Vožnja po nasipu

arny70

New member
Jutro,

imam sina koji bi Husa FC 350 (cross) vozio isključivo po savskom nasipu ili po makadamu i polju uz nasip. Stanujemo blizu pa bi ga bez paljenja gurao po pločniku uz cestu do nasipa.
Kakva je  situacija s dozvolama? FC 350 nije za registraciju, ne znam treba li vozačka i smije li uopće voziti po nasipu ili uz nasip?

 
racunaj da ce netko uvijek zvati policiju zbog buke,a kao drugo nasip je pravio-grad drzava,koja ga kao takodjer odrzava,tako da je u njihovom vlasnistvu.
druga je situacija kad vozis po nekoj privatnoj sumi,tu ti zakonom nista ne mogu,osim ako to te svoje sume ne dolazis drzavnom cestom ili putem
 
Takmicarski motor se legalno moze voziti samo na stazama predvidjenima za to (u vasem slucaju MotoCross staza), do tamo se doveze na prikolici ili u kombiju, sve ostalo je siva zona i podlijeze sankcioniranju.
Prijedlog: Kupite sinu enduro motor.
 
Na bilo kojoj javnoj povrsini je u prekrsaju. I ti, ako je maloljetan...

Osim toga, ako decko ima imalo soli u glavi gurati ce ga samo i iskljucivo do prvog ugla...

Imao sam cca 16, stari mi u hvaru dao motor, ganc novi bmw r850r...da se kao navecer malo provozam...sljedece jutro me pitao gdje sam uspio napravit 170 km...reko dvaput do jelse i nazad i nebrojeno krugova oko hvara...pitam ga jel se ljuti...reko on ne. Bio bi blesav da se nisi isao vozati kad sam ti vec dao... :mrgreen:
 
Osim toga, ako decko ima imalo soli u glavi gurati ce ga samo i iskljucivo do prvog ugla...


Upravo tak  :LOL:

Moj se vozi crossom po nasem vocnjaku, to valjda nije kaznjivo, uostalom ak do toga dođe ne poznamo se  :LOL:

A kaj se tice km na prvom očevom motoru, uredno se sajla odsarafljivala, dok me nije "milicija" pratila doma 😂

 
Je, zabranjeno je jer je u nadležnosti Hrvatskih voda a da baš imaju neke ophodnje koje bi gnjavile klinca na motoru, nema šanse. Veću pažnju posveti tome da 350 ide i da kontroliraš malog.
 
Dodao bi da se ne vozi po dijelovima gdje ima trkača, biciklista, šetača pasa (u većem broju) i slično jer će se sigurno netko žaliti pa će biti problem i njemu i drugima koji se ponekad provozaju uz nasip (čitaj - ne laje pas zbog sela :) ).

Kolega sa 701 enduro se znao provozat od doma do posla i nazad uz/po nasipu pa mi je nekoliko ljudi koje znam a koji se rekreiraju po nasipu, počelo komentirati kako se to vozimo i slično jer su ga sreli par puta gore. A on se vozi stvarno lagano i pristojno, barem tamo di su blizu ljudi.

Podržavam savjet da uzme neki (hard) enduro znatno će mu olakšati život što se tiče prometa i otvoriti nove opcije za vožnju. Nasip će mu jako brzo dosaditi a pogotovo ako će se morati voziti lagano.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Jedno vrijeme su uredno išle prekršajne prijave za vozila viđena na nasipima i/ili inundacijskom pojasu.
Vodočuvari zapisivali tablice i to je išlo na sud. Doduše, ciljalo se na one koji istovaruju smeće i otpad.
Motor bez tablice je neka druga priča......iako, ima osnove za prijavu zbog uništavanja vodnogospodarskih
objekata....ako te zahalta.