Voznja solo ili u grupi?

WraGG

Well-known member
Nisam nasao slicnu temu, pa ako je vec bilo molio bih moderatora da premjesti.
Dakle, opet sam poceo voziti nakon 15 godina i imam neku ekipu tu koja vikendima vozi zajedno. Ima tu R-ova, tourera, svega.
E sad, ja inace vozim sam i uzivam u voznji, ali evo vec dva puta sam se dao nagovoriti da se idemo voziti zajedno.
Ljudi moji, pa meni je to bilo sve osim uzivanja! Ja definitivno dalje nastavljam solo, eventualno sa zenom ako je uspijem nagovoriti da sjedne na motor. Vozim kad ja hocu, kako ja hocu i gdje ja hocu. Po meni je ta sloboda i bit voznje na motoru.
Kakva je situacija kod vas? Preferirate solo ili grupnu voznju i zasto?
 
Sve ovisi o ekipi odnosno ljudima ispod kaciga. S obzirom da se to ne moze uvijek birati, isto preferiram solo ali nisam iskljuciv. Pokojni Cigara je bio najbolji primjer, s njim bi se uvijek vozio jer su nam se poklapali svi detalji, uglavnom brzina i klopa.😂
 
  • Like
Reactions: cadjo and Nero
Ovisi mi sa kim vozim iako nekad nemam izbora. Ma meni nije problem ni brzo a ni sporo samo me muci kad netko vozi 70 po zavojima a 170 po ravnome, najdraze mi je kontinuirano ista brzina i to je to. To me najmanje umara.


Ma naci ces ti vec nekoga tko ce ti odgovarati to njje upitno.
 
ja sam se prije sa svima vozio, pa kad sam vidio ko je kamikaza kad me taj zove mu lagano recem da nemogu. imam par frendova s kojim se mogu normalno provozit, ali moram priznat da mi je gust i samom
 
Ovisi mi sa kim vozim iako nekad nemam izbora. Ma meni nije problem ni brzo a ni sporo samo me muci kad netko vozi 70 po zavojima a 170 po ravnome, najdraze mi je kontinuirano ista brzina i to je to. To me najmanje umara.


Ma naci ces ti vec nekoga tko ce ti odgovarati to njje upitno.
Ma ni ne moram, meni je solo super :)
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Sam ili sa frendom koji ima 996, imamo isti tempo i nema nekog natjecanja, dokazivanja i sta ja znam cega...a i obojica vozimo talijanske motore, tako da smo na istim mukama...
 

Attachments

  • IMG_20210704_205259.jpg
    IMG_20210704_205259.jpg
    342.2 KB · Views: 0
Ja se vozim solo.. ostanem zadnji jer se vozim po ogranicenju .. tako da svi trkači dođu prije...

+1

Al' moji su OK, znaju stat i sačekat kad vide da me dugo nema u retrovizorima. A kad ih vidim sa strane, malo usporim pa kraj njih niža i po gasu, i onda sam ja prvi, jedno 2-3 zavoja sigurno.
 
  • Haha
Reactions: Lovro and maRRin 06
Ako imaš normalnu ekipu koja nije nabrijana i napaljena na trkanje i pričanje kako guma pušta, mijesi itd, nema do dobre ekipne vožnje i zajebancije i druženja taj dan. Ako si egomanijak pa te smeta ako neko vozi brže ili sporije od tebe, ili je ekipa sastavljena od takvih, onda definitvno solo.
 
Ako imaš normalnu ekipu koja nije nabrijana i napaljena na trkanje i pričanje kako guma pušta, mijesi itd, nema do dobre ekipne vožnje i zajebancije i druženja taj dan. Ako si egomanijak pa te smeta ako neko vozi brže ili sporije od tebe, ili je ekipa sastavljena od takvih, onda definitvno solo.
Jbt danas rasturaš... 😄
 
  • Haha
Reactions: Dene
Nisam egomanijak, nego mi jednostavno ne odgovara pratiti neciji tempo i rutu. Al ok, valjda nisam jos naisao na nekog kompatibilnog :)
 
Bok, dobra tema. Uglavnom se vozim sam, 90%, najbolje se putuje kad putujes sam. Međutim sigurnije se osjecam kad se vozim s nekim, narocito kad idem negdje dalje i prvi put. Ne znam kako je kod vas, ali mene je dosta strah od izlijetanja u nekoj nedođiji. Zbog toga cak vozim i dosta sporije nego sto bi zapravo u praksi mogao. Sad sam cak kad idem negdje dalje poceo koristiti opciju na Google maps Location sharing.
 
  • Like
Reactions: neven
Nisam egomanijak, nego mi jednostavno ne odgovara pratiti neciji tempo i rutu. Al ok, valjda nisam jos naisao na nekog kompatibilnog :)
Ma nisam mislio lično na tebe, nego ako je u društvu netko ko serucka i pametuje jer vozi brže/sporije od drugih, onda je to užas.
Ako imate dogovorenu rutu, di će se stat, jest, pit to je top.
Mislin da ćeš to i teško nać, kad se vozim u društvu, to su ljudi koje znam 10+ godina, ovako da se idem sa nekim nepoznatim vozit, teško da bi to ispalo dobro :mrgreen: