vx125 cudan zvuk kod ubrzanja.

ive_xxx

New member
pozdrav, imam neki cudan zvuk u prijedjelu masine kod ubrzanja, recimo to ovako: dam gas do kraja motor krene ubrzavan i kao da lagano zatrzava uz taj zvuk to je na nekih 30-60 kmh kasnije nema.. imam osjecaj kao da variomat preskace a to je nemoguce jer je sve ispravno i zubi i sve je kak treba bit i stegnuto. jel to mozda normalno ili mi masina negdje u nesto lupa ili sl. nije da se jako cuje al nekako mi je cudno i to samo kod naglih ubrzanja.

inace je masina na drugom skuteru pa zato pitam jel to normalno ili ne.
 
ive_xxx said:
pozdrav, imam neki cudan zvuk u prijedjelu masine kod ubrzanja, recimo to ovako: dam gas do kraja motor krene ubrzavan i kao da lagano zatrzava uz taj zvuk to je na nekih 30-60 kmh kasnije nema.. imam osjecaj kao da variomat preskace a to je nemoguce jer je sve ispravno i zubi i sve je kak treba bit i stegnuto. jel to mozda normalno ili mi masina negdje u nesto lupa ili sl. nije da se jako cuje al nekako mi je cudno i to samo kod naglih ubrzanja.

inace je masina na drugom skuteru pa zato pitam jel to normalno ili ne.
Ako se čuju kao jake vibracije i brundanje moguće da ti nešto nije stegnuto do kraja..meni je tako bilo sa blatobranom a imao sam osjećaj kao da dolazi od variomata  ;)
 
nasao sam gresku, kod klackalice od nosaca motora je otisao iglicasti jedan tj. nije on nego piksa kaj ide iznutra je pohrjavila i potrsosila se pa je vibrila problem sam rijesio sa komadom gume između dva dijela klackalice tako da ne sece ljevo desno vise i sad je oke.