vx kit POMOC

DevMichele

New member
Evo trebao bi vasu pomoc,naci hocu moj vx malo ubrzat mislio sam stavit 209 malossi kit mislim da dodje cca 2100kn i onda imam jos koju somicu kuna za iskoristit sta vi kazete koje bi djelove mogo kupit za ubrzanje motora,volio bi da krajnja bude blizu 130-140km/h ako je ikako moguce ali opet treba imat na umu da motor ima 16000km i trebao bi mi izdrazat jos jedno godinu i pol.Pomazite ljudi jer nisam expert HVALA.
 
209 ccm
karb vxr
getriba vxr (ili malossi/polini)
Polini variomat, ako nemožeš  ondamalossi
plavi polini centralni
torq , crvene na kvacilo
Rolice 10grama
deltu- malossi kvačilo
ako  stavis spuh 9.5g rolice
Polini ili malossi kelvar remen (za vxr-a) 
glava od vxr-a
motor će ti trajat i više od godinu ipo dana  :mrgreen:
 
209ccm 2000-2300kn
karb od vxra 100e polovni, probaj do 2005 god, wa...... :misli:
torq 1500kn
delta 1000kn
kevlar oko 400kn
variomat 900kn
federi 150 kn
red sponge 45kn
rolice 120kn
centralni - 100kn  :misli:
getriba - 300 kn polovna od vxr-a,nova 600kn, nemaš potrebe novu
 
ma sto se tice paznje motora oko ulja i servisa znam da cu pazit, na gasu sam malo tezak ali ajde kontrolirat cu se :) mislim da je najbolje uzet kit, getribu novu jer polovnnu cu tesko naci,rolice i variomat sta vi kazete ,i ako mi neko moze reci sta se tocno dobije u kitu ,hvala puno najbolji ste !
 
možeš stavit samo garnituru od 200 seriskog ikuglice od 200 i to ti je najeftinija varijanta i najbolja ali ti motort neće ići 130 ili 140 ali će biti dosta startan a ako oćeš brzinu morat ćeš promjeniti getribu od vxr ili x 9 200 i mtor će ići i trajati.ps.provjereno više puta.motor sa seriskom garniturom od 200 i getribom od 200 i sa malosi variomatom sa kuglicama 14 ili 15 gr ti je najbolja varijanta ali malo skuplja radi variomata
 
DevMichele said:
ma sto se tice paznje motora oko ulja i servisa znam da cu pazit, na gasu sam malo tezak ali ajde kontrolirat cu se :) mislim da je najbolje uzet kit, getribu novu jer polovnnu cu tesko naci,rolice i variomat sta vi kazete ,i ako mi neko moze reci sta se tocno dobije u kitu ,hvala puno najbolji ste !

...i uzmi jos odgovarajuce suste za na kvacilo, kostaju oko 110,oo KN, a dobije se bolji start. Također, predlazem da sve stavis odjednom, jer ako ne, neces se bas ni navoziti, a niti imati brz skuter. Vjerovatno ces trebati malo pricekati, posto obicno potraje dok dijelovi stignu (barem je moje iskustvo takvo, nebitno dali se radi o Malossi ili Piaggio dijelovima, naime uvoznik je isti).
Slazem se da ces polovnu getribu tesko naci, tu u Puli i nismo neko veliko trziste.
Za detalje oko kita ce ti vise znati reci clan Malaguti, on je slicno tako slagao svog VX-a. (y)
 
feral said:
možeš stavit samo garnituru od 200 seriskog ikuglice od 200 i to ti je najeftinija varijanta i najbolja ali ti motort neće ići 130 ili 140 ali će biti dosta startan a ako oćeš brzinu morat ćeš promjeniti getribu od vxr ili x 9 200 i mtor će ići i trajati.ps.provjereno više puta.motor sa seriskom garniturom od 200 i getribom od 200 i sa malosi variomatom sa kuglicama 14 ili 15 gr ti je najbolja varijanta ali malo skuplja radi variomata

bolje mu je 200 ccm  i variomat nego 209ccm, ali sve ovisi što želi i koliko ima para
ljepo je rekao 209
jer samih 209 mu neće pomoći, ide se na torq, glava od vxr-a.........
pa je dosta jednostavnije 200
 
ma neznam kako mi je jednostavnije jer recimo di bi nabavio djelove od vxr-a mislim moze se ali meni je lakse dati 2000kn za 209 ,barem tako ja gledam
 
sve dijelove sto ti srce pozeli imas u piaggiu u splitu, tak da se ne brines.... (y)

...a nova masina je malo previse love, mislim da se kretala cijena negdje preko 1000eura, nemojte me sad drzat za rijec...
 
DevMichele said:
ma neznam kako mi je jednostavnije jer recimo di bi nabavio djelove od vxr-a mislim moze se ali meni je lakse dati 2000kn za 209 ,barem tako ja gledam

koliko si spreman izdvojiti novaca, da ti možemo dati odgovor?  8)
 
ja bi na tvom mjestu 200ccm - s montažom nešto manje od 2000kn
karb od vxr-a 800kn
getriba od vxr-a 600kn, može se naći polovna za 300kn  (y)
polini speed control ili moltivar 900kn (obavezno za vxr-a, onda mora ići i remen od vxr-a)
remen (znači za vxr-a) kevlar ili polini 400kn
rolice,centralni plavi feder,filter zraka malossi red sponge 250 kn

i ovo ti je kompletan posao  8)
 
a zaboravili ste bregastu.....na kit 209 pustit serijsku bregastu od vx-a sa 16km....i sta 9.5 g roline pa da sve ode u 3pm
 
malaguti said:
a zaboravili ste bregastu.....na kit 209 pustit serijsku bregastu od vx-a sa 16km....i sta 9.5 g roline pa da sve ode u 3pm

ko kaze da ce se serijska bregasta raspasti, to su ciste gluposti, presao sam s kitom negdje 12000km a sveukupno ima 23500km i radi da ne moze bolje raditi...