Vuce u desno

miro said:
slušaj saki, a daj pogledaj kad je motor sastavljan da  li su prednji teleskopi učvršćeni jednako, dakle da li ti ruke drže vilicu na jednakoj visini. Možda je sve ok, samo to treba poravnati.tj ispraviti, tj korigirati položaj.. događa se.... i gorima od kavića...hehehehehe
visina oba teleskopa u odnosu na trokut se mjere šublerom, dakle nije dozvoljena tolerancija ni manja 1/10 milimetra ... što je vrlo lako moguće da se kod sastavljanja nije vodilo računa, a na 0-tom servisu se nije provjerilo...
 
jer moguče da je lakšeg pada, vozio sam nekih 10-15km/h i prolizo mi zadnji kraj i pao na ljevu stranu da mi vuće zbog toga u ljevo? vozim gileru runner 50
 
kaj se tice razvrtavanja motora - samo raspali - svakom otto motoru to pase zbog sagorijevanja i podmazivanja
 
miro said:
slušaj saki, a daj pogledaj kad je motor sastavljan da  li su prednji teleskopi učvršćeni jednako, dakle da li ti ruke drže vilicu na jednakoj visini. Možda je sve ok, samo to treba poravnati.tj ispraviti, tj korigirati položaj.. događa se.... i gorima od kavića...hehehehehe
ma moze svasta biti, nikad se ne zna, mada takve stvari trebaju proci dobru provjeru pre isporuke, za tjedan dana idem na servis pa cu mu reci da pregleda kompletam motor i sam mu ukazati na neke stvari koje sam primjetio, i postaviti mu gomilu pitanja, ali hvala vam svima na savjetima jer stvarno vrijede (y) (y) (y) (y) (y)
 
da vas usput pitam da ne otvaram drugu temu! Serviser mi u er5 sipa shell ulje i to sintetiku ful, da je to ok za taj motor ili u njega mozda treba polusinteticko :misli:
 
Saki said:
da vas usput pitam da ne otvaram drugu temu! Serviser mi u er5 sipa shell ulje i to sintetiku ful, da je to ok za taj motor ili u njega mozda treba polusinteticko :misli:

iz dosadasnjih iskustva s autima bih ti rekao da mozes bez problema, jer se taj motor proizvodi vec nesto vise od 15 godina (ako se ne varam) dok se full sintetika jos nije ni koristila
ali nista mu nece biti ni od full sintetike, glavno samo da ne ostane bez ulja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Robertinho said:
iz dosadasnjih iskustva s autima bih ti rekao da mozes bez problema, jer se taj motor proizvodi vec nesto vise od 15 godina (ako se ne varam) dok se full sintetika jos nije ni koristila
ali nista mu nece biti ni od full sintetike, glavno samo da ne ostane bez ulja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ma to sam i ja kontao jer znam da se motor proizvodi vise od 15god, ali hteo sam vasa iskustva, mada je moj serviser pouzdan covjek i ima iskustva, mada smo mi u slavoniji dosta oskudni sa dobrim serviserima (y)
 
Saki said:
ma to sam i ja kontao jer znam da se motor proizvodi vise od 15god, ali hteo sam vasa iskustva, mada je moj serviser pouzdan covjek i ima iskustva, mada smo mi u slavoniji dosta oskudni sa dobrim serviserima (y)
pa nebih se baš složio s tim...
 
stavlja ti sintetiku zato što je skuplja...1+1 = 3
 
Saki said:
da vas usput pitam da ne otvaram drugu temu! Serviser mi u er5 sipa shell ulje i to sintetiku ful, da je to ok za taj motor ili u njega mozda treba polusinteticko :misli:
moja je preporuka polusintetika 20W-50 ....
 
strasilo said:
moja je preporuka polusintetika 20W-50 ....
takvo ulje ne mogu sipati jer mi na cepu pise drugacija viskoznost, koliko me sjecanje sluzi da je pisalo 10w-40 tako da u er5 ne ide 20w-50, ipak hvala (y)
 
Saki said:
takvo ulje ne mogu sipati jer mi na cepu pise drugacija viskoznost, koliko me sjecanje sluzi da je pisalo 10w-40 tako da u er5 ne ide 20w-50, ipak hvala (y)
Pa i meni je  moj serviser preporucio radije 15w-40. Kaze da su to manje masine sa slabijim hladjenjem i da se rijetko ulje prije ugrije i postane jos rijedje pa ga se vise trosi i slabije podmazuje..ali istina je da ja imam stariji motor sa malo vise lufta.
 
LJ said:
Pa i meni je  moj serviser preporucio radije 15w-40. Kaze da su to manje masine sa slabijim hladjenjem i da se rijetko ulje prije ugrije i postane jos rijedje pa ga se vise trosi i slabije podmazuje..ali istina je da ja imam stariji motor sa malo vise lufta.
koliko je meni poznato, to nema veze sto je stariji motor a ako ima lufta trebalo bi to ispraviti pa sipati ono olje koje je odredjeno za njega, ako on bude sve vise imao lufta do kolike gustine ces morati sipati ulje nije mi to logicno, ako nesto nevalja treba zmjeniti, ali u pravu si da bi ti vise trosio ako je ulje redje.
 
Saki said:
Zasto mi motor vuce malo u desno; ali to tek kad pustim korman vidim da vuce u desno? :misli: :misli:

meni je isto nov motor vukao u desno kafa sam pustio volan i bio na servisu jedno 4mj i nista nisu rijesili, rekli su mi da tako svi ti modeli vucu udesno zbog nerasporedenosti tezine
 
michael said:
meni je isto nov motor vukao u desno kafa sam pustio volan i bio na servisu jedno 4mj i nista nisu rijesili, rekli su mi da tako svi ti modeli vucu udesno zbog nerasporedenosti tezine
pa nebi smeo to raditi, ma bas cu pitati svog servisera kad odem, jebe me ova kisa vec bi otisao samo da nepada, neda mi se voziti po kisi, a nek vuce koliko hoce ja volan necu pustati (y)
 
mozda ja sjedim vise u desno pa zbog toga, ma ne znam ni sam, ali sto se tice motora ja sam super zadovoljan kako ide ipak kakav god motor vozili bitan je taj osjecaj kad sjednes na motor ta dva jebena tocka za kojima se okrecem kad god prodju i voda mi na usta udari kao na dobro hladno pivo (y)
 
Saki said:
mozda ja sjedim vise u desno pa zbog toga, ma ne znam ni sam, ali sto se tice motora ja sam super zadovoljan kako ide ipak kakav god motor vozili bitan je taj osjecaj kad sjednes na motor ta dva jebena tocka za kojima se okrecem kad god prodju i voda mi na usta udari kao na dobro hladno pivo (y)

Draga djeco!
Čitam ovih par postova gore i ne mogu vjerovat da je neko nekom rekao da mu motor vuče u desno zbog rasporeda težine!?!?!
Već si dugo razmišljam da uopće ne odgovaram na ovo,al evo ne mrem si pomoć...
Kave su to gluposti?
motocikl ni loše natovaren ne smije "vuči" nigdje,a kamoli zboig auspuha,pozicije sjedenja i kajaznam već čega.
motocikl "vuče" u stranu kad nije "u centru" i zato prije nego se spičkate zbog toga,obilazite servise dok se netko ne potrudi i otkrije uzrok kvara!
Sisusa vam vašeg!
 
Dek..Dadek said:
Draga djeco!
Čitam ovih par postova gore i ne mogu vjerovat da je neko nekom rekao da mu motor vuče u desno zbog rasporeda težine!?!?!
Već si dugo razmišljam da uopće ne odgovaram na ovo,al evo ne mrem si pomoć...
Kave su to gluposti?
motocikl ni loše natovaren ne smije "vuči" nigdje,a kamoli zboig auspuha,pozicije sjedenja i kajaznam već čega.
motocikl "vuče" u stranu kad nije "u centru" i zato prije nego se spičkate zbog toga,obilazite servise dok se netko ne potrudi i otkrije uzrok kvara!
Sisusa vam vašeg!
ma pitacu ja servisera jer stvarno imam osjecaj da vuce u desno, ali kad vozim 60,70km/h pa na vise, onda ide ravno i sve super jedino kad usporavam.
 
pregledaj detaljno sve od guma do vilica,cijeli prednji kraj,negdje mora bit neka greška,osjećaj u vožnji ne vara.
i sretno!