voznja nakon zimske stanke

sehrz

Well-known member
Nisam gledao okolo teme ali me zanima vase misljenje o voznji nakon 3-4 mj. stanke...
danas sam napravio prvi đir ove godine od oko 250-300km.. nakon 100km sam se lagano opustio ali nije kao na kraju prošle godine što o kamenčićima na asvaltu , o hladnoći guma i sl....

kakvi su vaši dojmovi o ponovnom sjedanju na motor nakon zime( kontinentalci :wink:)...

meni iskreno baš glup osjećaj hehe moram se selit na more  :LOL:
 
I meni je isto malo ohooohooo poslije zimske stanke. Treba vremena da se opet ufuram. Ali ja imam neki ritual koji ponavljam svake nove sezone. Puno kocenje i to par puta da se opet stekne osjecaj za kocnicu. Obavezno grijanje guma vozeci slalom dok se temperature zraka ne popnu na normalu. I sto je najbitnije za mene, na pocetku sezone nema voznji u grupi tako dugo dok ne stjeknem opet onu sigurnost od kraja sezone !
 
ICE TIGER said:
I meni je isto malo ohooohooo poslije zimske stanke. Treba vremena da se opet ufuram. Ali ja imam neki ritual koji ponavljam svake nove sezone. Puno kocenje i to par puta da se opet stekne osjecaj za kocnicu. Obavezno grijanje guma vozeci slalom dok se temperature zraka ne popnu na normalu. I sto je najbitnije za mene, na pocetku sezone nema voznji u grupi tako dugo dok ne stjeknem opet onu sigurnost od kraja sezone !

to je to... totalno identičan dojam već sam se uplašil da je samo meni čudno ehe uf  (y)
 
+ kaj mi se obleka preko zime stisne,pa moram malo više se namještati na motoru...oprezna vožnja,još kod nas na kontinentu nisu sasvim svjesni da smo  opet u prometu..
Polako i paziti na automobiliste kao da te žele namjerno srušiti...polako voziti dok se ne stekne ponovo grif,u subotu nisam nigdje išao preko 180  :mrgreen:
 
obleka ti se stisne od lagane zimske hrane :LOL: (y)
 
Adam, si siguran da ti se obleka stisne :) :)

Meni je bilo ok privikavanje, do danas nisam vozio, a danas su temp i uvjeti bili idealni, sljunka nisam nasao na cesti, jedino me kocenje malo mucilo :) izgubi se malo osjecaj za filing...

Ja mislim da vise privikavanja treba vozacima automobila na motocikliste, danas idem doma i na Ilici tik prije Vrapcanske, tamo kod onog kawasaki salona, me skoro pokupi neka babuskara, samo moji refleksi su me spasili od sigurnog sudara... zena iz dvorista/ulicice izlazi na Ilicu i zamisli ti nju, ima neki farceg od auta a kod kretanja izletila skroz preko desne na lijevu traku sa prednjim krajem, a gas do daske u prvoj...da nisam presjeko dvije pune u zadnji cas taman bi me pokupila...a ono baba nicim izazvana izletava na ultra prometnu cestu u spici, 15,00h... e to ti je privikavanje odmah prvi dan.

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

 
danc00 said:
a gas do daske u prvoj

koliko trenutaka ti je trebalo od semafora prije zavoja do 150 metara udaljenog kaptol carga  :misli:

Nemreš vjerovat kak je guska glupa  (y)
 
ja se privikavam na novinu da ljudi motore ne jebu 2% sto se tice prednosti, u 5 dana na motoru su mi uzeli prednost da toliko nisu u 10godina voznje autom.. netko ce imati izvlacenje kroz šiber u sred centra samo sto nije, odgojna demostrativna mjera :azn:
 
ADAM said:
+ kaj mi se obleka preko zime stisne,pa moram malo više se namještati na motoru...oprezna vožnja,još kod nas na kontinentu nisu sasvim svjesni da smo  opet u prometu..
Polako i paziti na automobiliste kao da te žele namjerno srušiti...polako voziti dok se ne stekne ponovo grif,u subotu nisam nigdje išao preko 180  :mrgreen:
ak tebe ne vide i primjete na cesti,kaj da onda vele hobiti na motorima  :mrgreen:
 
Certina said:
ja se privikavam na novinu da ljudi motore ne jebu 2% sto se tice prednosti, u 5 dana na motoru su mi uzeli prednost da toliko nisu u 10godina voznje autom.. netko ce imati izvlacenje kroz šiber u sred centra samo sto nije, odgojna demostrativna mjera :azn:
Kod motorista je poznato da se voze po ograničenju,pa ta
ko i ti,kao i ja nekad.Gdje je 40 vi ste 90.Kako tebe baka može procijeniti.I onda psuješ baku i govoriš......."jebo te onaj ko ti dade vozačku".A ti si zajebo. (y)
 
makarije said:
Kod motorista je poznato da se voze po ograničenju,pa ta
ko i ti,kao i ja nekad.Gdje je 40 vi ste 90.Kako tebe baka može procijeniti.I onda psuješ baku i govoriš......."jebo te onaj ko ti dade vozačku".A ti si zajebo. (y)

omasio si fudbal bar u mom slucaju(i za sad :mrgreen:) s autom se vozim i brze, na motor tek sjeo i vozim se kulturno bez neke brzine, provlacenja i svega sto ide s motorom pa me opet ignoriraju :angry:
 
ak se voziš polako,dok se ne privikneš, onda psovanje i ostale priručne metode :LOL:
 
Prvih par đireva uvijek opreznije bar dok se malo ne počisti šoder s ceste i dok malo ne zagrije da gume brže dođu na temperaturu. Osim toga, sad ima dosta traktora pa treba pripazit, a uz to nakon zime uvijek otkriješ neke nove rupe na cesti. No ovu nedelju sam bil dolje do Grobnika i uvjeti su bili skoro idealni osim malo oko Delnica gdje je bilo malčice friško, a u šumi i nešto vlage na cesti; čak vidim i da su neke dijelove ceste malo pokrpali.
 
Certina said:
omasio si fudbal bar u mom slucaju(i za sad :mrgreen:) s autom se vozim i brze, na motor tek sjeo i vozim se kulturno bez neke brzine, provlacenja i svega sto ide s motorom pa me opet ignoriraju :angry:

ignoriraju te jer voziš ono gofno od Jokine jamahe :mrgreen:



Srki
 
gigi said:
koliko trenutaka ti je trebalo od semafora prije zavoja do 150 metara udaljenog kaptol carga  :misli:

Nemreš vjerovat kak je guska glupa  (y)

Ma nisam ja stiskao gas u prvoj, ona je drzala ful gas, cuo sam je prek kacige, zato i nije mogla ostat u svojoj traci nego je meni uzela prednost.

Da sam vozio iznad ogranicenja ili bi je odavno presisal ili bi me drito pokupila...vozio sam sporo, uzival u voznji i guzvi kad ona izleti, a daj zamisli, guzva totalna, i otvori se mala rupa u koloni i eto ti babe...

A poslje semafora me zaustavi neki lik i pita jel imam kaj djelova za zx9r :) :)... reko nemam stari, nisam ti neki diler!

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

 
Pocetak sezone

1. hladan zrak
2. hladna cesta, sljunak, klizavost
3. neuvozenost
4. ignoriranje vozaca auta koje je jace nego usred sezone jer nisu navikli na motore
5. mozda najbitnije, zelja da se nadoknadi period nevozenja pa se pretjeruje i broj 4. dolazi jos vise do izrazaja
 
ooo da, ladan zrak zna bit opasan, a sklizavost da ni ne pričamo :LOL:

treba spomenuti i jaku želju za parenjem zbog dolaska proljeća, pa se hormoni skupljaju u očnoj jabučici, vid slabi, rizik raste



Srki
 
Šta je to zimska stanka i gdje je najčešće nalazimo? :misli:


:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Shepa said:
Šta je to zimska stanka i gdje je najčešće nalazimo? :misli:


:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
To ti je dio godine kad se ne vozi !!!
Najcesce je nalazimo svugdje !!! :LOL:
Kao recimo prije par godina kad je Kerumwil zaledio :mrgreen: