Voznja skutera u autu

zerdelja

New member
Namjeravam ove jeseni dovesti Stalkera sa mora 'na kontinent'. Nemam kuku na autu ali imam karavan pa me zanima dali ima netko iskustva u prevoženju skutera u autu. Osim toga u autu mi je najjeftinije jer ova cestarina sa prikolicom me ubija.

Ja sam planirao ispustiti benzin, dodatno (nekako) 'zabrtviti' poklopac gdje se nalijeva ulje za mješavinu.

Imate li kakav dodatni savjet što bi još moglo 'procuriti', ulje iz getribe/motora (ili čega već) i sli..

Svaki savjet bi mi dobro došao.
 
ja sam svog zongshena bivseg vozio u gepeku caddya. nije nis iscurilo. a nisam posebno zabravio nista.

stavi neki stolac na jednu stranu karavana i onda polegni skuter na taj stolcic. cisto da ne bude skroz polegnut vec malo uspravan. nebi mu nis trebalo biti.
 
Lagunu, stane ako skinem kofer i prvi kotač. (barem sam tako izmjerio, te smatram da bi trebalo proći kad se obore zadnji sicevi)  :)
 
Vozio u Astri karavan 93` skuter Rhon 50- 12 cola gume , dosta velik
na relaciji Zagreb-Labin
Ništa nisam skido( osim retrovizora) , ništa se nije prolilo!
 
Prevozili smo Yamahu DT ali Caddyem pa je bila uspravna..
Mozda bolja ideja poslati ga vlakom?  :misli: Tako sam ja napravio sa Wr-om, sve doslo u roku i bez problema.
Trebalo bi te izac parsto kuna  (y)
 
Franco_Ri said:
Prevozili smo Yamahu DT ali Caddyem pa je bila uspravna..
Mozda bolja ideja poslati ga vlakom?  :misli: Tako sam ja napravio sa Wr-om, sve doslo u roku i bez problema.
Trebalo bi te izac parsto kuna  (y)

X ili R?

Moja R je jedva u kamionet stala  :mrgreen:
 
Može li savjet ako ću biti 'na knap' sa duljinom. Dali je teško skinuti prednji kotač na stalkeru, te na što je potrebno paziti ?
 
Je, vlak je dobra opcija ako ti se pruga nalazi 100 metara od ukrcaja i iskrcaja, no ako je slučaj 50-ak kilometara onda treba razmišljati o drugim opcijama.

Može li onda pomoć, kak s skida prvi kotač ?
 
Ja sam tak baotiana prevezel u gepeku clia, nekih 90-ak kilometata, goriva nije bilo i nis nije curilo, samo skinuo prednji kotac i blatobran.
 
Franco_Ri said:
R, ali 50cc  :D
Bio je naslonjen na nogaru, zavezan i postavljen dijagonalno.

Ja sam morao skidati retrovizor,i svejedno mi je jedan kraj volana udarao u krov.  :mrgreen:

Istovar je bio najjači,krenem ja lagano,kao sa RS-om preko bankine,i sjetim se,jebote to je enduro.
Tup van  :mrgreen:
 
Bravo...

Toga se nebi sjetio a tako je jednostavno. Eto, zašto je dobro pitati za savjet.

(y)