru 40+ godina. U Roxya i Bikersa sam svaki dan (doduše sa Vespom, jer motor vozim samo na magistrali i na putovanja, a ne od kafane do kafane da me vide).
Nemam ništa protiv tebe, nego odjebi sa glupim komentarima na moje postove.
Ako hoćeš, slobodno mi se sutra obrati u Klubu Libertas Ridersa na dočeku karavane za Vukovar i popijmo pivu na moj račun, bez ikakvih sranja. Jednostavno da shvatiš da neki ljudi su u životu nešto prošli i iz toga stekli životno iskustvo ( 20 godina navegacije, 40 godina na motoru, 17 operacija nakon padova sa motorom i bezbroj kazna).
 
  • Like
Reactions: gvo
Ja jos nisan dobia odgovor na pitanje u cemu je caka skidanja tablica kd postoji radarbot i mob i komunikacija
Uredno 300-500 m prije pocne alarmirat
Laganini oprezno uz smjesak…..
Ili ako se ne moze cekat tih 200,300 m ako kamera snima odzada nego se non stop mora vozit miljon kmh…..
Nemam pojma. Koristim radarbot, mob i slušalice. Tablicu ne skidam. Živimo di živimo, sa fixnim kamerama se ne može pričati. Kužiš, stari moj (ova zadnja ne ide sekiju)?
 
  • Like
Reactions: Dene
Jebalo vas skidanje tablca.
Po meni pitanje je u tome, jeli svaki prekršaj prekršaj.
Evo upravo došao doma iz kafane sa 7-8 piva doma. Max 40/50 na sat pomalo do doma. Držim pravac i nikoga ne ugrožavam. Sretno došao doma nakon par kilometara u garažu, nikoga nisam ugrozio, ni sebe. Dal sam ja takav kriminalac da mi zbog tih 7-8 piva treba uzet dozvolu na 6 mjeseci i opalit kaznu od par tisuća kuna?
Nisam za skidanje tablica, ali zašto stavljati znak od 30 km na pravcu (ulaz u DBK iz Kaboge) i ćučati sa radarom, kad sa 60 bez kočenja prolaziš bez problema.
Stojim iza toga, da ako si uzrokovao nesreću zbog alkohola ili brzine, zakolji ga do jaja (novčano i zatvorom), ali ako čovjek vozi uredno i ima pivu viška ili 10/20 preko ograničenja, pusti ga na miru.
Pošalji telegram obitelji pokojnog romobilista kojeg je takav sinoć pokosio sa 1,4 promila, sigurno će te podržati u tvojoj tezi da nikoga ne ugrožavaš, sve do jednom.
Čitam i ne vjerujem koliko vozača svjesno ulazi u rizike. Nema to veze ni sa zakonima ni sa kaznama.
I tako pročitam, pogledam u dnevniku, prođe dnevnik i pogledam neki film, nije me nešto briga jer me se ne tiče, i onda čujem "prometna nezgoda" ma nije prika to nezgoda kad si ti sa 8 pivkana u guzici sjeo za volan, kako nezgoda....Ma pusti ga on ima peh cijeli život.... pet teških saobraćajki jedva živ osto, a dvije prometne nezgode se baš unezgodile dok je vozio bez vozačke jer mu ju mup oročio na pola godine.......
No sutra je novi dan, Martinje prolazi polako, nekoliko mrtvih na cestama, rekorderi sa napuhanim alkotestovima objavljeni na dnevniku, eno pucaju od ponosa i slave.
 
  • Like
Reactions: jjoey
Nemam što ja učinit. Ti si se prvi nakučao na mene i moje postove.
Ja sam logiran sa svojom imenom i slikom, ispred svoje kuće i sa svojim motorom (jedini bijeli S10 u DBK). I moji su od vjeka vjekova u DBK, tj iz Župe došli u Gruž.
Znači svi iz DBK, znaju ko sam i da sam na motoru 40+ godina. U Roxya i Bikersa sam svaki dan (doduše sa Vespom, jer motor vozim samo na magistrali i na putovanja, a ne od kafane do kafane da me vide).
Nemam ništa protiv tebe, nego odjebi sa glupim komentarima na moje postove.
Ako hoćeš, slobodno mi se sutra obrati u Klubu Libertas Ridersa na dočeku karavane za Vukovar i popijmo pivu na moj račun, bez ikakvih sranja. Jednostavno da shvatiš da neki ljudi su u životu nešto prošli i iz toga stekli životno iskustvo ( 20 godina navegacije, 40 godina na motoru, 17 operacija nakon padova sa motorom i bezbroj kazna).
Ovo što si napisao je fer i iskreno od tebe, no iskreno nije ti to baš statistika za primjer mladima.
Ne mislim ništa loše, no nekako sam uvjerenja da je bilo manje kazni bilo bi vjerojatno i manje padova, no to znaš samo ti.
 
  • Like
Reactions: hondimir
Nisu svi ludjaci koji voze bez tablice.
Da, predrasuda je da kad vide motor bez tablice svrstavaju vozaca u grupu kamikaza na cesti, nepostivanje brzine niti ikakvih drugih prometnih pravila i zakona.
Kakve veze ima pijanac na motoru s neimanjem tablica, ahhhh da predrasuda i oni voze pijani jer nemaju tablica.
Koliko nas je poginulo na cestama, a nisu imali vozacku ili su vozili pijani ili su vozili brze od svojih mogucnosti,....kakve to ima veze da li je tablica skinuta ili nije????
 
Već sam napisao ali evo još jednom. Uvijek kroz naselje vozim polako,kad god se približim raskršću totalno usporim,nikad kad ima prometa ne vozim velikim brzinom,zašto,najviše radi sebe jer znam da slučjno mi netko oduzme prednost ili pređe na moju stranu da me nema. Dali se zaletim kada je prazna cesta,da, znači znam voziti velikim brzinama kada ispred mene nema nikoga niti u mome smjeru niti iz suprotnog, ako iz suprotnog idu dva ili više auta usporim i dam se uz rub jer puno puta mi se desilo da netko počne prestizati bez obzira što me vidio.
Zašto skidam tablicu, zbog ograničenja koja su takva kakva jesu i zbog toga što policija namjerno koristi mjesta na kojima su glupa i nerealna ograničenja i namjerno tamo stavlja radare ne zato jer žele prevenciju nego zato jer žele puniti državni proračun. Svi znaju u svojoj okolini bar za par mijesta gdje policija to radi. Uzmimo samo riječku obilaznicu od škurinja do Orehovice, najprije je ograničenje 70km/h pa vrlo brzo bude 60km/h i nakon toga u zadnjem tunelu je 50km/h. Stalno su presretača na toj dionici a često je i kamera tamo. A cesta je dvije trake u jednom smjeru koje su fizički odvojene od druge strane,čak nisu ni na istom nivou. Svi,ali svi tamo voze najmanje 90km/h,pa i kamioni. Ja tamo prolazim sa autom isto 90km/h ali stalno razmišljam dali me je tko snimio ili nije. Kad prođem s motorom,idem istom brzinom,vjerovatno sam najsporiji motor na zaobilaznici ali znam da ako me nisu zaustavili da me nisu ni snimili. Ako me policija uhvati u bilo kakvom prekršaju neka mi napiše kaznu i platiti ću je ali ako mogu izbjeći plaćanje glupih kazni kojima nije svrha ništa drugo nego punjenje državnog proračuna,probati ću izbjeći.
Nedavno smo se vozili iz Karlobaga do Senja,pikaću79,tomo3 i ja. Ja sam bio prvi i vozilo se mojim ritmom. Eto pitajte njih koliko ja to ludo vozim ili možda pametno,a ne da o tome piše čovjek koji jedino što zna o meni je to da je ovdje pročitao da skidam tablicu.
 
ja i u selima (ne samo gradu) usporim, :cool: ali evo
pogledaj pravac prije i iza, pa zamisli da ideš 3x brže nego što je propisano,

od OS-SB https://www.google.hr/maps/@45.1959...03NZ6nbphIl1L_hiA!2e0!7i13312!8i6656?hl=en-GB

nakon što ti je još presretač kurvanjski dao desni žmigavac,
(kao da ga inače ne bi tu... :mrgreen:)
složiš par lijepih krivina (pravilno izvedenih-nadvožnjak)
na koje si napokon naišao u ravnoj Slavoniji, :mrgreen:
isto dosta preko 50km/h i potom kulturno usporiš u idućoj selendri,
da bi te oni sustigli i još demonstrativno skoro izgurali sa ceste na neku
ćupriju kao da bi bježao valjda o_O

mislim ono – divljak, što da kažem;
lud čovjek u godina, objesan i još ima viška love :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Octane and Dene
he, he :mrgreen:

ma to je staro,
sad stalno kad pretječem neki koji se sumnjivo vuče, prvo - kao u zoni sumraka, :mrgreen: usporim
i neko vrijeme vozim sa strane dok snimim tko vozi, ima li ih dvoje i tako…

pa onda po gasu (y)
 
  • Like
Reactions: hondimir
ja tablicu ne skidam, jer ne bježim i znam koliko tada radi adrenalin, :mrgreen: ali
zbog raznih nelogičnosti - imam svoje sisteme :)
i ako je samo lova - OK, ali sad je najgore što vrijeme "mirovanja kategorije" više ne možeš izabrati (y)
 
ja i u selima (ne samo gradu) usporim, :cool: ali evo
pogledaj pravac prije i iza, pa zamisli da ideš 3x brže nego što je propisano,

od OS-SB https://www.google.hr/maps/@45.1959...03NZ6nbphIl1L_hiA!2e0!7i13312!8i6656?hl=en-GB

nakon što ti je još presretač kurvanjski dao desni žmigavac,
(kao da ga inače ne bi tu... :mrgreen:)
složiš par lijepih krivina (pravilno izvedenih-nadvožnjak)
na koje si napokon naišao u ravnoj Slavoniji, :mrgreen:
isto dosta preko 50km/h i potom kulturno usporiš u idućoj selendri,
da bi te oni sustigli i još demonstrativno skoro izgurali sa ceste na neku
ćupriju kao da bi bježao valjda o_O

mislim ono – divljak, što da kažem;
lud čovjek u godina, objesan i još ima viška love :mrgreen:
Eto jbg kulturno usporis i onda te smradovi haltaju... sto bi reci nisi trebao usportit samo gaaaas kako si naumio i to je to :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Dene
od tada stalno pitam :unsure: i još mi nitko nije odgovorio:
da li svi presretači imaju onu sirenu, kao patrolni, jer rijetko gledam u retrovizore,
a ponekad čujem te sirene :mrgreen: pa se trzam, jel' su vatrogasci, hitna WTF?
(u autu, naravno čuješ sirenu i odmah usporim, odem desno :cool: )

ove sam sasvim slučajno snimio kasnije s onim plavim blinkajućim svjetlima naprijed :mrgreen:
 
Last edited:
Pošalji telegram obitelji pokojnog romobilista kojeg je takav sinoć pokosio sa 1,4 promila, sigurno će te podržati u tvojoj tezi da nikoga ne ugrožavaš, sve do jednom.
Čitam i ne vjerujem koliko vozača svjesno ulazi u rizike. Nema to veze ni sa zakonima ni sa kaznama.
I tako pročitam, pogledam u dnevniku, prođe dnevnik i pogledam neki film, nije me nešto briga jer me se ne tiče, i onda čujem "prometna nezgoda" ma nije prika to nezgoda kad si ti sa 8 pivkana u guzici sjeo za volan, kako nezgoda....Ma pusti ga on ima peh cijeli život.... pet teških saobraćajki jedva živ osto, a dvije prometne nezgode se baš unezgodile dok je vozio bez vozačke jer mu ju mup oročio na pola godine.......
No sutra je novi dan, Martinje prolazi polako, nekoliko mrtvih na cestama, rekorderi sa napuhanim alkotestovima objavljeni na dnevniku, eno pucaju od ponosa i slave.
Pa jesam li napisao:
Stojim iza toga, da ako si uzrokovao nesreću zbog alkohola ili brzine, zakolji ga do jaja (novčano i zatvorom), ali ako čovjek vozi uredno i ima pivu viška ili 10/20 preko ograničenja, pusti ga na miru. I da, jeli romobilista alkotestiran? Jeli mu radila rasvjeta? Bili ga ovaj pokisio i da nije imao 1.4. Koliko nesreča je uzrokovano bez alkohola? Po novinama izgleda da samo izazivaju nesreče pijanci i vozači BMWa. Mene je npr pokosio Jugo!
Zašto policija ne alkotestira vozače na izlazu iz noćnoga kluba (doživio u Australiji) i oduzima ključe od auta/motora (i nema novčane kazne), a ne par kilometara dalje u sačekuši i oduzima lovu. To je prevencija! U nas je isključivo namjera punjenje proračuna. Boli njih briga jesi li u taj kilometar-dva mogao ubiti sebe i druge, važno je da te uhvate na njima zgodnom mjestu i naplate kaznu.
Mene npr. izvuče jednom u autu trećega iz kolone i naplati mi prekoračenje brzine (ograničenje 50, vozili 65) i kaže na moj upit zašto nije prvu dvojicu, da može koga ona hoće.
Što radar ima raditi na pravcu iza znaka ograničenja 30? Nego punjenje proračuna. Što ima veze jeli čovjek popio 2 ili 5 piva, ako normalno funkcionira i ne luduje po putu? Meni je 10 puta veći prekršaj kad vidim da ljudi voze sa sklopljenim retrovizorima, ostavljaju auto na sred puta sa 4 žmigavca, pola motora i auta se vozi na polu izdušenim gumama. To nitko ne kažnjava.
I zašto bi s kažnjavao samo mobitel (nikad ga ne koristim u vožnji, jer me živcira i ovako), a danas svako auto ima navegaciju i LCD. Zar namještanje postavki na navigaciji ili LCD ne odvrača više pažnje od mobitela? To se ne kažnjava.
I budimo iskreni, a ne dvolični. Kad "kolega bajker" pogine, svi stavljate RIP i BUMB, a isto tako znamo da nije poginuo sa 60km, osim u stvarno vrlo rijetkim slučajevima. Znači ovdje pljuvanje na najače zbog tablica, brzine i alkohola, ono kao divljak, Balkanac, pjanac i što ja znam što, a kad sleti pod put ili zabije se u bankinu onda svi RIP i BUMP. Dvolično!
 
Last edited:
ova rasprava možda priliči forumu zadovoljna.hr ili diva.hr (iako je nivo konverzacije pojedinaca negdje u rangu indexa i 24sata), ali da je na motori forumu 75 posto ljudi cijepljeno protiv zabave i adrenalina mi je totalno neshvatljivo

kupite si električne romobile i pletite goblene, a zabave izbjegavajte jer budete se još lošije osjećali
 
I tako stavim ja tablicu, retrivizore i tvornicki auspuh da odem na registraciju kad ono tako neki sugav osjecaj, jadno i popisano. Obavi se i ta registracija trk doma sve to poskidati i staviti nazad konzervu od ispuha. Cim ga upalis osmijeh od uha do uha a u voznji srce na mjestu.

Rade ne bi vozio motor nego da mora sve po pravilima.

Nismo svi isti jbga
 
png-transparent-el-risitas-popcorn-maize-junk-food-eating-popcorn-game-food-eating-thumbnail.png
 
  • Like
Reactions: Grx
Cak ni velika vecina ovih stacionarnih radara ne moze nista motorima jer slikaju samo od naprijed.
@Dene
U Eifelu gdje se puno motordzija voza stavili su kamere s prijeda i odzada da slikaju, osobno iskustvo :mrgreen: