Voznja solo ili u grupi?

Ja se 90 % voznji vozim u grupi... nekad nas je znalo bit 8-9... sad zadnjih par godina je taj broj pao na 3-4

i to je ekipa koja se vozi vec 15-ak godina... svi se znamo jako dobro i ko kako vozi i tako se starta... nikad nikakvih problema
 
Ovih 10% sto se solo vozim je u onim slucajevima kad bas nem nikog zainteresiranig za voznju a meni se bas vozi i drugi slucaj kad me povuce nostalgija za zvukom 2 T NSR-ke pa prodem lagano okolnim cesticama sam
 
  • Like
Reactions: Nero
Definitivno vožnja u grupi, ali samo sa ekipom koju dugo poznam i s kojima se inače družim. Obavezno ekipa koja više manje drži isti tempo i zna osnovna pravila vožnje u grupi. Zna se kako prestižemo i ostavljamo mjesto onome iza da se može ubacit, nema prestizanja jedni drugoga, zabijanja u zadnji kraj, što je dužnost prvoga, a što zadnjega. Cilj dnevnih vožnja je druženje, odlazak na mezu i po povratku završetak druženja uz par piva u lokalnom bircu.
Na duža putovanja max. 5 motora(tj ljudi), radi logistike. Do 5 ljudi treba jedan stol u restoranu/kafiću, jedan apartman itd. Kad je puno motora ogromno je gubljenje vremena na granicama i benzinskim postajama. Uvijek se nekome puši, pije, piša itd. Ujutro dok se svi skupimo za polazak, drama. Pogotovo ako ste u više apartmana na različitim lokacijama. Užasno se puno vremena gubi.
Ima tu još puno caka za duža putovanja,
 
90% Solo, ne mojim izborom, pogotovo zbog posla.
Uvijek biram da sam zadnji u grupi (obicno i najslabiji po ccm) tempo 70-100 km/h max. pa makar me čekali. ;)
Tesko je poklopiti sve faktore, ali kad se uspije onda je nezaboravno. ;)
 
Ima nas 5-6 koji smo "kliknuli", u vožnju nas obično ide dvoje-troje, rijetko četvero. Volim vožnju normalnim tempom, ne volim vožnju gas-kočnica, okvirno dogovorimo rutu, ali nije problem ako putem malo i izmijenimo. Nema pretjecanja jedan drugog, nabijanja na tablicu i slično. To su ljudi s kojima se skoro svakodnevno družim i nema nekih iznenađenja po putu. Krećemo u dogovoreno vrijeme, interni dogovor je tko kasni, nije mislio ni ići na vožnju.
 
  • Like
Reactions: DuroDu and Over G
Godinama mi je neki prosjek 12-14 kkm godišnje uglavnom sam, odem na možda 3 ili 4 vožnje godišnje sa ekipom koju znam već 25 godina, ali meni je to umor, napetiji sam nego kad se sam vozim.
Odem sam na vožnju i prošli put sam napravio 540 km u jednom danu uz 2 stajanja i to mi je gušt i odmor, a dođem doma smiren i punih baterija kak bi se reklo.
Meni je gušt sama vožnja motora, a većini ekipe je bitnije stajat svakih pol sata po birtijama i ono jabitnije gdje će biti glavna postaja za klopu, naklapat jedne te iste priče. S druge strane nije mi ugodno kad je iza mene lik koji ima 5+ piva u dupetu, a svi sve znaju i svi su vrhunski motoristi i najbolji su i najbrži itd.....i sl.
Još jedna stvar kad dođem sa vožnje odem odmah oprat motor od gamadi, a sa ekipom u lokalnu birtiju u kvartu, pa ubijanje do kraja, pa se onda sutradan nije za pomaknut, a kamoli oprat motor, pa se ta gamad zapeče na motoru.
Tako da definitivno od navedenih 12-14 kkm godišnje možda 1000 napravim u društvu, sve ostalo sam.
 
90% Solo, ne mojim izborom, pogotovo zbog posla.
Uvijek biram da sam zadnji u grupi (obicno i najslabiji po ccm) tempo 70-100 km/h max. pa makar me čekali. ;)
Tesko je poklopiti sve faktore, ali kad se uspije onda je nezaboravno. ;)


Kad se tako vozi sa slabijim motorima on bi trebao biti prvi ili drugi ako ima vec vodja puta. Da se onda mogu svi pratit jer ako prvi vozi 100 ti ga moras puno vise vozit da bi pratio. Jbg treba malo kolegijalnosti jebo ko je brzi
 
  • Like
Reactions: JosipS and DuroDu
jedino sam se s kumom vozija,al od kad je on prisa na vespe, samo solo voznja..gustam svojim ritmom bez presinga, jedino sta mi se sad neda samom u restorane.. 😅
u meduvremenu sam proba s jos par ljudi, al ne ide to..ovi mlad i zelen,gledas di ce tebe skupit sa ceste, ovi pun konja, taj se nece vuci, ovi na djeti, ovaj alkos,..niti mi se okrice priko ramena, niti mi se vozi u strahu..solo,ili pocet vozit vespe..kod njih isto toga svega ima, al oni su ipak na 50 km/h.. 😂
 
  • Like
Reactions: hulk1970 and Luke
vožnja samo u dvoje ili maksimalno troje... sve više od toga je predugačka kolona kod pretjecanja, kod semafora, radova na cesti itd. a i statistički je veća vjerojatnost da imaš nekoga u grupi koji ili koči, ili negleda, ili rejsa.... Teško je iznad 3 formiti neku kompaktnu grupu. a i zadovoljiti sve interese... onda je više štresa nego satisfakcije
IMG-20200313-WA0007.jpg


solo mi je gušt samo na 50ccm mopedu nekim divljim i neobilježenim puteljcima kroz šume i uz rijeke....
 
  • Like
Reactions: pamzor
Vjerojatno ispod 1000km ukupno kad nisam bio solo, cca 250.000km prijedjenih do sad
 
  • Like
Reactions: Luke
Skoro uvijek solo,tako mogu voziti po svome,i mogu kad hoću negdje stat (na kavu, navratit do nekog frenda kaj živi blizu ili tak nekaj...). Jednom smo ja i jedan frend išli motorima do kafića,al smo se odvojili jer je on odjurio,a ja polagano pa dok sam ja došao do kafića on već bio unutra 😂
 
Uglavnom solo ili maksimalno sa još jednom-dvije osobe. Što manje ljudi to se lakše dogovoriti o destinaciji i lakše uskladiti brzinu i način vožnje.
 
Uglavnom solo brzinski napravim đir kad me pukne mada mogu i s ekipom. Nakon pauze preferiram solo u početku da se malo vrate refleksi ili ako kupim drugi motor također u početku solo dok sve ne namjestim. Također je gušt sa dobrom ekipom koja isto ili slično vozi pa se i popije kavica, popriča itd.